Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bunu Herkes Bilir - Emrah Safa Gürkan

Kronik Kitap
97,15 TL
( / adet)
Satıcı: Hepsiburada
Resmi Satıcı
Kampanyaları Gör 2
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (31)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

137,10 TL
130,00 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501689/9939/1510778
Bunu Herkes Bilir - Emrah Safa Gürkan
Elinizdeki kitap size tarihin şifrelerini, El Dorado’nun yerini, Karındeşen Jack’in kim olduğunu ya da simya taşının hikmetini öğretmeyecek. Karşınıza pavyonlarda sürten altıncı Dalai Lama, genç kalmak için altın içen Diane de Poitiers, teslim ol çağrısına orta parmaklarını işaret ve yüzük parmaklarının arasına sokup sallamak suretiyle cevap veren Venedik garnizonu, erkek kılığına girip tüm Siena’yı elden geçiren çapkın travesti Caterina Vizzani, bir köşede hacetini gideren Evliya’nın üstüne düşüp onu “boklu gazi” yapan düşman da çıkmayacak.

Bu, kahramanlarla hainlerin, tarihin akışını değiştiren vizyonerlerle fırsatları tepen basiretsiz liderlerin kitabı değil. Küçük Buzul Çağı, Fiyat ve Sanayi devrimleri, Aydınlanma, Atlantik Üçgeni, Büyük Kırılma, Hümanizma, muhayyel cemaatler, Protestan Etiği gibi birçok kavramın havada uçuştuğu sayfalarımızda kopuşları değil, devamlılıkları göreceksiniz. Tarihi bir anda değiştiren olayların aslında semptomlarını kaplumbağa hızıyla gösteren süreçlerin birer sonucu olduğunu fark edeceksiniz.

Herkesin hafife aldığı şu grotesk tarih kortejinin birbirinden ilginç kahramanlarının yaratacağı hafif bir tebessümden ve sıra dışı anekdotların verdiği şaşkınlıktan daha fazlasını hedefliyoruz: Okuyucunun geçmişini ve bugününü daha iyi kavrayıp geleceğini daha iyi planlamasını sağlamak ve ona entelektüel bir derinlik kazandırarak daha kaliteli bir yaşam sürmesine yardımcı olmak.

Emrah Safa Gürkan’ın mizahla zekâyı buluşturduğu Bunu Herkes Bilir, hangi yaşta olursa olsun kendini geliştirmek için öğrenmeye zaman ayıranların zevkle okuyacağı bir başucu eseri…
Yayın Tarihi 2020
Sayfa Sayısı 304
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Yazar Emrah Safa Gürkan
Basım Dili Türkçe
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000QSQG1
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat

Benzer ürünler

Yaşam Çiçeğinin Unutulmuş Sırrı 2 Yazının Tarihi - Steven Roger Fischer Modern Harp Gemileri - Evren Mercan Tek Adam Cilt 1 - Büyük Boy Buda - Karen Armstrong İslam: Kısa Bir Tarihçe(Ciltli) - Karen Armstrong Anadolu Uygarlıkları - Kültür - Mimari ve Yaşam - Oğuzhan Karadirek Kara Ölüm - Ortaçağ Dünyasını Yok Olmanın Eşiğine Getiren Veba - Tolgahan Karaimamoğlu Savaş Günlükleri Modern Yaşamda Kişilik Bozuklukları - Theodore Millon Gelecek Pandemileri Nasıl Önleriz - Bill Gates The Empire’s Longest Century - Ilber Ortaylı Sultanın Korsanları - Emrah Safa Gürkan Medyada İslam - Gazeteciler Ve Uzmanlar Dünyaya Bakışımızı Nasıl Belirliyor ?-Edward W. Said Uygarlık Yargılanıyor- Arnold J. Toynbee Harezmşahlar - Erkan Göksu Türk Hava Kuvvetleri Tarihinde Astsubaylar - Salim Dikduran İngiliz Komutan Anlatıyor - Charles Harington Cumhuriyetin 100 İsmi: Büyük Devrimin Portreleri - Emrah Safa Gürkan Vikingler - I. Heath Kuramsal Başlangıç - Leonard Susskind - George Hrabovsky Yaşam Çiçeğinin Unutulmuş Sırrı 1 - Drunvalo Melchizedek Müslüman Türk Devletleri Tarihi-Erdoğan Merçil Samuraylar Harita Üzerinde - Simon Garfield Fransız Devrimi (Ciltli) - Emrah Safa Gürkan Yüz Yıl Savaşları - Avrupa’yı Şekillendiren İngiliz - Fransız Mücadelesi - Michael Prestwich Selçuklularda Vezirlik - Carla L. Klausner Osmanlı Ekonomisi Ve Kurumları - Şevket Pamuk Samuraylar (Ciltli) - Stephen Turnbull
Başa dön