Büyük boyutlarda tarla ya da bahçe sahibi kişiler, bu alanlara ekmiş oldukları meyve ve sebzelerin herhangi bir sorun ile karşılaşmadan büyümesini isterler. Bunları doğru bir şekilde koruyabilmek adına ise insanlar çeşitli önlemler almaya özen gösterirler. Çoğu zaman ise ne kadar önlem alırlarsa alsınlar fark etmez, asla tam anlamıyla diledikleri gibi bahçelerini ya da tarlalarını koruma altına alamazlar. Bitkilere en fazla zarar veren şeylerden biri hayvanlardır. İnsanlar hayvanlardan bahçelerini korumak adına çeşitli ürünleri kullanmayı tercih ederler. Bunlardan etkili sonuçları almak ise çoğu zaman imkansızdır. Bitkilerinin ya da meyvelerinin ezilmesi, hayvanlar tarafından yenmesi konusunda yapılan araştırmalar sonrasında karşılarına çıkan ürün ise büyük hayvan kovucularıdır.

Büyük Hayvan Kovucu Çeşitleri

İnsanların bahçelerini ve tarlalarını kediler ya da köpeklerden korumak için tercih ettikleri büyük hayvan kovucuları; gerek bu alanların korunması gerekse hayvanlardan korkan kişilerin etraflarında onlara zarar vereceklerini düşündükleri hayvanlara karşı önlem almaları bakımından son derece etkileyicidir. Büyük hayvan kovucuları ultrasonik ses dalgaları yayar. Yayılan bu ses dalgalarını insanlar duyamaz fakat kedi ve köpeklerin kulakları insanlara oranla çok daha hassas olduğu için var olan frekanstaki ses dalgalarını duyar ve rahatsız olur. Böylelikle de büyük köpek kovucunun bulunduğu alana hayvanların girmesi de engellenir. Bu cihazlar ile alakalı insanların düşündükleri en büyük yanlışlardan biri, hayvanlara zarar verdiğidir.

Gerçekte ise büyük hayvan kovucu cihazlar hayvanlara hiçbir şekilde zarar vermezler. Üstelik onların bahçelerden uzak durması adına zarar verilmesinin de önüne geçerler. Aynı zamanda büyük hayvan kovucular, bulundukları alanda yer alan elektronik cihazlara da hiçbir şekilde zarar vermeyecektir. Büyük modeller evlerde, bahçelerde ve tarlalarda rahatlıkla kullanılabilir. Bir yere giderken hayvanların onlara zarar vermesini istemeyenler ise küçük boyutlu hayvan kovucu cihazları tercih edebilir. Çantalarında rahatlıkla taşıyabilecekleri bu modeller ile artık kedi ya da köpek gibi hayvanlardan zarar görmekten korkmamış olurlar. Kedi ve köpek başta olmak üzere sansar, gelincik, tavşan, sincap gibi hayvanların bulunulan alana zarar vermesini engelleyen modellerin etki alanı ise değişim gösterir.

Otomatik olarak çalışan büyük hayvan kovucu modellerde kızıl ötesi hareket algılayıcı bulunur. Algılayıcının kapsamına girecek hayvanın algılanmasından sonra ise cihaz devreye girer. Böylelikle yaymış olacağı frekans ile beraber alanda bulunmak isteyen hayvanların kovulması sağlanır. Domuzların fazla olduğu alanlarda ise daha geniş etki kapasitesine sahip modellerin kullanılması önerilir. Hareket sensörlü ve 1500 metreye kadar etki alanı olan modeller yalnızca domuzlardan değil, aynı zamanda ayarlanan frekans sistemi ile istenilen hayvanların bahçelerden uzak durmasını sağlar. Bahçesine zarar veren kuşların canlarını yakmadan uzaklaştırmak isteyenler de yine bu hayvanlar için özel olarak üretilen ürünler arasından seçim yapabilirler. Özel olarak hazırlanmış büyük hayvan kovucu cihazlar ile beraber artık hayvanlara hiçbir şekilde zarar verilmeden ortadan kaldırılması sağlanabilir.

Büyük Hayvan Kovucu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Farklı hayvan tipleri için büyük hayvan kovucu modeller olduğu için seçim yaparken hangi hayvanların bahçelere, tarlalara ya da evlere girdiğinin bilinmesi, etkili sonuçların alınmasına yardımcı olur. Tam olarak emin olunmadığı durumlarda ise frekans sistemi ayarlanabilen modeller incelenerek aralarından seçim yapılabilir. Aynı zamanda hem adaptör hem de güneş enerjili modeller, kullanım kolaylığı açısından çok daha etkilidir. Bunun yanı sıra büyük hayvan kovucuları kullanırken bulunduğunuz mekanda yer alan ve beslenme alışkanlıklarını tespit ederek ortadan kaldırmanız önemlidir. Böylelikle hayvanlar besinlerin olduğu yerlere tekrar gelerek tehdit oluşturmazlar.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Büyük Hayvan Kovucu

Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 380 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483601/34001199/34001198