Bahçe Kovucuları

Bahçeli evler, şehrin stresli, kalabalık ve gürültülü yaşamından uzaklaşıp bir nebze de olsa insanların nefes almasını sağlıyor. Bahçeli bir evde yaşamanın pek çok faydası vardır. Bunlardan bir tanesi de bahçeli evler, apartman dairelerine nazaran daha büyük olduğu için evcil hayvan besleyen insanlar için harika bir yaşam alanı oluşturuyor. Ayrıca doğayla iç içe yaşamayı seven ve çiçek, meyve ve sebzeleri kendi bahçesinde yetiştirmek isteyen insanlar için de bahçeli evler iyi bir seçenek oluyor. Tüm bu faydaların yanı sıra bahçeli evlerde yaşamanın pek çok zorluğu da bulunuyor. Örneğin bahçenizde çok fazla ağaç, çiçek veya bitki bulunuyorsa bu doğal olarak böcekleri özellikle de sinekleri kendisine çeker. Sinekler ya da sivrisinekler bahçeli evlerde yaşayan insanların uğraştığı en büyük sorunlardan biridir. Yorucu bir günün ardından rahat bir nefes almak için bahçenize gittiğinizde sinekler durmadan sizi rahatsız eder. Çıkardıkları sesler ve sürekli sizin yakınınızda dolanmaları bile insanların sinirini bozmaya yetebiliyor ancak sineklerin sebep olduğu zararlar sadece bunlarla kalmıyor. Sinekler aynı zamanda bahçenizde yetişen bitkiler ve ağaçlar için de birer tehdit kaynağı olabilir. Sinekler bahçenizde yetişen bitkilerin köklerine kadar inerek bitkinin köklerini ve yapraklarını yavaş yavaş yerler ve böylelikle sonunda bitkinin kurumasına ve ölmesine yol açarlar. Özellikle bu durum çiçeklerde daha fazla meydana geliyor. Çiçeklerde sineklenme oluşumu çiçeğin kuruyup ölmesine yol açıyor. 

Çiçekler ev ortamına şıklık, güzellik ve ferahlık katan narin bitkilerdir. Genellikle gül, papatya, menekşe ve begonya gibi çiçekler daha çok tercih edilir. Bu bitkiler oldukça güzel görünürler fakat çok narindirler. Bu tür bitkilerin eğer bakımı doğru yapılmazsa ve doğru toprak tipi seçilmezse sineklenme sorunu ortaya çıkabilir. Çiçek yetiştirmek sanıldığı kadar kolay değildir. Özellikle bahçeli evlerde yetişen çiçeklerde sineklenme sorunu sık sık görülen bir durumdur. Çiçeklerde, ağaçlarda ve bahçenizdeki bitkilerde sineklenme sorunu genellikle yaz mevsiminde görülür. Bunun nedeni yaz mevsiminde sineklerin ve sivrisineklerin sayısının artması ve toprağın hemen hemen hepsinin yüksek oranda gübreli olmasından kaynaklanır. Ayrıca bu sorunun bir diğer nedeni de yazın bazı bitkilerin ve çiçeklerin polenlerine sineklerin çekilmesidir. Sinekler aynı zamanda insan sağlığı için de önemli bir tehdit kaynağıdır. Sinekler gün boyunca pek çok farklı yere konarlar ve orada bulunan bakteriler sineklerin ayaklarına ya da vücutlarına tutunur. Bakteriler insan sağlığı için çok zararlıdır. Bu durum insanlarda kolera ve hatta hepatit gibi bulaşıcı hastalıkların ortaya çıkmasına neden olabilir. Yaz aylarında ortaya çıkan sivrisinekler ise insanlardan kan emerken pek çok zararlı bakterinin ve mikroorganizmanın insan vücuduna girmesine neden olurlar. Her yıl sivrisineklerden hasta olan ve hatta ölen insan sayısı giderek artıyor. Sinekler ayrıca salgın hastalıkların kolayca farklı ülkelere ve geniş bir coğrafyaya yayılmasına da neden oluyor. Bahçeli evlerde yaşayan insanların bu sinir bozucu durumdan kurtulmalarının pek çok yolu bulunuyor. Bunlardan ilki ve en önemlisi bahçe sinek kovucu satın olmak olacaktır.

Bahçe Sinek Kovucu Kullanmanın Avantajları

Tıpkı diğer böcek türleri gibi sinekler de insan yaşamını pek çok yönden olumsuz etkileyebilir. Çeşitli hastalıkların ortaya çıkıp yayılmasından çıkardıkları seslerin insanları rahatsız etmesine kadar sineklerin pek çok zararları vardır. Sineklerin insan sağlığına karşı olan bu zararlarının yanı sıra bitkilere de çok fazla zararları bulunur. Sinekler çiçeklerin ve ağaçların köklerine inerek kökleri ve yaprakları yerler ve bitkinin kurumasına ve hatta ölmesine neden olurlar. Özellikle bahçeli evlerde yaşayan kişiler için bu durum katlanılmaz bir hal alabilir. Sineklerin neden olduğu tüm bu sorunlardan kurtulmak için bahçe sinek kovucu kullanılabilir. Sinek kovuculardan en çok tercih edilen ve müşterilerin beğenisini toplayan sinek kovucu ilaçlardır. Sinek kovucu ilaçlar çeşitli tür ve formlarda olabiliyor. Bu ilaçların özellikle yaz aylarında kullanımı sineklerin sayısını oldukça azaltıyor. Sinek kovucu ilaçların en sık kullanılan çeşitlerinden biri de sinek kovucu spreyler oluyor. Ergonomik yapısı, kolay kullanılabilmesi ve hem insan vücuduna hem de bitkilere sıkılabildiği için sinek kovucu spreyler en çok tercih edilen yöntemler arasında yerini alıyor. Sinek koruyucu spreylerin koruyucu etkisi 6 ile 8 saat arasında değişiyor ve bu koruma süresi kullandığınız markaya göre de değişebiliyor. Sinek kovucu spreyler doğal içeriklidir ve insan sağlığına zarar vermezler. Bu sayede hem insan sağlığına olumsuz bir etkileri yoktur hem de bahçenizi sineklerden tamamıyla arındırır ve korurlar. Sinek kovucu spreyler özellikle uyku esnasında sizi sivrisinek, sinek ve haşerelerden koruyarak güzel ve rahat bir uyku deneyimi kazandırır. 

Sinekler, sivrisinekler ve böcekler genellikle ışığa yönelirler ve bu durumun nedeni sineklerin ışığı yön bulma, yiyecek arama ve tehlikeden korunma gibi nedenlerle ışığı kullanırlar. Sinek kovucu lambalar sineklerin bu özelliğini kullanarak onları uzaklaştırırlar. Sinek kovucu lambalar elektrik ile çalışıyor ve gece yaydıkları ışıkla sinekleri, sivri sinekleri ve böcekleri kendisine çekiyor. Sinek kovucu lambalar diğer sinek kovuculara nazaran yüksek verimde tam koruma sağlarlar. Sinek kovucu lambaların verimliliğini arttırmak için daha çok açık alanda kullanımı önerilir. Bu sayede sinek kovucu lambalar yaydıkları ışık ile tüm haşereleri kendisine çeker ve onları uzaklaştırır. Eğer sadece açık alanlarda değil aynı zamanda kapalı alanlarda da sinekler gibi haşerelerden korunmak istiyorsanız pilli sinek kovucu cihazları gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Pilli sinek kovucu cihazların aynı zamanda elektrik ile çalışan türleride bulunur. Böylelikle iki şekildede tam verim ve koruma sağlayabilirsiniz. Pilli sinek kovucu cihazların kapalı ortamlarda kullanımı oldukça yaygındır. Akşam oturduğunuz odaya koyup ailenizle vakit geçirirken aynı zamanda sineklerden maksimum oranda koruma sağlayabilirsiniz. Pilli sinek kovucu cihazların gece lambası olarak da kullanımı oldukça yaygındır. Teknolojinin sürekli geliştiği günümüzde her gün yeni kullanışlı cihazlar ortaya çıkıyor. Ultrasonik sinek kovucular da bu cihazların arasında yer alıyor. Ultrasonik sinek kovucu cihazlar çalıştırıldığında insanların duyamayacağı ama sinekler gibi haşerelerin duyabileceği frekansta sesler yayarak onları o alandan uzak tutarlar. Ultrasonik sinek kovucu cihazlar bu yüzden verimliliği çok fazla olan ve maksimum koruma sağlayan sinek kovucu cihazlar arasında yer alır. Bahçenizden ve evinizden sinekleri uzak tutmak için üretilen pek çok farklı cihaz ve ilaç bulunur. Bahçe sinek kovucu bu cihazlar yüksek performan ve tam koruma sağlamalarının yanı sıra her bütçeye uygun fiyatlardadır. Ailenizi ve bahçenizi sinek gibi haşerelerden korumak için bu cihazları uygun fiyatlarda satın alabilirsiniz.

Güvercin Kovucu Cihaz

Kuşlar çok narin ve güzel hayvanlardır fakat bazen insanlar için sorun teşkil edebiliyorlar. Kuşlar özellikle de güvercin sorununu önlemek için yapılabilecek pek çok yöntem bulunuyor. Güvercin sorununu önlemek için alacağınız tedbirler sorunun yaşandığı alanın; fiziki durumu, güvercin sayısı, konumu, yaşanmışlık süresi ve kuşların giriş çıkış şekli gibi özelliklere göre değişkenlik gösterir. Sorunun yaşandığı alana bazen tek güvercin kovucu cihaz ile bazen de birden fazla cihaz ile müdahale edilmesi gerekebiliyor. Güvercin sorununu ortadan kaldırmak için kullanabileceğiniz pek çok cihaz ve yöntem bulunur.

  • Sonik Güvercin Kovucular

Sonik güvercin kovucu cihaz kuş türüne göre ayarlanabilir olduğu için başka kuş türleri üzerinde de kullanılabilir. Sonik güvercin kovucu cihaz farklı frekanslarda yırtıcı kuş sesi çıkararak güvercinleri oradan uzaklaştırır. Cihaz kuşlara tehlikeli bölge sinyali verir ve onları oradan uzaklaştırır.

  • Lazerli Kovucular

Lazer güvercin kovucu cihazlar farklı renk ve şekillerde ışınlar yayarak kuşların kafalarını karıştırır ve onların o ortamdan kaçmalarını sağlar.

  • Ultrasonik Kovucular

Ultrasonik güvercin kovucu cihazlar insanların duyamayacağı frekanslarda sesler çıkarırlar ve bu sayede güvercinlerin kaçmalarına neden olurlar. Bu güvercin kovucu cihaz insanları rahatsız etmeyecek şekilde sesler çıkarır bu yüzden gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

  • Kovucu Naturel Ürünler

Koruyucu naturel ürünler güvercinlerin kokusundan ve tadından hoşlanmayan ürünlerdir. Bu ürünler tamamen doğal içeriklidir ve sadece kokuları kuşları rahatsız eder ve onların o alanı terk etmelerini sağlar.

  • Önleyici Malzemeler

Naturel güvercin kovucu ürünler güvercinlerin konaklamasını, tünemesini ve girişini engelleyen file tarzı ürünlere denir. Güvercin kovucu önleyici malzemeler sayesinde güvercinler o alana yuva yapmaktan vazgeçip uçup gideceklerdir.

Kedi Köpek Kovucu Bahçe Tipi

Evcil hayvanlarınız ailenizin bir parçasıdır fakat bazen bahçenizin ya da arabanızın olmadık bir yerine girebiliyorlar. Kedi köpek kovucu bahçe tipi ürünler sayesinde bu gibi durumların yaşanmasını engelleyebilir hatta bu ürünleri kendinizi korumak ve hayvanları eğitmek için bile kullanabilirsiniz. Kedi köpek kovucu bahçe tipi ürünler ile evinizdeki patili dostlarınızı eğitebilirsiniz ve ayrıca dışarıda kendinizi korumak için önlem alabilirsiniz. Son zamanlarda özellikle dışarda köpek saldırıları çok fazla artmaya başladı. Kedi köpek kovucu cihazlar sayesinde hayvanlara zarar vermeden kendinizi koruyabilirsiniz. Üstelik kedi köpek kovucu cihazları cebinizde veya çantanızda rahatlıkla taşıyabilir ve bu sayede her yere götürebilirsiniz. Cebinizde ya da çantanızda taşıyabileceğiniz ultrasonik kedi köpek kovucu cihazlar insan kulağının duyamayacağı frekanslarda sesler yayarak hayvanları rahatsız eder ve sizden uzaklaştırır. Bu cihazların yaydıkları ses dalgaları köpekleri rahatsız eder ve en kısa sürede köpek o alandan uzaklaştırılacaktır. Kedi köpek kovucu cihazlar sayesinde dış mekan aktivitelerini korkmadan güven içinde sevdiklerinizle yapabileceksiniz.

Kedi köpek kovucu bahçe tipi cihazlar ise dört mevsim boyunca kullanılabilir ve hayvanları bahçenizden uzak tutarlar. Hayvanların yaklaşmasını istemediğiniz yerlere sabit kedi köpek kovucular yerleştirebilirsiniz. Bu cihazlar belli zamana aralıklarıyla ses dalgaları ve ışık yayıp hayvanları bahçenizden uzak tutarlar. Kedi köpek kovucu bahçe tipi cihazlar ile sadece kedi ve köpekleri değil aynı zamanda yabani hayvanları da evinizden ve bahçenizden uzak tutabilirsiniz. Kediler ve köpekler dünyamızın en meraklı sevimli dostlarıdır ve genellikle evin ve bahçenin her yerine girip dolaşmak isterler. Sevimli evcil hayvanlarınıza eğitim vermek için kedi köpek kovucu spreyleri kullanabilirsiniz. Bu spreyler hayvanlar için hoş olmayan bir koku yayar ve hayvanların girmesini istemediğiniz bölgeden uzaklaştırmaya yardımcı olur. Kedi ve köpeklerin burnu çok hassas ve koku duyuları gelişmiş olduğu için kokuyu hemen algılayacaklardır. Örneğin kedinizin mutfağa belirli bir saatte girmesini istemiyorsanız kedi köpek kovucu spreyi o alana sıkmanız yeterli olacaktır. Kediniz bu hoş olmayan kokuyu duyup oraya o saat aralığında gelmeyi bir süre sonra bırakacaktır. Daha sonra kedi köpek kovucu spreyi kullanmayı bıraksanız bile kediniz artık o saat aralığında mutfağa girmeyi bırakır. Böylelikle sevimli hayvan dostlarınıza kolaylıkla kedi köpek kovucu sprey kullanarak eğitim verebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bahçe Kovucuları

4469 ürün listeleniyor
Yapı Market / Bahçe / Oto
Yapı Market / Bahçe / Oto
Bahçe
Bahçe
Bahçe Kovucuları
Bahçe Kovucuları
Haşere, Fare Kovucu
Haşere, Fare Kovucu
Sinek, Sivrisinek Kovucu
Sinek, Sivrisinek Kovucu
Büyük Hayvan Kovucu
Büyük Hayvan Kovucu
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler