Cam Açma Kolu

Cam kolları ve düğmeleri, camları hareket ettirmeyi sağlayan temel bileşenlerdir. Bununla birlikte zaman içinde hem kol hem de pencere regülatör mekanizması aşınarak hasar görebilir. Arızalı bir ekipman, aracınızın camlarını tamamen açıp kapatmanızı zorlaştırır. Bozuk bir cam mekanizması ile yolculuk hem rahatsız edici hem de riskli olabilir. Özellikle yanınızda çocuğunuz varsa, bu durum tehlike oluşturabilir. Arızalı cam kollarını ve düğmelerini aracınız için doğru tiple değiştirerek, sürüş konforunu ve güvenliğini artırabilir, camla ilgili kazaları önleyebilirsiniz. Aracınızın cam sistemine ve iç mekân tarzına uygun cam aksesuarlarını uygun fiyatlarla anında satın alabilirsiniz.

Cam Kolu ve Düğmesi Özellikleri

Manuel olarak çalıştırılan camlarda, sürücünün ya da yolcuların camları açmak veya kapatmak için cam kolunu belirli bir güç kullanarak hareket ettirmesi gerekir. Cam düğmesi ise elektrikli cam sisteminizin ana bileşeni olarak kabul edilir. Bir kontrol anahtarı olarak camları kolaylıkla yukarı veya aşağı kaydırmaktan sorumludur. Elektrikli sistemlerde aracınızın cam düğmesi bir dizi tel ve kablo ile bir pencere motoruna bağlanır. Düğmeye basıldığında, kapı panelinde bulunan elektrikli cam motoruna bir elektrik akımı gönderilir ve camın hareket etmesi sağlanır. Elektrikli cam sistemlerinde genellikle araçtaki tüm elektrikli camları kontrol eden ve tipik olarak sürücü kapısında yer alan bir ana düğme bulunur. Ana düğme dışında yolculara kolaylık sağlamak için, her elektrikli camda kapı panelinin kol dayanağında bir düğme takımı yer alır. Cam düğmeleri genellikle plastik veya polimer malzemeden yapılır. Siyah başta olmak üzere gri, ten rengi, beyaz veya krom tonlarında sınırlı bir renk skalası ile satışa sunulur. Cam kolu ve düğmeleri için fiyat aralığı, malzemeye, mekanizma türüne, arabanızın yıl, marka ve modeline bağlı olarak değişir.

Cam Düğmesi Çeşitleri

Cam düğmeleri, çalışma mekanizmasına göre çeşitli stillere sahip olabilir. Farklı şekilde çalıştırılan bu düğmeler, yolcular için farklı güvenlik seviyeleri sunar. Push pull olarak da bilinen düğmeler itme ve çekme mekanizması ile çalışır. Bu tip düğmelerin çalışması için parmağınızı düğmenin altına yerleştirmeniz ve camı yukarı hareket ettirmek için düğmeyi yukarı çekmeniz gerekir. Camı açmak için düğmeye basmanız yeterlidir. Tasarım, bir çocuğun anahtarı yanlışlıkla tetiklemesini oldukça zorlaştırır. Birçok modelde kilitleme mekanizması da bulunabilir. Basmalı cam açma düğmeleri herhangi bir açma ve kapama anahtarına benzer. Camları yukarı veya aşağı kaydırmak için düğmeye basmanız yeterlidir. Bu tür düğmeler tipik olarak bir kilitleme mekanizması ile birlikte geldiği için çocuk dostudur.

Bunları Bilmenizde Fayda Var

  • Sürücü tarafı kapı paneline ek bir düğme takımı ekleyerek, tüm elektrikli camlarını kontrol edebilir, yolcuların ya da küçük çocuklarınızın pencere kullanımını sınırlayabilirsiniz.
  • Cam düğmeleri çoğunlukla ikili, üçlü veya dörtlü setler halinde gelir. Eksiksiz bir cam açma düğmesi takımı kolay kurulum için gerekli kablo bağlantılarını içerir.
  • Cam düğmelerini değiştirmeden önce, cam motorunun sağlam olup olmadığını kontrol edin.
  • Anahtar grubunu çıkarırken kablo demetine ve her bir telin veya fişin nereye gittiğine dikkat edin.
  • Düğmeyi kapı paneline doğru şekilde taktığınızdan emin olun. Bağlantı ekipmanlarının yerine tam olarak oturmaması su temasına ve düğmenin bozulmasına neden olabilir.

Cam Düğmelerini Kullanırken Bunlara Dikkat Edin

  • Elektrikli cam düğmelerinin arızalanmasına çoğunlukla neme maruz kalması nedeniyle neden olur.
  • Aracınızın elektrik sistemini kısa devrelerden korumak için sıvıların düğmelerle temas etmemesine dikkat edin.
  • Özellikle yağışlı havalarda cam kullanımını sınırlamaya ya da düğme takımının yağıştan etkilenmemesi için gerekli önlemleri alarak kullanmaya dikkat edin.
  • Cam düğmeleri ıslanırsa, hemen bir bezle kurulayın.
  • İçerideki ve dışarıdaki tüm nemi buharlaştırmak için gerekirse bir saç kurutma makinesi kullanın.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Cam Açma Kolları

3832 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 53 / 3832 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?