Çapa Fiyatları

Küçük el ve bahçe aletleri arasında yer alan çapa, değişik özelliklerde üretilebilir. Çapa çeşitleri, toprağın işlenmesi aşamasında ihtiyaca yönelik çözümler sunar. Ekonomik düzeyde olan çapa fiyatları her türlü bütçeye hitap eder. Seçenekler arasından bütçenize uygun olan çapa modelini tercih edebilirsiniz.

Farklı Özelliklere Sahip Olan Çapa Modelleri

Çatal çapa, üç dişli bahçe el çapası, çelik çapa ve çift taraflı mini çapa başta olmak üzere çok sayıda çapa modeli vardır. Bir sap ve çapalama işlemini gerçekleştiren kısımdan oluşan çapalar standart özelliklere sahiptir. Normal çapa olarak da adlandırılan standart çaparın sapı, ahşap ya da plastik malzemeden elde edilir. Çapa kısmında ise paslanmaz metal kullanılır. Metal dişler toprağın havalandırılmasını sağlar. Dişleri kavisli ya da düz olabilir. Bahçe çapalama işlemlerinde çoğunlukla düz dişli çapa modelleri tercih edilir. Sapın ucundaki metal parçanın iki ya da üç çatalı olan çapa çeşitleri de seçenekler arasında yer alır. El çapalarıyla bahçe çapalama ve bakım işlemlerinizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Tek aletle iki farklı kullanım amacını gerçekleştirebileceğiniz çapalar oldukça kullanışlıdır. Çapa kısmının arka kısmında çatallar bulunur. Toprağı tam olarak havalandırmak ve yumuşatmak için tercihinizi yıldız uçlu çapalardan yana yapabilirsiniz. Birbirinden değişik çapa modelleri arasından ihtiyacınıza hitap edeni seçebilirsiniz. 

İhtiyaca Yönelik Çapa Kullanımı

Bahçe temizliği ve fide ekiminde düz dişli bahçe çapalarını kullanabilirsiniz. Küçük ve dar alanlarda ise toprağı havalandırmak için özel olarak üretilen çapa modellerini kullanmanız gerekir. Havalandırma çapaları, besin maddelerinin yüzeye doğru ilerlemesine izin verir. Gübre, tohum, su, hava ve ışığın köklere ulaşmasına yardım eder. Sertleşmiş çelik bıçaklara ve L şeklinde sapa sahip olan çapanın uygulaması da son derece kolaydır. Toprağı açmak ve bitki ekimi yapmak istiyorsanız, iki işleve sahip olan çatal uçlu çapaları tercih edebilirsiniz. Karbon çelik sırımlı bor çelik ağza sahip olan çapaların sapı, M şeklinde bir görünüme sahiptir. Çapa aparatları tek başına ya da sapıyla birlikte alınabilir. Taşınabilir boyutta üretilen ve birden fazla fonksiyona sahip olan modellerin kullanımı oldukça yaygındır. İhtiyacınıza göre mini ya da büyük boyutlu olan çapaları kullanabilirsiniz. Uzun saplı modeller ile eğilmeden bahçenizi çapalayabilirsiniz. Büyük tarım arazilerinde çapa makinelerini, küçük tarım arazileri ve bahçelerde ise el çapalarını kullanmanızda fayda vardır. Bahçenize düzenli olarak çapa yaptığınızda, toprağı hareketlendirerek yabani otlardan kısa süre içerisinde arındırabilirsiniz. Çapa modelleri arasından seçiminizi kullanım amacınıza uygun şekilde yapabilirsiniz. 

Her Bütçeye Hitap Eden Çapa Fiyatları

Özellikleri doğrultusunda belirlenen çapa fiyatları oldukça değişkendir. Çapanın modeli, uzunluğu, markası ve yapımında kullanılan malzemeler fiyatlandırma üzerinde önemli düzeyde etkilidir. İki dişli ve üç dişli çapalar arasında hafif düzeyde fiyat farkı görülebilir. Modellerin fonksiyonları çoğaldıkça fiyatlarda da artış söz konusudur. Çapa, ot kesme, çim ve toprak havalandırma işlemlerini tek bir aletle yapmak için fonksiyonel çapa setleri kullanmayı tercih edebilirsiniz. İşlevsel ve kaliteli çapa setleriyle ekonomik açıdan tasarruf elde edebilirsiniz. Değişik fiyat aralıklarına sahip olan modeller arasından istediğinizi seçebilirsiniz. Birbirinden çeşitli çapa modellerini güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz. 

Soru 1: Çapanın toprak üzerindeki etkisi nedir?

Cevap 1: Çapa toprağı yabani otlardan arındırır ve toprağın ekilebilir hale getirilmesini sağlar. 

Soru 2: Sert topraklarda hangi çapa modelini kullanmak gerekir?

Cevap 2: Sert topraklarda toprağın yumuşamasını sağlayan yıldız uçlu çapaları kullanabilirsiniz. 

Soru 3: Çapa çeşitleri fiyat olarak ne düzeydedir?

Cevap 3: Çapa çeşitleri fiyat olarak ekonomik düzeyde satışa sunulur. 

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Çapa Fiyatları

233 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Eltos Çapalar
  2. Yıldırım Çapalar
  3. Fiskars Çapalar
  4. Ennalbur Çapalar
  5. Desa Çapalar
  6. Gardena Çapalar
  7. Yapar Çapalar
  8. Aktepe Çapalar
  9. Green Guard Çapalar
  10. Demiray Çapalar
  11. Sgs Çapalar
  12. Wolf-Garten Çapalar
  13. Yaparlar Çapalar
  14. Ypr Çapalar
  15. AB Çapalar
  16. Bmx Çapalar
  17. Denizli Çapalar
  18. Erdem Grup Çapalar
  19. Hastunc Çapalar
  20. Bahçe Çapalar
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Güncel Değerlendirme
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002705/2147483601/453962/34000010
Başa dön