1946 yılında Japonya'nın başkenti Tokyo'da kurulmuş olan, dünyanın en çok bilinen elektronik üreticilerinden Casio, bugün hâlâ aynı şehirden yönetiliyor. Firma teknolojiye yön veren tasarımları, türünün ilk örneği denilebilecek üretimleri, müşteri desteği, dayanıklılığı ve tasarımıyla dünyanın dört bir köşesinden milyonlarca insan tarafından kullanılıyor. Casio firmasının en büyük çıkış yakaladığı nokta ise 1957 yılında piyasaya sürmüş olduğu tamamen elektrikle çalışan hesap makinesini üretmesidir. Bu üretimin ardından bütün dünyaya ürün gönderen firma geliştirdiği teknolojiyle o dönem içinde ünlenmiştir. Casio hesap makineleri firması günümüzde hâlâ en çok bilinen ve kullanılan hesap makinesi olma namına sahip bulunuyor. Geliştirdikleri elektronik Casio hesap makinesi teknolojisiyle, elle kurulan mekanik hesap makinesi sistemini kullanışsız kılmış olan firma, hesap makinelerinde birlik, onluk, yüzlük sistemin yerine 10'ar rakamlık tabla sistemini yerleştirmiş ve daha kolay taşınabilir ve kullanılabilir hale getirerek kendilerini piyasanın en üstüne yerleştirmiştir. Firma Japonya merkezli olup, çokuluslu bir yönetim kurulunu bünyesinde barındırarak geçmişten bugüne Kashio ailesi tarafından yönetiliyor.

Casio hesap makinesi sistemleriyle sınırlı bir üretim yapısına sahip değil, aksine elektronik anlamında neredeyse her türlü aygıtı üretiyor. Bunlardan en çok öne çıkanları arasında hiç kuşkusuz ülkemizde de çok popüler olan Casio kol saatleri geliyor. Casio kol saatleri uzun süre dayanan pil süresi, güneş enerjisi kullanan teknolojisi, darbelere ve çarpmalara karşı dayanıklılığı, kolay onarılabilir ve bulunabilir parçaları ile kırılmaz camı gibi pek çok özelliğiyle öne çıkıyor. Casio kol saatleri ve hesap makinesi dışında da pek çok elektronik aygıt üretiyor. Bunlar arasında ise yazar kasa sistemleri, aydınlatma ve ışık sistemleri, dijital fotoğraf makineleri, değiştilebilir filmli kameralar, laptoplar, notebooklar, cep telefonları ve bilgisayarları, klavyeler, dijital sözlükler ve günlükler, oyun ve eğlence aygıtları, yazıcılar ve televizyonlar en dikkat çekenleri arasında yer alıyor.

Casio Hesap Makinesi Fiyatları

Casio hesap makinesi, darbelere ve çarpmalara karşı aşırı dayanıklı bir yapıya sahip olmasının dışında da pek çok kullanışlı özelliği bünyesinde barındırıyor. Bunlar arasında uzun ömürlü pil kullanımı dışında, makinenin güneş enerjisi kullanması da yer alıyor. 12 Hane tuş girdisine sahip olan Casio hesap makinesi, sizlere kolay bir kullanım sunuyor. Bunun dışında en az 150 adım işlem kontrolü olanağıyla sizlere geçmişe yönelik hesaplamalarınızı kontrol etme olanağı da tanıyor. KDV hesaplama ve işlem düzeltimi gibi seçeneklerle gündelik işlerinizde kolaylık sağlamasının dışında yapılan işlemleri otomatik olarak gösteriyor ve böylelikle kafa karıştıran uzun girdilerden kurtarıyor.

Büyük ekran yapısının yanında, esnek yapısı ve kolay taşınabilirliği de en çok dikkat çeken özellikler arasında yer alıyor. Casio hesap makinesi, bu standart özellikler dışında da pek çok alternatife sahip bulunuyor. Casio hesap makineleri arasında yer alan bilimsel hesap makineleri, foksiyon hesaplamaları, istatistik hesaplamaları, kombinasyonlar, permütasyonlar, mühendislik sembol hesaplamaları, SOLVE, CALC gibi foksiyonlara sahip olmasının yanı sıra kolay taşınabilir yapısıyla da takdir topluyor.

Gerek ufak iş yerlerinde masatipi standart kullanım seçeneğine, gerek ünivesitelerde bilimsel hesaplamalar için çok özellikli ve kolay taşınabilir bir tipe gerekse mühendisler için daha alansal ve bunun dışında çok çeşitli kullanımlara uygun olan Casio hesap makinesi fiyatları ise tıpkı kullanımı gibi her bütçeye uygun yapısıyla dikkat çekiyor. Dünyanın dört bir köşesinden milyonlarca insan tarafından tercih edilen, geçmişten bugüne dek sağlamlığıyla dünyanın güvenini kazanmış olan ve bunun dışında  kolay onarılabilir ve taşınabilir olan Casio hesap makinesi fiyatları uygun aralıklarda satışa sunuluyor.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Casio Hesap Makinesi Fiyatları

232 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Casio Hesap Makineleri
  2. Canon Hesap Makineleri
  3. Rubenis Hesap Makineleri
  4. Noki Hesap Makineleri
  5. Ofica Hesap Makineleri
  6. Gıpta Hesap Makineleri
  7. Bigpoint Hesap Makineleri
  8. Citizen Hesap Makineleri
  9. Kadıo Hesap Makineleri
  10. Puzzle Hesap Makineleri
  11. Caslo Hesap Makineleri
  12. Daxi Hesap Makineleri
  13. Kraf Hesap Makineleri
  14. MAS Hesap Makineleri
  15. Texas Instruments Hesap Makineleri
  16. Ticon Hesap Makineleri
  17. Buyfun Hesap Makineleri
  18. Tangy Hesap Makineleri
  19. CATIGA Hesap Makineleri
  20. Globox Hesap Makineleri
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Satıcı A-Z
 • Marka Casio
DSACategoryId/2147483643/15238/15298/casio
Başa dön