Çelik Uçlu Dartlar

Çelik Uçlu Dart Fiyatları

Konsantrasyon ve atış becerisine dayalı dart oyunu, hem serbest zaman aktivitesi kapsamında hem de profesyonel anlamda kişiye, eğlenerek fiziksel aktivitede bulunma imkanı sunar. Çeşitli ekipmanları sayesinde, her yaştan oyuncunun rahatlıkla oynayabileceği dart, evde ya da ofiste düz bir alana asılarak kolayca oynamaya hazır hale gelebilir. Belirlenen kurallar doğrultusunda dart oklarını, uygun atış tekniği ile yüksek puan alınabilecek bölgelere atma amacına dayanan dart ile, ailenizle ya da arkadaşlarınızla kıyasıya yarışarak, atış hünerlerinizi sergileyebilirsiniz. 

Dart Çeşitleri Nelerdir?

Dart, kullanılan ekipmanların özelliği bakımından farklılık gösterir. En sık kullanılan çeşit, çelik uçlu darttır. Dart okunun, dart tahtasına saplandığı bölgesinin çelik malzemeden üretilmiş olması nedeniyle bu ismi alan çelik uçlu dart, yetişkinlerin ve profesyonel oyuncuların kullanımına uygundur. Ayrıca malzeme bileşimi itibarıyla son derece dayanıklıdır ve uzun süre deforme olmadan kullanılabilir. Bununla beraber manyetik dart da, sıklıkla oynanan bir diğer çeşittir ve dart oyununa yeni başlayanların kullanımına uygundur. Manyetik dartta amaç, dart oklarında ve dart tahasında bulunan manyetik yüzeylerin, atışla beraber birbirine temas etmesini sağlayarak yüksek puan almaktır. Dart okunun herhangi bir yerinde sivri bölge bulunmadığı için tehlikeli durum oluşturmayan manyetik dartı, küçük yaştaki oyuncular da rahatlıkla oynayabilir.

Çelik Uçlu Dart Güvenli Oyun Kuralları

Ekipman özelliği itibarıyla, yetişkinlerin ve profesyonel oyuncuların kullanımına uygun olan çelik uçlu dart, en basit anlatımla okların, tahtaya belirlenen mesafeden atılarak, yüksek puan kazanma amacına göre oynanır. Her oyunda olduğu gibi, çelik uçlu dartta da resmi kurallar mevcuttur. Öncelikli olarak alan kapatmalı oyun mu yoksa sayı düşmeli oyun mu oynanacağına karar verilir. Daha sonra resmi kurallara göre dart tahtası 173 cm yüksekliğe asılır ve oyuncular tahtanın 237 cm uzağında, belirlenen çizginin gerisinde konumlanır. Her oyuncu kendi oyununda 3 adet dart oku atma hakkına sahiptir ve belirlenen oyun kuralları doğrultusunda atılan dart okunun her defasında puan değeri yazılır. Oyun sonlanana kadar oyuncular sıra ile atış yapmaya devam eder.

Resmi standartları olan çelik uçlu dart oyunu, hem kapalı alan hem de açık alan kullanımına uygun olduğu için ve her yaştan oyuncuya hitap ettiği için, taraflar arasında belirlenen kurallar dahilinde de oyun sürdürülebilir. İnce psikomotor becerilerin gelişimine katkı sağlayan dart oyununda, en önemli kural atılan çelik uçlu dart okunun, geçerli sayılabilmesi için dart tahtası üzerinde asılı kalmasıdır. Bu kural oyunun yorum bazında değerlendirilmesinin önüne geçer ve puan hesaplamasının objektif bir şekilde yapılabilmesini sağlar.

Çelik uçlu dartı, talimatlarda yazan yaş aralığını dikkate alarak, atış esnasında önünüzde kimsenin olmadığından emin olarak ve özellikle bekleme esnasında, sivri kısımları avuç içinizle kapatarak kullanırsanız, güvenlik ilkelerini yerine getirmiş olursunuz. Bu sayede, olası olumsuz durumların önüne geçerek, oyununuzdan üst düzeyde keyif alırsınız.

Çelik Uçlu Dart Fiyatlarını Belirleyen Etkenler

Çelik uçlu dart fiyatları, markaların farklı modellerine göre değişiklik göstermektedir. Bu değişiklikteki temel farklılık, ekipmanın malzeme kalitesi ve uzun süreli kullanıma uygunluğudur. Bununla beraber dart tahtasının malzeme niteliği ve ebatı da, fiyatların belirlenmesinde rol oynar. Dart okları, görsel zevke de hitap etmek adına, pirinç ya da nikel kaplı olabilir. Kaplama malzemesinin niteliği, dayanıklılığa doğrudan etki ettiği için, fiyatlandırma esnasında bu özellik dikkate alınır. Siz de, sevdiklerinizle beraber keyifli ve kıyasıya rekabet içinde zaman geçirmek istiyorsanız, her bütçeye uygun çelik uçlu dart modellerinden ya da Catch Ball ürünlerinden dilediğinizi temin edebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Çelik Uçlu Dart Fiyatları

574 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 574 ürün
DSACategoryId/60001546/2147483635/353044/19264/372243/372244