Çiçek Tohumu

Çiçek Tohumları

Evlerin, balkonların ve bahçelerin vazgeçilmez süsleri olarak kullanılan çiçekler hayatı güzelleştirmektedir. Hem rengarenk çeşitleriyle hem de mis gibi kokularıyla adından söz ettiren binlerce çiçek çeşidi mevcuttur. Bu çiçeklerden kimisi bahçelerde yetişmeye uygunken kimisi hem bahçe toprağında hem de saksı toprağında yetişmeye uygundur. Sizler de evlerinizde ve saksılarınızda mis gibi kokan, rengarenk çiçekler yetiştirmek istediğinizde işe çiçek tohumları alarak başlamanız gerekir. Birbirinden farklı renkte ve formda çiçeklerin yetiştirilmesine olanak sunan çiçek tohumu çeşitleri ile dilediğiniz her alanı güzelleştirebilirsiniz. 

Çiçek Tohumu Çeşitleri

Birbirinden güzel çiçekler veren ve ekildiği her alanı güzelleştiren çiçek tohumları çeşitleri uygun fiyatlar kapsamında satışa sunulmaktadır. Karışık tohumlardan gül tohumlarına, ortanca tohumlarından kasımpatı tohumlarına, papatya tohumlarından sümbül tohumlarına, hatmi tohumlarından karanfil tohumlarına, sarmaşık tohumlarından orkide tohumlarına, püsküllü pampas tohumlarından sukulent tohumlarına, dere otundan fesleğen tohumlarına, kadife çiçeği tohumundan lobelya çiçeği tohumuna, yıldız çiçeği tohumundan nergis çiçeği tohumuna varana dek arayıp da bulamadığınız hiçbir tohum kalmayacaktır. Saksılara ekebilir, bahçelere ekebilir ve hatta demir kapılarınızın köşelerine ekerek kapıya sarmasını dahi sağlayabilirsiniz. 

Karışık Çiçek Tohumları

Karışık çiçek tohumları birbirinden farklı forma ve renge sahip olan çiçeklere ait tohumlardır. Hem ekilmesi kolay olan hem de daha kısa sürede çiçek açan tohumlardır. Filizlenmesi için doğru toprağa ekildiğinden ve doğru sulama tekniklerinin kullanıldığından emin olmak gerekir. Bahçe çiçek tohumları arasında yer alan karışık tohumlar sayesinde bahçelerinizde bir gökkuşağı esintisi yakalayabilirsiniz. Bahçelerinizin girişlerine ekebileceğiniz gibi büyük bir alana da ekebilirsiniz. 

Renkli Sarmaşık Gül Tohumu

Pek çok gül sever tarafından temin edilen renkli sarmaşık gül tohumu çeşitleri ile bahçe ve balkonlar mis gibi gül kokusuyla dolup taşacaktır. Oldukça zor bir şekilde büyümekte olan renkli sarmaşık güller özel bir ilgi ister. Bu ilgiye özellikle doğru tohumlar seçerek başlamak gerekir. Uygun bir toprak türü hazır edildikten sonra gül tohumları toprakla buluşturulur. Tohumlar çim verene kadar bebek gibi bakılması gerekir. Sıcaklık seviyesi düzenli olarak kontrol edilmeli ve mutlaka aynı derecede tutulmalıdır. Perlit ile çimlendirme işlemine de yer verilebilir. Karışık sarmaşık gül tohumu ekildikten sonra büyüme esnasında sarı, pembe, mor, kırmızı, beyaz ve diğer tüm renklerde gül vermeye başlar. 

Lavanta Çiçeği Tohumu

Hem mor rengiyle hem de mis gibi kokusuyla büyüdüğü alana huzuru getiren lavanta özenle alınan tohumları sayesinde ekilir. Sizler de temin etmek istediğinizde lavanta çiçeği 100 tohum fiyatı ile en uygun tohumlar arasında yer alır. Daha çok mayıs aylarında ekime uygun olan lavanta tohumları yaza doğru büyümeye ve ortamı renklendirmeye başlar. Üstelik Kasım ve Ekim aylarında da kesinlikle solmayan ve kurumayan lavantalarla kış aylarını renkli ve hoş kokulu geçirmeye hazır olabilirsiniz. Lavanta tohumlarını ekerken mutlaka güneş alan bir alana ekildiğinden emin olmalısınız. Tohumlar en az 3 cm derine yerleştirilmelidir. Tohumlar ekildikten sonra 3 gün boyunca az miktarda sulamaya devam edilmelidir. Lavantaların istenilen düzeyde büyüyebilmesi için ilk üç günlük bakımı oldukça önemlidir. Isı ve ışık ihtiyacı karşılanmalı, gübrelenmiş toprak seçilmeli ve eğer saksı kullanılacaksa yılda bir defa saksısı değiştirilmelidir. 

Ortanca Çiçeği Tohumu

Pembeden turuncuya, sarıdan beyaza birçok farklı çeşidi bulunan ortanca çiçekleri ekildiği alana oldukça hoş bir ambiyans katmaktadır. Ortanca çiçeği tohumu yetişmiş sağlıklı bir ortancadan alınarak kurutulur. İster saksıya ister toprağa dikimi uygundur. Yaz aylarında dikilmesi daha doğrudur. Eğer ortanca tohumlarını saksıda çimlendirmek isterseniz tohumları bir süre suda bekletmeniz daha doğru olacaktır. Balkon ve bahçe gibi dış alanlarda yetişmeye daha uygundur. Kapalı alanlara ekilmesi uygun değildir. Giderek daha fazla çiçek veren ve büyüyen bir bitki olduğundan ışık alacak ve mutlaka büyük saksılarda dikilmelidir. Sulamasına haftada 1-2 kez aynı günlerde ve aynı miktarda devam edilmelidir. 1 ay kadar kısa bir süre içerisinde tohumlar filizlenmeye başlar. 

Orkide Çiçeği Tohumu

Belli başlı koşullarda ve belirli kriterlere bağlı olarak yetişmekte olan orkidenin tohumları da zor bir şekilde elde edilir. Bu nedenle temin edildikten ve ekildikten sonra bebek gibi bir bakıma ihtiyaç duyar. Orkide ısı, ışık ve bulunduğu ortamın sıcaklığından yüksek derecede etkilenen bir çiçek türüdür. Bu nedenle gerçek anlamda bakımını yapabilecek olan bireyler tarafından ekilmesi gerekir. Orkide tohumları ekilmeden hemen önce sterilize edilmelidir. Orkide tohumları genellikle bir kutu içerisinde satışa sunulur. Bu kutudan tohumlar çıkarılmadan alkol içine batırılmalıdır. Daha sonra bir pamuk yardımıyla kurulanmalıdır. Daha sonra tohumların tozları bir kavanoza alınır ve 5-10 dakika kapalı tutulur. Ardından ekime hazır hale gelirler. Ekim ve mayıs ayları orkide ekimi için en uygun zamanlardır. Toprağın %50-%70 oranında nemli olmasına dikkat edilmelidir. Tohumlara geçen sıcaklık ise 18 derece üzerine çıkmamalıdır. 

Kasımpatı Çiçeği Tohumu

Krizantem çiçeği olarak da bilinen kasımpatılar adından da anlaşılacağı üzere kasım aylarında çiçek açarlar. Eğer saksıda yetiştirmek isterseniz öncelikle tohumlarını temin etmeniz gerekir. Tohumları aldıktan sonra bir peçe üzerinde havalandırmaya özen göstermelisiniz. 25-30 cm çaplarında derin bir saksı kasımpatı yetiştirmek için oldukça idealdir. Kasımpatı tohumları birbirinden uzak olacak şekilde saksı toprağına yerleştirilir ve ilk sulaması sprey tekniğiyle yapılır. 1 gece bekledikten sonra toprak tohumları kabul eder ve artık can suyu sayesinde çimlenmeye hazırlanmaya başlar. 

Sümbül Çiçeği Tohumu

Hem rengarenk çeşidiyle hem de mis gibi kokusuyla tüm sokakları şenlendiren sümbüller evinize de misafir oluyor. Sümbül tohumları sayesinde mis gibi kokan bu harika çiçeği bahçelerinize ve balkon saksılarınıza ekebilirsiniz. Parfümlerde dahi ilham alınan bir çiçek olan sümbül çiçeği birçok alanda kullanıma uygundur. Hem canlılığını uzun süre koruyan hem de muhteşem soft renkleriyle her yeri güzelleştiren sümbüller balkonlarda ve bahçelerde bulunmayı hak eden çiçek türlerinden birisidir. Sümbül tohumlarını doğru saksıya ektikten sonra güneş ışığını dolaylı şekilde almasına olanak sunmalısınız. Rüzgarı sevmeyen bir çiçek olduğu için klimadan ve açık alanlarda rüzgar alan bölgelerden uzak tutmalısınız. Haftada 2 defa su vermeniz de yeterlidir. 

Hatmi Çiçeği Tohumu

Halk arasında yapışkan çiçek olarak bilinen ve çocuklara eğlence olan, kıyafetlere boya olan hatmi çiçeği oldukça köklü tarihe sahip çiçeklerden birisidir. Hatmi çiçeği tohumları her bir ocağa 2-3 adet gelecek şekilde ekilir. Tohumların toprağın 0,5-1 cm kadar altına gömülmesi idealdir. Doğru bir bakım ve ilgiyle hatmi çiçekleri 21 ile 28 gün arasında çimlenmeye başlar. Hatmi çiçekleri güneşli alanları sevdiği için rüzgarlık alanlara ekilmemesi tavsiye edilir. Işık gören bir yerde çimlenmesi daha uzun süre solmadan kalmasına olanak sunar. 

Karanfil Çiçeği Tohumu

Karanfil en sevilen ve hem formu ile hem de kokusu ile kendine has olan çiçeklerden birisidir. Ekim esnasında dikkat edilmesi gereken önemli noktaları mevcuttur. Karanfil çiçeği ekilmeden önce saksının belli bir seviyeye kadar toprakla doldurulması ve toprağın sıkı olması gerekir. Karanfil tohumları gevşek toprak sevmezler ve üzeri örtülmelidir. Fısfıs sıkma yöntemiyle de can suyu verilmelidir. 

Fesleğen Tohumu

Fesleğen tohumları saksıya ekildikten sonra yaklaşık 10 gün içerisinde çimlenir. Büyüdükçe hem yenilebilir duruma gelen hem de zararlı haşere ve sineklere karşı koruyucu olan fesleğen, saksıda yetişmeye en uygun bitkiler arasında yer alır. Fesleğenin kısa sürede çimlenmesi için humus bakımından zengin bir toprak kullanılması gerekir. Tohum şeklinde ekileceği zaman Mart, fide şeklinde ekileceği zaman ise Mayıs en uygun aylardır. 

Sukulent Tohumu

Görünümüyle diğer klasik çiçeklerden ayrılan sukulentler, minyatür çiçek olarak kabul edilir ve evde yetiştirmeye en uygun çiçeklerden birisidir. Nemli ortam seven sukulentlerin iyi şekilde yetişmesi için toprağa tohumlar nemli şekilde ekilmelidir. Yaz ve kış ayları sukulent ekimi için uygun değildir. Hem soğuğu hem de sıcağı sevmeyen sukulent tohumları için en uygun ekim zamanı ilkbahar ayları ve alternatif olarak da sonbahar aylarıdır. Saksılara ekmek istediğinizde ise saksının alttan delik olmasına, altı delik değilse çakıl taşı doldurulmasına ve geniş, alçak bir saksı seçilmesine özen gösterilmelidir. Aynı zamanda sukulentler çok fazla su istemeyen bitkilerdir. Bu özelliği göz önüne alınarak aşırı su vermemeye de özen gösterilmelidir. 

Dere Otu Tohumu

Salataların vazgeçilmezi olan dereotlarını taze bir şekilde ve özellikle de %100 doğal tüketmek istediğinizde kaliteli dereotu tohumu temin ederek işe başlayabilirsiniz. Dereotu tohumlarının sürekli gün ışığı alan bir alana ekilmesi gerekir. Yanmış çiftlik gübresi de kullanıldığında 20 gün içerisinde dereotları yenilebilir hale gelir. Toprağa tohumları rastgele serpiştirebilirsiniz. 

Kadife Çiçeği Tohumu

Kadife çiçeği tohumları bahar aylarında ekime uygundur. Özellikle de Mart aylarında ekildiğinde filizlenme aşaması çok daha kısa sürede başlar. 

Şebboy Çiçeği Tohumu

Her mevsim yetiştirmeye uygun olan şebboy çiçeği renkleriyle ve kokusuyla kendine hayran bırakan çiçekler arasında yer alır. 4 ayrı zaman diliminde ekime uygundur. Temmuz sonlarında ve ekim, kasım, aralık aylarında bu tohumları ekebilirsiniz. 

Yıldız Çiçeği Tohumu

Yıldız çiçeği adı gibi yıldız formuna sahip olan bir çiçek türüdür. Daha çok koyu renk tonlarına sahip olan bu çiçekte kırçıllı beyaz renkler de göze çarpar. Her açıdan güzelliğinin gözler önüne sermekte olan yıldız çiçeği saksılara ve bahçelere ekilmeye uygundur. 

Nergis Çiçeği Tohumu

Nergis çiçeği tohumları temin edildikten sonra evde yetiştirmeye uygundur. Nefes açan kokusuyla her evde bulunması gereken nergis çiçeği, temmuz ayından sonra ekilebilir. Orta boy bir saksı kullanmak ve mineralli toprak temin etmek tohumların yerleşmesi için yeterli olacaktır. 

Çiçek Tohumu Fiyatları 

Çiçek tohumları fiyatları tohumun türüne bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Kuru ve ıslak olan tohumların arasında da fiyat farkı ortaya çıkabilir. Ancak genel itibariyle tüm tohum çeşitlerinde oldukça ideal fiyatlandırmalara yer verilir. 

Çiçek Tohumları Nasıl Ekilir?

Her bir çiçek tohumu kendine özgü ekilme, sulanma ve ısı, ışık gibi isteklere ihtiyaç duyar. Çiçek tohumları ekildikten sonra özenle bakılmadığı takdirde kısa sürede çürüme meydana gelir. Bu tarz bir sorunla karşılaşmamak adına tüm tohumlar ekilirken toprak türüne, gübre ihtiyacına ve sulama tekniklerine özen gösterilmesi gerekir. 

Çiçek Tohumları Ne Zaman Ekilir?

Çiçek tohumları türüne bağlı olarak 4 mevsim boyunca ekilebilir. Bazı tohumlar bahar aylarında ekime uygunken bazıları yaz aylarında ekilebilir. 

Çiçek Tohumları Nasıl Sulanır?

Çiçek tohumları ilk ekimden sonra sprey tekniği kullanılarak sulanır ve yalnızca can suyu verilir. Ardından haftada 1-2 kez aynı günlerde sulama yapılır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Çiçek Tohumları

5975 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 37 / 5975 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?