Kaliteli Tohum Markaları

Bahçe ve toprak işleriyle ilgilenenlerin temel ihtiyaçlarından biri tohumlardır. Tohumlar, sebze ve çiçek tohumları olarak ürünler arasında bulunur. Özellikle bahçecilik yapanlar için zengin çeşitliliğe sahip olan sebze tohumları arasında her türlü sebzeye erişebilirsiniz. Yaşam alanlarını güzelleştirmek isteyenler için ise çiçek tohumları binlerce farklı çeşitle sizlere ulaşır. Çiçek ve sebzeler dışında meyve veya süs ağacı tohumları da ürünler arasında yer alır.

Sebze Tohumları ve Fiyatları

Sebze tohumları arasında bahçede, balkonda, saksıda veya terasta kolay yetişen sebzelerin tohumları öne çıkar. Yapraklı sebzelerden ıspanak, marul, tere gibi sebzeler hem kısa sürede büyümesi ile hem de farklı iklim şartlarında yetişmesi ile tercih edilir. Kekik, fesleğen, nane gibi aromatik bitkiler ise saksı içinde kolayca büyür ve kokuları ile ortama pozitif bir hava katar. Özellikle mutfak gibi iç mekânlarda saksıda yetiştirilen aromatik bitkiler, dekoratif saksılar içinde büyütülebilir. Sebze tohumları arasında kereviz, soğan, havuç, turp, domates, fasulye, kabak, patlıcan, enginar gibi bahçe sebzesi tohumları da bulunur. Üretim yılları farklılık gösteren tohumların markaları ve gramajları farklılık gösterir. Sebze tohumları birbirinden farklı forma sahip olduğu 50 adet, 75 adet şeklinde satılan tohumlara da erişebilirsiniz. Aynı zamanda kültür mantarı, istiridye mantarı gibi mantar kitlerini bulabilirsiniz. Sebze ve mantar tohumu fiyatlarına bakıldığında ise küçük farklarla fiyatlar değişir.

Çim Tohumları ve Meyve Tohumları

Meyve tohumları birçok ürün çeşidini içine alır. Saksıda yetişen meyveler arasında limon, bodur mandalina, muz gibi birçok meyve ağacı bulunabilir. Mandalinalar içinde tohum halinde gelen ürünlerin yanında fide halinde saksıda satılan ürünlere erişebilirsiniz. Daha kısa sürede meyve veren fidanlar özellikle balkonda rahat bir kullanım sunacaktır. Kit halinde satılan meyveler arasında ise saksı, toprak ve tohum olarak birlikte satılan ürünler yer alır. Kendi ellerinizle dikip büyüteceğiniz meyve tohumları, genellikle meyve verecek şekilde aşılanmıştır.

Tohumlar arasında dekoratif Japon ağacı olarak da bilinen ­bonsai tohumları da bulunur. Bonsai çeşitleri, yeşil yapraklı veya kırmızı yapraklı dekoratif ağaçlar yetiştirmenize imkân verir. İç mekânlara şıklık katan bonsai çeşitleri, hem tek başına tohum olarak bulunabilir hem de kit şekilde temin edilebilir. Kit halindeki bonsai çeşitleri, torf ve saksı ile birlikte gelir. Aynı zamanda meyveli bonsai çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Çim tohumları arasında ise tamir çimi olarak bilinen hızlı ve sık büyüyen çimler bulunur. Kolay bir şekilde ekilen çimler genellikle soğuğa dayanıklıdır.

Bahçenizi Güzelleştiren Çiçek ve Ağaç Tohumları

Çiçek tohumları arasında her türlü çiçek tohumu bulunur. Karanfil, lavanta gibi tarlada ekilen ekonomik değere sahip çiçeklerin yanında bahçe için kır çiçeği, papatya, gül, çuha çiçekleri de küçük paketler halinde satılır.

Soğanlı çiçeklerden ise nergis, yıldız çiçeği gibi çiçekleri bulabilir, saksıda kolayca yetiştirebilirsiniz. Bahçelerde duvar dibinde kullanmak için çan çiçeği, begonya, yer örtücü gibi çiçekler ideal bir seçim olacaktır. Aynı zamanda küstüm çiçeği, hüsnüyusuf, kozmos çiçeği gibi farklı ürünlere erişebilirsiniz.

Sarmaşık türleri arasında hızlı büyüyen Amerikan sarmaşığı duvar gibi dış yüzeyleri kısa sürede saracaktır. Klasik saksı çiçekleri arasında ise sardunya, gül ve menekşeler sizleri bekler. Her mevsim çiçek açan sardunyalar, pembe veya kırmızı gibi renkleri ile evinize canlılık katar. Çiçek tohumları ile birlikte son yıllarda popüler olmaya başlayan mini kaktüs tohumlarına da erişmek mümkündür. Kaktüsler, birbirinden farklı şekilleri ile evinizin doğal bir hava katmakla kalmayacak radyasyon etkilerinden sizleri koruyacaktır. 7’li, 10’lu veya 15’li setler halinde satılan kaktüsleri, kitler içinde kendiniz büyütebilirsiniz.

ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Tohum Çeşitleri ve Fiyatları

Konumseçilmedi