Tek bir otomobil veya tüm araç filosunu izlemek için tercih edilebilen araç takip sistemleri, kullanıcılara büyük kolaylıklar sunuyor. GPS araç takip cihazları olarak da bilinen ürünler, farklı kullanım amaçlarına uygun olarak programlanabiliyor. Gerçek zamanlı bir araba takip cihazı, önceden belirlediğiniz parametrelere dayanan SMS veya e-posta uyarıları da dahil olmak üzere size en güncel hız ve konum bilgilerini sunuyor. Ayrıntılı raporlar sayesinde bir aracın mevcut konumuna kolaylıkla ulaşabilmek mümkün oluyor. Şoförünüzün hangi yolda seyahat ettiği, nerelerde duraklama yaptığı, nerelerde hız sınırlarını aştığı, hangi güzergahları tercih ettiği gibi zihninizi meşgul eden tüm sorulara araç takip cihazları anında cevap veriyor.

Araba Takip Sistemi

Dünya çapında bir radyo navigasyon sistemi olan GPS, 24 uydu ve yer istasyonlarından oluşuyor. Teknolojinin birçok alanında kullanılan Global Konumlandırma Sistemi (GPS); doğru konum belirleme, hız, yön ve yükseklik ölçümü gibi alanlarda kullanıcılara en doğru sonuçları ulaştıran seçenekler arasında bulunuyor. GPS teknolojisi, akıllı cep telefonlarına, tabletlere ve sabit ya da taşınabilir bir birim olabilen özel GPS cihazlarına entegre edilebiliyor. GPS izleme sistemi, Global Navigation Satellite System (GNSS) ağını kullanıyor. Bu şebeke; yer, araç hızı, zaman ve yön hakkında bilgi vermek için GPS cihazlarına iletilen mikrodalga sinyallerini kullanan bir dizi algoritma ile çalışıyor. Dolayısıyla bir GPS izleme sistemi ile potansiyel olarak her türlü objeyi ve aracı gerçek zamanlı olarak takip edebilmek mümkün oluyor.

Araç içine yerleştirilen özel GPS cihazları, 7 gün ve 24 saat aracınızı takip edebilmenizi sağlıyor. Hem şahsi hem de ticari kullanım ihtiyaçları için tercih edebileceğiniz araba takip sistemi sayesinde gözünüz arkada kalmıyor. Olası hırsızlık risklerine karşı da sıklıkla kullanılan ürünler, aracın yerini anlık olarak görüntüleyerek isteğe göre gerekli uyarı mesajları ile araç sahibini bilgilendiriyor. Alarm, motor açma ve kapama işlemleri, akıllı sistem üzerinden ve uzak bağlantı imkanı ile rahatlıkla gerçekleştirilebiliyor. Araçların belli hız sınırları içinde hareket etmemesi, daha önceden belirlenen rotaların dışına çıkması ve park halindeki aracın hareket etmesi gibi önemli bilgiler de, SMS veya e-mail yoluyla kullanıcılara ulaştırılıyor.

Araç Takip Sistemi Fiyatları

Araç takip sistemi fiyatları; ürünün markasına, türüne, özelliklerine, fonksiyonlarına, modül sayısına ve sahip olduğu teknolojilere bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor. Ayrıca, ürünün ait olduğu sistemin alt yapısı ve teknik detayları da fiyat üzerinde etkili olan diğer unsurlar arasında bulunuyor. Aynı anda farklı işler üstlenebilen araba takip sistemleri, çeşitli şekillerde kullanılabiliyor. Bazı ürünler, verileri GPS izleme sisteminin kendisinde depolarken, bazı üniteler de GPS sistem birimi içerisindeki bir modemi kullanarak merkezi bir veri tabanına ya da uzak depolama alanlarına düzenli olarak kayıt işlemi gerçekleştirebiliyor.

Pasif bir GPS izleme sistemi, aracın konumunu izliyor ve belirli olay senaryolarına bağlı kalarak yolculuğa ait anlık verileri depoluyor. Örneğin; bu tür bir GPS sistemi, aracın son 12 saat içinde nerede bulunduğu, nerelere seyahat ettiği, hangi noktalarda durakladığı ve toplamda ne kadar km yaptığı gibi verileri kaydedebiliyor. Pasif GPS izleme sisteminde depolanan veriler, dahili bir bellekte veya bilgisayar içinde saklanabiliyor. Aktif bir GPS izleme sistemi ise gerçek zamanlı bir veri görüntüleme mekanizması olarak çalışıyor. Çünkü bu yöntem, otomatik bir şekilde GPS sistemindeki bilgileri gerçek zamanlı olarak merkezi bir izleme portalına veya sistemine ulaştırıyor. Elde edilen veriler, haritalandırma ya da üç boyutlu görüntüleme arayüzleri sayesinde gerçeğe oldukça yakın bir formda da takip edilebiliyor.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Araç Takip Sistemleri

37 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Bitakip Araç Takip Sistemleri
  2. WanWayTech Araç Takip Sistemleri
  3. Alpha Auto Part Araç Takip Sistemleri
  4. Asres Araç Takip Sistemleri
  5. Tkstar Araç Takip Sistemleri
  6. Buyfun Araç Takip Sistemleri
  7. Arvento Araç Takip Sistemleri
  8. Bendis Araç Takip Sistemleri
  9. Biteknoloji Araç Takip Sistemleri
  10. Bullwark Araç Takip Sistemleri
  11. GT Araç Takip Sistemleri
  12. Itracksafe Araç Takip Sistemleri
  13. Mini-A8 Araç Takip Sistemleri
  14. Mitsuzi Araç Takip Sistemleri
  15. Mobilas Araç Takip Sistemleri
  16. SW Future Araç Takip Sistemleri
  17. Secumore Araç Takip Sistemleri
  18. Teltonika Araç Takip Sistemleri
  19. Termikel Araç Takip Sistemleri
  20. Turuncu Araç Takip Sistemleri
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Güncel Değerlendirme
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Araç Montajı
 8. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002705/2147483631/253575/20024966
Başa dön