Yangın Söndürücü

Yangın söndürme tüpü günlük hayatta pek çok kez karşımıza çıkan bir güvenlik ürünü. Evler başta olmak üzere iş yerlerinde, birbirinden farklı kurum ve kuruluşlarda ya da araçlarda kullanılması gereken önemli ürünlerden biri olarak kullanıcıların hizmetine sunuluyor. Güvenlik ürünleri içerisinde yer alan yangın söndürme tüpleri iş güvenliği başta olmak üzere her türlü ihtimalle karşı bulundurulması gereken bir ürün oluyor. Yangın tüplerinin farklı farklı çeşitleri bulunuyor. Bu ürün modelleri kapasitelerine göre değişkenlik gösteriyor. Hepsinin ayrıcalıklı özelliklerinin bulunması kullanıcıların ihtiyacına yönelik tasarlansa da temelde bütün bu ürünler olası yangın felaketinden korunmak için üretiliyor. Farklı markalar tarafından da üretilen yangın tüpleri araç tipi yangın tüpü başta olmak üzere, E sınıfı, F sınıfı ve diğer pek çok etkene göre çeşitlendirilir. Muhtemel yangını, yangın tüpü ile hızlı bir şekilde söndürme olanağına sahip olabilirsiniz. Bu ürün modelleri ile kısa sürede yangını kontrol altına alarak kendinize ya da bulunduğunuz ortama, güvenli bir bölge oluşturabilirsiniz. Online üzerinden yangın tüpü modellerini inceleyebilirsiniz. Kapasitelerine göre farklılık gösteren ürünleri bütçe aralığına göre değerlendirerek seçimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Tercihinize uygun olan ürünleri işaretleyerek kaydedebilirsiniz. Ürün için bütçe aralığı oluşturduktan sonra kaydettiğiniz ürünler arasından siparişinizi verebilirsiniz.

Yangın Söndürme Tüpü Kullanım Alanları Nelerdir?

Yangın söndürme tüpünün pek çok fazla kullanım alanı bulunuyor. Bunlardan biri araç tipi oluşturulan yangın tüpü seçeneği olarak kullanıcıların karşısına çıkıyor. Bu ürün modelleri 1 kg ile 2 kg ağırlığa sahip yangın tüpü modelleri ile tasarlanıyor. Araç için tasarlanan bu mini yangın söndürme tüpü modelleri birbirinden farklı kullanım seçenekleri ile kullanıcılara kolaylık sağlıyor. Olası herhangi bir tehlikede pratik bir şekilde bu ürünü kullanarak kendinizi güvence altına alma imkanına erişebilirsiniz. Yangın söndürücü tüpün sahip olduğu hortum ile kolaylıkla yükselen alevleri söndürme imkanı elde edebilirsiniz. Söndürücü özellik ile üretilen bu ürün modelini püskürterek olası birçok kazanın önüne geçebilirsiniz. Otomobil dışında birbirinden farklı alanlar için çeşitli boyutlarda yangın söndürme tüpleri üretiliyor. Boyutlar, kapasiteler ve ürünün sahip olduğu ölçüler, yangın söndürme tüpünün kullanım amacına göre değişkenlik gösteriyor. Ev tipi seçenekleriyle de kullanıma hazır hale getirilen yangın söndürme tüpleri, boyutlarına göre büyük alanlar için de oluşturularak piyasaya sunuluyor. Online üzerinden kullanım amacınıza uygun olan yangın söndürme tüpü modellerini inceleyebilirsiniz.

Yangın Tüpü Çeşitleri

Yangın tüpü çeşitleri, birbirinden farklı özelliklere göre değişkenlik gösteriyor. Ürünün boyutları başta olmak üzere içerikleri de yangın söndürme tüplerinin farklı modellere ayrılmasında önemli bir ölçüt olarak söylenebilir. Potasyum bikarbonat içeriğine sahip yangın söndürme tüpü modelleri, köpüklü yangın söndürücü olarak nitelendiriliyor. Bu ürün modeli genellikle ahşap ya da kağıt gibi materyallerden çıkan yangınları söndürmek amacıyla kullanılıyor. Karbondioksit barındıran yangın söndürme tüpü modelleri ise genellikle LPG başta olmak üzere yanıcı ve tehlikeli akaryakıt ürünlerini söndürmek için üretiliyor. Birbirinden farklı içeriğe sahip olmalarının yanı sıra büyük mekanlar içinde farklı boyut ve ölçeklerde yangın tüpü çeşitleri tasarlanıyor. Bu şekilde büyük söndürme tüpleri oluşturularak Her ihtimale karşı olası bir kazanın önüne geçilmek isteniyor. Fabrika gibi okul ve belediyeler başta olmak üzere çeşitli kalabalık insanların bulunduğu işyerlerinde 50 kilo ağırlığına kadar seçenekleri bulunan büyük yangın söndürme tüpleri, kullanıma hazır hale getirilerek piyasada kendine yer ediniyor. Online üzerinden ev tipi, araç tipi, köpüklü yangın söndürme tüpü, E sınıfı ya da F tipi yangın söndürme tüpü modellerine göz atabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz ürün modellerine göre değerlendirmelerde bulunarak bir karara varabilirsiniz.

Yangın Söndürme Tüpü Özellikleri

Yangın söndürme tüpünün birbirinden farklı özellikleri bulunuyor. Ürünün boyutları, kapasiteleri, içerikleri, renk seçenekleri, kullanım alanları ve diğer pek çok unsur doğrudan ürün özelliği olarak kullanıcıların karşısına çıkıyor. Yangın tüpleri söndürme özelliği ile olası yangınları kısa sürede kontrol altına almak ve söndürmek amacıyla üretiliyor. Sahip olduğu hortumu ile ürünün sahip olduğu içerik ile alevlerin üstüne püskürtülen yangın söndürme tüpü olası kazaların önüne geçilmesinde katkı sağlıyor. Kırmızı renge sahip yangın söndürme tüpleri genellikle köpük içerdiği için patlama riski taşımayan alanlarda kullanıma hazır hale getiriliyor. Gri yangın tüpleri ise patlama riski bulunan yerlerde kullanılarak olası yangını felaketinin kontrol altına alınmasına imkan tanıyor. Ayrıca yangın söndürme tüpünün sahip olduğu hortumun modeli de yangın söndürme tüpü için özel önemli özelliklerden biri olarak söylenebilir. Geniş bir ağza sahip hortum modelleri ile yangına uzaktan müdahale ederek yangını kontrol altına alma imkanına sahip olabilirsiniz. Bu hortum modeli ile tek bir seferde oldukça geniş bir alanı söndürme olanağına erişebilirsiniz.

Yangın Söndürme Tüpü İçeriği Neyden Oluşur?

Birçok kullanıcı, yangın söndürme tüpünün içinde hangi kimyasalların bulunduğunu merak ediyor. Yangın söndürme tüplerinin içinde birbirinden farklı kimyasal bileşenler bulunuyor. Genellikle söndürücü maddeyi ortaya çıkaran etkenlerden biri basınçlı nitrojen olduğu biliniyor. Basınçlı nitrojen yerine karbondioksit de önemli bileşenlerden biri olarak söylenebilir. Bunun yanı sıra potasyum bikarbonat da önemli yangın söndürme modelleri arasında yer alıyor. Bu kimyasal madde ile kumaş, kağıt, ahşap ve tahta gibi materyaller ile oluşan yangınlara daha hızlı ve etkili bir şekilde müdahale etmek mümkün oluyor. Bu kimyasal maddelerin yanı sıra yangın tüplerinde su ya da buhar bir madde olan florokarbon yer alıyor. Ürünlerin sahip olduğu içeriğe göre yangın söndürme tüpü modelleri de değişkenlik gösteriyor. Ürün satın alırken içeriye dikkat ederek tercihte bulunmanız önemli kriterlerden biri olarak söylenebilir.

Yangın Söndürme Tüpü Satın Alırken Neye Dikkat Etmeli?

Yangın söndürme tüpü satın alırken bazı detaylara dikkat etmeniz büyük önem arz ediyor. Özellikle yangın söndürme tüpünü hangi mekana göre tercih ettiğiniz önemli kriterlerin başında geliyor. Birbirinden farklı kullanım alanlarına göre oluşturulan yangın söndürme tüpleri boyutlarına, kapasitelerine ve ölçeklerine göre çeşitlendirilir. Ev tipi için yangın söndürme modelleri farklılık gösterirken araç tipi modeller ise daha farklı boyutlarda olabilir. Bunun yanı sıra yangın söndürme tüplerinin içeriği de önemli unsurlardan biri olarak dikkat edilmesi gerekiyor. Kırmızı renkli yangın söndürme tüpleri köpüklü olduğu için patlayıcı riski bulunmayan alanlarda kullanılırken gri renkli yangın tüpleri ise olası patlama riski bulunan alanlarda kullanım güvenliği sağlıyor. Ayrıca potasyum bikarbonat taşıyan yangın söndürme tüpleri kağıt ya da ahşap gibi materyallerden oluşan yangınları söndürmek için kullanılıyor. Karbondioksit barındıran yangın söndürme tüpleri ise akaryakıt ya da yanıcı madde bulunan yangın alanlarında kullanıma hazır hale geliyor. Bu püf noktalarına dikkat ederek ürün seçimlerinde bulunabilirsiniz. Ürünün boyutlarına da dikkat ederek İhtiyacınız olan ve içeriği beklentinize uygun yangın söndürme tüpünü belirleyebilirsiniz. Online üzerinden siparişinizi vererek ihtiyacınızı kolay ve hızlı bir şekilde temin etme imkanına erişebilirsiniz.

Yangın Söndürme Tüpü Nasıl Uygulanmalı?

Yangın söndürme tüpünü uygularken yangın çıkan alana en az 1,5 metre uzaktan işlem yapmak gerekiyor. Bulunduğunuz konumda rüzgarda arkanıza almanız önemli ölçütlerden biri olarak söylenebilir. Peki yangın tüpünü alevlerin çıktığı merkeze doğru hedefleyerek tüpün pimini çekip hortumu alevlere doğru uzatmanız lazım geliyor. Bu şekilde alevlere doğru yükseltilerek püskürtülen yangın söndürme tüpleri, tüpün kapasitesi bitene kadar devam ettirilen bir uygulama oluyor. Bu şekilde uyguladığınız yangın söndürme tüpleri ile yangını kontrol altında tutarak söndürme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yangın Tüpü Fiyatları

Yangın tüpü fiyatları pek çok etkene göre değişkenlik gösteriyor. Ürünün markası, kalitesi, tasarımı, işlevi, ayrıcalıklı özelliği, modeli, renk seçeneği ve diğer pek çok unsur doğrudan ürünün fiyat aralığına etki ediyor. Hepsiburada'nın sağlamış olduğu geliştirilmiş arama motoru özelliği ile istediğiniz markanın yangın tüpü modellerini görüntüleme imkanına sahip olabilirsiniz. Bu platform ile yangın tüpü modellerinden istediğiniz kriterleri arama motorunda belirleyerek sadece bu kriterleri taşıyan ürün modellerini sayfanıza düşürebilirsiniz. Bunun dışında fiyat filtresi özelliği ile ihtiyacınız olan yangın tüpü modelleri için ayıracağınız bütçe aralığını sınırlandırabilirsiniz. Bu bütçe aralığını minimum ve maksimum olacak şekilde belirleyerek sadece bu bütçe aralığındaki ürünleri görüntüleme imkanına sahip olabilirsiniz. Böylelikle hem bütçe hem zaman tasarrufu elde ederek kolaylıkla ürün araştırması yapma fırsatına erişebilirsiniz. Aynı zamanda ürünler fiyatlandırma açısından azalandan artana ya da artandan azalana olacak şekilde listelenebilir. Böylelikle ürünleri hem fiyat hem de kalite performansı açısından aynı anda karşılaştırma imkanı elde edebilirsiniz. Bu şekilde ürünleri değerlendirerek ihtiyacınıza uygun olacak şekilde daha doğru bir karara varabilirsiniz. Bu platformun sağlamış olduğu birbirinden avantajlı kullanım kolaylığı ile ürün satın alırken satın alacağınız üründen maksimum verim elde edebilirsiniz. Online alışveriş deneyimini bu platform ile gerçekleşirken pek çok avantajdan faydalanabilirsiniz. 

Yangın Tüpü Kullanıcı Tavsiye ve Yorumları

Deneyimli kullanıcıların tavsiye ve yorumlara ürün seçiminde pek çok kullanıcıya rehber görevi görüyor. Ürünle ilgili yapılan yorumlar, kullanım detaylarına ilişkin öneriler, ürünü kullanırken elde edilen deneyimler ve diğer pek çok unsur kullanıcılara yardımcı oluyor. Deneyimli kullanıcıların tavsiye ve yorumlara eşliğinde kullanıcıların kafalarında beliren ürünle ilgili pek çok soru giderilmiş oluyor. Bunun için yangın tüpü satın alırken tercih edeceğiniz modelin beklentinizi uygun olup olmadığını deneyimli kullanıcıların tavsiye ve yorumları eşliğinde tespit etme olanağına sahip olabilirsiniz. Ayrıca Hepsiburada'da en çok beğenilen ya da satın alınan ürün modelleri öne çıkanlar kategorisinde kullanıcıların hizmetine sunuluyor. Deneyimli kullanıcıların beğenisine göre oluşturulan bu filtreleri uygulayarak en çok beğenilen ya da satın alınan yangın tüpü modellerini öne çıkarabilirsiniz. Bu ürünler arasından tercihlerinizi sağlayarak satın alacağınız üründen maksimum verim elde etme imkanına sahip olabilirsiniz. Böylelikle memnuniyet oranınızı arttırarak online alışveriş deneyiminin konforuna keyifle varabilirsiniz.

Yangın Tüpü İndirim ve Kampanyaları

Çeşitli gün ve haftalarda birbirinden farklı indirim ve kampanyalar düzenleniyor. Hepsiburada ile indirim ve kampanya takibini kolay bir hale getirebilirsiniz. İndirim ve kampanyaları tanımlama imkanı elde ederek bütçe tasarrufu sağlayabilirsiniz. İndirim ve kampanyalarla yangın türü satın alabilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Yangın Söndürücü

433 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Güncel Değerlendirme
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Değerlendirme Puanı
Toplam 48 / 433 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?