Sebze tohumları, bahçecilik ile uğraşanlar için temel malzemelerden biridir. Bahçede, terasta ve balkonda sebze yetiştirmek isteyenler için küçük paketli tohumlar alıcıya sunulur. Ayrıca tarlada kullanmak için profesyonel çiftçilere hitap eden büyük paketli tohumları sebze tohumları arasından temin edebilirsiniz.

Kolay Yetişen Yeşillik Tohumları

Doğal ve taze sebze yemek isteyenler için yapraklı sebzeler farklı iklim şartlarında kolayca yetiştirilebilir. Kuzu kulağı, ıspanak, marul, tere, maydanoz ve pazı gibi kolay yetişen ve az emek isteyen sebzelerin tohumlarını temin edebilirsiniz. Yapraklı sebzeler, kolay yetiştiği için kökten koparılmadığı sürece yeniden yaprak verir ve ılıman iklimlerde her daim taze sebze yemeye olanak tanır. Yeşillikler arasında yerel sebzelerin yanında mini pak olarak bilinen sebze çeşitlerini bulabilir, farklı lezzetler tadabilirsiniz.

Aromatik Kokulu Sebze Tohumları

Saksı sebzesi olarak da temin edebileceğiniz aromatik kokulu sebze tohumları, küçük saksılar içinde mutfağınıza renk katar. Nane, dereotu, roka, dağ kekiği, kekik, dağ nanesi ve biberiye gibi kokulu bitkileri tohumdan alıp kolayca yetiştirebilirsiniz. Birkaç yaprak şeklinde salatalara, balık veya tavuk gibi et yemeklerine kendi yetiştirdiğiniz sebzeler ile lezzet katabilir, soslar hazırlayabilirsiniz. Yalnızca taze olarak değil kurutarak baharat yapabilir veya çay şeklinde demleyerek tüketebilirsiniz. Aromatik bitkileri yetiştirmek ise oldukça kolaydır. Toprak seçmeyen aromatik bitkiler, üç mevsim yeşil kalır ve gübreli toprakta kolayca büyütülebilir.

Balkon veya teras gibi alanların yanında iç mekanda da kolayca büyüyen aromatik bitkileri farklı gramajlarda bulabilirsiniz. Genellikle 10 gramlık paketler halinde satılan ürünlerin yanı sıra farklı markalardan 20 gramlık veya 50 gramlık büyük tohum paketlerini satın alabilirsiniz. Hava almayacak şekilde paketlenen sebze tohumlarını güvenle büyütebilirsiniz.

Doğal ve Taze Sebzeler için Tohumlar

Bahçe ve tarla gibi alanlara ekilen sebze tohumları, geniş alanlara ihtiyaç duyar. Havuç, turp, şalgam gibi toprak altında büyüyen sebzeler, küçük tohum paketleri ile alıcıya ulaşır. İster evinizin bahçesinde ister tarlada yetiştirebileceğiniz sebzeler için uygun toprak tiplerini öğrenerek dikim yapabilirsiniz. Kabak, lahana veya mısır gibi tohum çeşitlerini ise farklı cinsler eşliğinde ürünler arasından temin edebilirsiniz. Aynı zamanda farklı iklimlere uyumlu olan sebzelerin iklim ihtiyaçlarını öğrenebilirsiniz.

Soğan ailesinden kuru soğan, taze soğan ve pırasa gibi sebzelerin tohumları da tıpkı diğer sebzelerde olduğu gibi 10 gramlık paketler halinde satılır. Özellikle pırasa çeşitlerini birden çok markada bulabilir, taze soğan tohumlarını dikilmeye hazır halde temin edebilirsiniz. Baklagiller ailesinde ise fasulye, bamya, börülce, bezelye gibi sebzelerin tohumları bulunur. Bakla tohumları içinden yeni sezonun ürünlerini seçerek verimli bir hasat yapabilirsiniz. Domates tohumları arasında ise salkım domates, çeri domates, tarla domatesi, biftek domates hatta mor domates gibi domates çeşitlerini inceleyebilir, toprağınıza en uygun olanı seçebilirsiniz.

Çiftçilikle uğraşanlar için ise arpa, mısır, yonca, kereviz gibi ekonomik değeri yüksek olan tohumlar büyük paketler halinde alıcıya sunulur. Kabak çeşitlerinde bal kabağı, beyaz kabak, turuncu kabak veya çerezlik kabak gibi birçok tohum türü bulunur. 1 kg’lık büyük paketler halinde satılan tohumların ekim zamanını öğrenebilir ve doğru şartlarda başarıyla yetiştirebilirsiniz.

Sebze tohumlarının yanında mantar tohumlarına da ulaşmak mümkündür. İstiridye mantarı, kuzugöbeği mantarı, kültür mantarı gibi mantarları profesyonel yetiştirici olarak 100’lü paketler halinde alabilirsiniz.

Sebze tohumları arasında ekonomik değeri yüksek diğer bir tohumda çilek tohumları olur. Cinsi değişen çilek tohumları, açık alanda veya serada yetişen türler olarak değişir. Çilek tohumlarını 100’lü ve 500’lü paketler halinde temin edebilir, sebze tohumları arasında aradığınız her ürünü bulabilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Sebze Tohumu Fiyatları

Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler