Çizim İpi

Çizim İpi Fiyatları ve Modelleri

Ev ve iş yerlerinde kullanılabilen çizim ipi, değişik model alternatifleriyle ön plana çıkar. İki nokta arasında gerekli olan hizayı ayarlamaya yardımcı olur. Alçı ve sıva işlemlerinde büyük ölçüde kolaylık sağlar. Ekonomik seçeneklerle sunulan çizim ipi fiyatları ve modelleri arasından istediğinizi tercih edebilirsiniz. 

Çizim İpi Çeşitleri

Genel olarak inşaat ve duvar boyama işlemlerinde kullanılan çizim ipi, yünün eğrilmesi ile elde edilir. Boyalı ve boyasız olmak üzere iki farklı çeşide sahiptir. Duvar ve sıva uygulamalarında kopmalara karşı dirençli bir yapıda olan boyasız çizim ipi kullanılabilir. Boyalı çizim ipleri ise mavi beyaz, sarı ve kırmızı toz boya ile set olarak satışa sunulur. Set içinde bulunan makaralar iplerin dolaşmasına engel olur. 30 metreye kadar ulaşan çizim ipleri her yerde kullanım için uygun bir seçenektir. Alçıpan döşemesi yapmadan önce çizim ipleriyle düzgünlük testi yapabilirsiniz. Duvar yüzeylerinde etkili çalışmalar gerçekleştirebilirsiniz. Değişik uzunluklarda üretilen çizim ipleri arasından ihtiyacınıza uygun büyüklüklerde üretilen modelleri tercih edebilirsiniz. Plastik bir kutu içerisinde sarılı vaziyette bulunan ip bittiği zaman, yedek olarak aldığınız ipleri kullanmaya devam edebilirsiniz. Çizim ipini yedeğiyle birlikte satın almakta fayda var. Birbirinden değişik özelliklere sahip olan çizim ipi modelleri arasından ihtiyacınıza uygun bir tercih yapabilirsiniz. 

Çizim İpi Kullanımı

Çırpı ipi olarak da bilinen çizim iplerinin kullanımı son derece pratiktir. Çizim iplerini kullanarak duvarda düz ve hizalı bir çizgi oluşturabilirsiniz. Çizim ipini duvarın genişliğini de hesaba katarak istediğiniz biçimde tutabilirsiniz. İpi gerdirerek çekmeniz gereklidir. İpi gerip bıraktığınız zaman toz boyalar duvara doğru dökülür ve iz bırakabilir. Toz boya duvarı şerit şeklinde çizer. Boyanın olduğu mekanizmayı daha sonra yeniden doldurabilirsiniz. İplerin kopma yapmaması için tercihinizi kaliteli çizim iplerinden yana yapmanızda fayda var. Kaliteli bir çizim ipi, yüksek dayanıklılığı sayesinde çok sayıda farklı uygulama için kullanılabilir. İnşaat ve peyzaj uygulamaları başta olmak üzere, pek çok alanda çizim iplerine ihtiyaç duyulur. Alçıpan döşemeden önce ipin ucuna takılan terazi yardımıyla gerekli ölçümleri rahatlıkla yapabilirsiniz. Her bölümde farklı çalışmalar yapabilmek için boyalı çizim ipleri kullanabilirsiniz. Kaliteli ve ihtiyacınıza uygun boyutlardaki çizim ipleriyle ölçüm işlemlerinizi pratik bir şekilde tamamlayabilirsiniz. 

Her Bütçeye Uygun Çizim İpi Fiyatları 

Değişik özelliklere sahip olan çizim ipleri ekonomik fiyat aralıklarında satışa sunulur. Genel olarak her türlü cebe hitap eder. Çizim ipinin boyutu, kalitesi, modeli ve markası fiyatlandırma üzerinde oldukça etkilidir. Boyalı ve boyasız çizim ipleri arasında hafif düzeyde fiyat farkı görülebilir. Kalitesi düşük olan çizim iplerinde kopma gibi problemler meydana gelebilir. Ölçümlerde istenilen sonucu en iyi şekilde alabilmek adına tercihinizi kaliteli ve sağlam çizim iplerinden yana yapabilirsiniz. Dayanıklı olan çizim iplerini uzun süre boyunca kullanabilirsiniz. Çizim iplerini set halinde veya yedekli olarak satın aldığınız zaman ekonomik açıdan tasarruf elde edebilirsiniz. Katlanabilir tutma yeri olan modelleri istediğiniz yere taşıyabilirsiniz. Çeşitli model seçenekleri arasından hem bütçenize hem de ihtiyacınıza uygun olan çizim ipini güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz. 

Soru 1: Çizim ipleri nasıl bir yapıya sahiptir?

Cevap 1: Çizim ipleri  fazlasıyla sağlam ve kopmalara karşı oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir. 

Soru 2: Duvar ve sıva uygulamaları için hangi renk çizim ipini tercih etmek gerekir?

Cevap 2: Duvar ve sıva uygulamaları için beyaz renkli çizim ipini tercih edebilirsiniz. 

Soru 3: Çizim ipi modelleri fiyat olarak ne düzeydedir?

Cevap 3: Çizim ipi modelleri fiyat olarak ekonomik düzeydedir.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Çizim İpi Fiyatları ve Modelleri

247 ürün listeleniyor
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 36 / 247 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?