Çizim Masası

Mühendislik, mimarlık, güzel sanatlar ve tasarım alanlarında kullanılan çizim masası, çocuklar ve yetişkinler için özenle hazırlanır. Ev, okul, kreş, ofis gibi farklı ortamlarda mekan sıkıntısını çözmeyi amaçlayan çizim masaları, ayarlanabilir özelliğiyle fark yaratır. Mimar, mühendis, ressam gibi çeşitli dallarda çizim yapan kişilere çalışma zemini oluşturan profesyonel teknik çizim masası, pratik ve ergonomik tasarımı ile istenilen pozisyona getirilebilir. Profesyonel kullanımının yanı sıra öğrenciler için önemli bir ekipman olan çizim masası, standart çalışmalardan farklı olarak, ayarlanabilir eğim özelliği ile donatılır. Kullanıcının rahatlığı için farklı eğimli tablalara sahip mimar çizim masası, toplanabilen yapısıyla alan tasarrufu sağlar. Hobi amaçlı da kullanılanilen masaüstü çizim masası, eğimli tasarımı ile laptop kullanarak çalışanlar için de ideal bir kullanım sunar.

Çizim masası cetveli ile kullanıldığında verimliliğin artmasını sağlayan masalar, çizim yeteneğinizi geliştirmek için konforlu bir çalışma ortamı yaratır. Mesafeleri ve dereceleri ölçmek ya da düz çizgileri belirmek için kullanılan cetvel çeşitleri, çalışmalarınızı kısa sürede tamamlamanıza yardımcı olur. Sağlam yapısı ile düzgün bir zemin oluşturan teknik çizim masası, üniversitelerin teknik branşlarında öğrenim gören öğrenciler için farklı materyallerden üretilir. Ahşap, cam gibi birçok materyal ile imal edilen ekonomik çizim masası, kullanıcı tercihlerine bağlı olarak farklı tasarımlar içerir. Kaliteli malzemelerdan üretilen yüzeyler; solma, deforme olma, çizilme ve kırılma gibi sorunlara karşı dayanıklılık gösterir. Kırtasiye ürünleri ile kullanabileceğiz çizim masası; el, göz ve zihin koordinasyonuna katkı sağlar.

Çizim Masası

Teknik detaylar ile donatılan çizim masaları, ayarlanabilir açı özelliğiyle yatık da durabilen bir masa türü olarak kullanıcı karşısına çıkar. Ayarlanabilir çizim masası modelleri, çizim yapacak kişinin kullanım konforuna ve fiziksel ölçülerine göre şekillenir. Çalışma yüzeyinin türü ve bacak sayısına göre farklı tanımlamalar içeren profesyonel çizim masası seçenekleri; eğitim, hobi veya iş amaçlı tercih edilir. El işleri, çizim, boyama, taslak hazırlama, yazı işleri veya belge görüntüleme gibi işler için de kullanılabilen çizim masaları, ilham veren tasarımlarıyla performansınızı bir üst seviyeye taşır. Ahşap, cam, çelik veya hafif plastik malzemeden yapılan çizim masası mimarlık, mühendislik, teknisyenlik veya farklı alanlarda tasarım ile ilgilenen profesyonellerin ihtiyaçlarına yanıt verir.

Pürüzsüz yüzeyleriyle verimliliği arttıran çizim masaları, LED ışıklı modelleriyle kaligrafi ile uğraşan kullanıcılar için ideal bir alternatif oluşturur. Işıklı çizim masası çeşitleri, karanlık veya yetersiz ışığa sahip ortamlarda hassas çizimler yapmaya imkan tanır. Ergonomik yapısı ile farklı fiziksel ortamlarda kullanılabilen LED ışıklı çizim masası, parlak bir yüzey oluşturarak ayrıntılı çizimlerde kullanıcılara konfor kazandırır. Tasarımcılardan mühendislere, karikatüristlerden grafikerlere, ressamlardan mimarlara kadar pek çok meslek tarafından tercih edilen proje çizim masası, sağlam bir plakadan ve oynar ayaklardan oluşur. Oynar ayakları sayesinde istenilen pozisyonda ayarlabilen çizim masası, taşıma kolu ile her yaştan insan için pratik bir kullanım sunar. Çocukların sanat yapma sürecini iyileştiren resim çizim masası, eğlenceli tasarımı ile motor becerisinin gelişmesini sağlar.

Çizim Masası Modelleri

Hobi çalışmaları, genel yazı işleri, mekanik çizim veya el işleri için kullanılan çizim masaları, farklı isteklere ve beklentilere yanıt verir. Sağlam gövde tasarımı ile profesyonellerin ihtiyaçlarını karşılayan seçenekler, iki ayaklı ve dört ayaklı modelleri içerir. Teknik çizim masası modelleri arasında yer alan T cetvelli çizim masası, keyifli ve verimli bir şekilde çalışmalarınızı sürdürmenize yardımcı olur. Çizim masası modelleri; marka, renk, ayak sayısı, malzeme, tasarım çizgisi, materyal, boyut, kullanım amacı gibi özelliklerine bağlı olarak çeşitlilik gösterir. Çizim masası ölçüleri çalışma türüne göre 100x150 cm, 70x100 cm, 80x120 cm, 50x70 cm, 35x50 cm gibi farklı seçeneklerde sunulur. 100x150 cm ile mimar çizim masası ölçüleri arasında ilgi gören seçenekler, geniş yüzey alanı ile hareket özgürlüğü sunar.

Profesyonellerin ve öğrencilerin kullandığı LED çizim masası, düşük ışık koşullarında yüksek görünürlük sağlar. LED’li, sarı ışıklı gibi aydınlatma seçeneği sunan çizim masası, ortam aydınlatması ve gün ışığından bağımsız olarak her yerde çizim yapabilmenizi mümkün hale getirir. Mimari çizim masası ışıklı aydınlatması sayesinde A2, A3 ve A4 boyutundaki çeşitli dokümanları incelemenize imkan tanır. Katlandığında çantaya dönüşebilen katlanabilir çizim masası da çeşitlilik içerisinde yer alır. Eğlence, hobi ya da mimari çizim amaçlı kullanılan taşınabilir çizim masası, çizim paneli ile konfor yaratır. Beyaz laminant kaplanarak tasarlanan ürün, pürüzsüz yüzeyi ile profesyonel çizim yapmanıza yardımcı olur. Oturma pozisyonu ile uzun çalışma süreleri boyunca konfor sunan cam, ahşap çizim masası çeşitleri de neme ve ısıya karşı koruma sağlayan malzemeler ile kaplanır.

Çizim Masası Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Proje işleri yürüten mühendisler, öğrenciler, profesyoneller veya farklı alanlarda çalışanlar için tasarlanan çizim masaları, eğimli özellikleriyle önemli ekipmanlar arasında yer alır. Konforlu bir alan yaratan iç mimar çizim masası modelleri arasından bir seçim yaparken kişisel ihtiyaçlar, zevkler, beğeniler ve talepler dikkate alınır. Çalışma verimini etkileyen çizim masası satın almadan önce bazı temel özelliklere dikkat etmek, seçim işlemini kolaylaştırır. Çizim masası boyutları, kullanılan malzeme, ürün özellikleri, renk, tasarım çizgisi, fiyat gibi birtakım unsurlar seçim aşamasında dikkat edilmesi gereken parametreler arasında bulunur. Çizim masası satın alırken dikkat edilmesi gerekenler şöyle sıralanabilir:

  • Çizim masası satın almadan önce kullanım amacı belirlenmelidir.
  • Taslak hazırlamak ve çizmek için en geniş yüzey alanına sahip modeller tercih edilmelidir.
  • Çalışma mekanındaki alan sınırlıysa yerden tasarruf eden taşınabilir, portatif çizim masası çeşitlerine göz atabilirsiniz.
  • Uzun çalışma süreleri boyunca aradığınız konforu sunan eğimli çizim masası modelleri arasından bir seçim yapabilirsiniz.
  • Çizim masalarını, şık bir ambiyans yaratmak için ortamdaki diğer aksesuarlar ile uyumlu seçebilirsiniz.

Çizim Masası Fiyatları

Çalışma türüne göre ışıklı ve ışıksız seçenekler sunan çizim masaları, taşınabilir yapıları ile her yerde çizim yapma kolaylığı sağlar. Işıklı çizim masası fiyatları; marka, renk, boyıt, kullanım kolaylığı, tasarım çizgisi gibi unsurlara bağlı olarak farklı seviyelerde belirlenir. Farklı boyutları ve tasarımları ile kullanıcıların beklentilerine ve taleplerine yanıt veren çizim masası fiyatları ile çeşitlilik gösterir. Malzeme kalitesi, kullanılan materyal, işçilik teknikleri ve ürün özellikleri fiyatlandırma aşamasında önem kazanır. Pürüzsüz yüzeyi ile çalışmalarınıza katkı sunan cam çizim masası fiyatları, ahşap tasarımlara göre değişkenlik gösterebilir. Masaların dayanıklılığı ve temizliği noktasında kullanıcıya sağladığı faydalar da fiyat belirleme aşamasında dikkate alınır. Çizim masası satın alarak çalışma konforunuzu üst seviyelere çıkarabilirsiniz. Fiyat-performans dengesini göz önünde bulundurarak zevkinize ve ihtiyacınıza uygun bir seçim yapabilirsiniz.

Çizim Masası Nedir?

Mimarlık ve mühendislik alanlarında yaygın olarak kullanılan çizim masası, tablanın ön kısmının hareket etmesi ile yukarı doğru yatık duran bir masa türüdür. Çeşitli meslek gruplarından çizim yapan kişilere çalışma zemini yaratan ürün; ahşap, plastik, cam ve çelik gibi malzemelerden üretilir.

Çizim Masası Ne İşe Yarar?

Ergonomik yapısı ve fonksiyonel özellikleri ile pratik bir kullanım sunan çizim masası, farklı alanlarda geniş bir kullanım yelpazesine sahiptir. Teknik branşlarda öğrenim gören öğrenciler için özel olarak tasarlanan seçenekler, mekanik çizimin yanı sıra hobi çalışmaları, belge görüntüleme, yazı, boyama veya el işleri için kullanılır.

Çizim Masası Kullanım Alanları Nelerdir?

Hayatınızı kolaylaştıran bir unsur olan çizim masaları, işlevsel özellikleri ve eşsiz tasarımı ile çok yönlü bir kullanım sunar. Taşınabilir yapısı ile evin çeşitli bölümlerinde kullanılabilen çizim masaları; okul, tasarım ofisi, iş yeri gibi farklı ortamlarda karşınıza çıkar.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Çizim Masası

117 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 48 / 117 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?