İngiltere Bristol kentinde 1825 yılında kurulan Clarks, ilk olarak koyun postundan terlik üretmeye başlarken daha sonra sanayileşme ile birlikte ayakkabı ve terlik modellerinde de seri üretime geçerek  markasını büyüten bir şirkettir. Dünya çapındaki en önemli ayakkabı üreticilerinden sayılan Clarks, sunduğu yenilikler ve geliştirdiği ayakkabı özellikleri ile öne çıkıyor. Çok geniş ürün seçenekleri arasında yer alan başlıca ayakkabı ürünleri arasında öncelikle günlük ayakkabılar, loafer modelleri, terlikler, sandaletler, botlar ve spor ayakkabı modelleri yer alıyor. Clarks kalitesinin ve rahatlığının sunulduğu ayakkabı modelleri başta ürün kalitesi ve modern tarzlarıyla beğeni topluyor. 

Ayak sağlığını ve taban rahatlığını önemseyen ve korumayı amaçlayan Clarks marka ayakkabı modelleri ayağı terlemeyen, bacak ağrılarına kadar pek çok alanda ayak ve konfor problemlerini en aza indiren teknolojileri kullanıyor. Ayakkabı üzerine bir Ar-Ge şirketi gibi çalışarak çeşitli konfor ve sağlık mekanizmaları sunan Clarks, özellike engelli ayaklar ve şeker hastaları için özel jelimsi tabanlar da yapıyor. Ayakkabıda yapıştırma ve bütünleştirme işlemini lazer ışınlarıyla özel olarak gerçekleştiren bir teknolojiyi kullanan tek şirket olarak Clarks, sektörde yeniliği temsil ediyor. 

Clarks ürünlerinin konfor, rahatlık ve şıklık sunan modelleri herkes tarafından beğeniliyor. Şeker hastalarına dahi özel jel tabanlar ile yardımcı olan ayakkabı modellerinde %100 deri ve silikon epinli topuklar tasarlanıyor. Ayak ve diz problemleri olan kişilere de konfor sunan Clarks, antimikrobiyal ve Ortholite  teknolojili ayakkabıları ile de memnuniyet topluyor. Özel tamponlama teknolojisi ile her adımdaki darbeyi absorbe eden taban teknolojileri ile yüksek seviyede nefes alabilirlik ve ayakların gün boyu rahatlığı ön planda tutuluyor. Clarks ayrıca hafif kavisli olan rocker tabanlı ayakkabı modelleri ile yürüme adımları ile birlikte topuktan buruna kadar bir kavis sağlanarak ayağın esnemesi ve bükülmesi gereken miktarı ayarlayarak yorgunluğu en aza indiren çözümleri sunuyor.

Bay, bayan ve çocuk ayakkabı modelleri ile dikkat çeken Clarks, uzun yıllar dayanıklı şekilde kalabilen terlik, bot ve ayakkabı modellerini sürekli yeniliyor. Clarks Cushion Soft teknolojili olan tabanlar, uzun süre kalıcı bir tamponlama sunarak nefes alma ve nem emilimini azaltma faydalarını kullanıcılarına sağlıyor. Çok özel teknolojiler ile tasarlanan ayakkabı tabanlarına ek olarak %100 deri kullanımı da Clarks tarafından tercih ediliyor. Ayak sağlığınız ve konforunuz için birbirinden kaliteli ve özel modeller tasarlayan ve üreten Clarks, zengin ürün çeşitleri ile öne çıkıyor. Çocuklarınızın ayak gelişimi için özel teknolojiler sunarak darbe emilimi ve taban teknolojisi ile destekleyici olan ayakkabı modellerinden birini tercih edebilirsiniz. Rahatlık, esneklik, şıklık ve konfor özellikleri ile gün boyu rahatlıkla kullanabileceğiniz Clarks ayakkabı çeşitleri, canlı ve şık bir tarzda olmanıza büyük bir artı sağlıyor. Farklı moda tarzları ile tasarlanan ayakkabı modelleri Clarks markasının uzmanlığında tasarlanarak satışa sunuluyor. Sizi en iyi yansıtan ayakkabı modelini kaliteli ve özgün Clarks modelleri arasından kolaylıkla bulabilirsiniz. 

Günlük giyim dışında outdoor alanlarda da rahatlıkla tercih edebileceğiniz bot ve ayakkabı modellerinin yanı sıra sandalet ve terlik modelleri ile de yaz mevsiminde de kış mevsiminde de Clarks kalitesi sizlere sunuluyor. Son teknoloji tabanlara ve tasarım modellere sahip olan ayakkabı modelleri, vücudunuzun ihtiyaç duyduğu konfor ve rahatlığı sunmak için usta ellerde tasarlanıyor. Clarks marka tüm ayakkabı, terlik, bot ve sandalet modellerini her ortamda rahatlıkla giyebilir ve her mevsime özel çeşitleri beğenerek seçebilirsiniz. Clarks tarafından ayak sağlığınız için tercih edebileceğiniz her biri farklı özellikler taşıyan ürün çeşitlerine Clarks’ın geniş ürün gamı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...