Çocuk Basamağı

1 yaşından sonra çocuğunuz, gün geçtikçe gelişen kas ve iskelet sistemi sayesinde hareketlenme dönemine girer. Bu dönemden itibaren, emekleme ve yürümeye başlar. Yürümeye başlayan çocuğunuz zamanla pek çok işini de kendi başına yapmayı öğrenir. Tuvalet kullanımı, el yıkama, diş fırçalama gibi ihtiyaçlarını giderebilme ve doğru alışkanlıklar geliştirme döneminde, çocuk basamağı kullanımı önemlidir. Çocuğunuz, çocuk basamağı ile rahatça lavaboya uzanarak ellerini yıkayabilir ve dişlerini fırçalayabilir. Ayrıca klozete oturabilir ve yardım almadan tuvalet kullanımına başlayabilir. Çocuk basamağı sayesinde, bu gibi işlerini tek başına yapabilmesi için çocuğunuza yardımcı olabilir, onun için güç görünen günlük ihtiyaçlarını kolayca gidermesini sağlayabilirsiniz. Öğrenme döneminde, çocuk tahtası üzerinde resim yapabilme, yazı yazabilme gibi aktiviteleri de keyifle gerçekleştirmesine imkan yaratabilirsiniz. Çocuk basamakları tek katlı ve iki katlı olarak iki çeşit üretebildiğinden, çocuğunuzun ihtiyaçlarını ve boyunu göz önünde bulundurarak, tercihlerinizi yapabilirsiniz.

Çocuk Basamağı Hangi Malzemeden Üretilir?

Çocuk basamağının kalitesini, yapıldığı malzeme gösterir. Çocuk basamağı, çocuk sağlığını tehdit etmeyen özellikte malzemelerden üretilir. Ayrıca bu malzemeler kaydırmaz nitelikteki ilave malzemelerle de desteklenir. Çocuk basamakları genellikle polipropilen plastikten ya da sentetik kauçuktan yapılır. Kaydırmaz özelliğini, silisyum kökenli silikon malzemesi ile kazanır. Çocuğunuz için alacağınız çocuk basamağının üretildiği malzemenin, Bisfenol A gibi sağlığa zararlı maddelerden olmamasına dikkat etmelisiniz.

Çocuk Basamağı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çocuk basamağı alırken dikkat etmeniz gereken ilk özellik, çocuk basamağının üretildiği malzemenin sağlığa zararlı özellikte olmamasıdır. Kanserojen ya da esnekliği düşük olduğu için kırılmaya müsait olan basamakları tercih etmemelisiniz. Çocuğunuz üzerindeyken basamağın kırılması, hem düşmeye hem de keskin parçaların çocuğunuzu yaralamasına sebep olabilir. Çocuk basamağı alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur, basamağın çocuğunuzun yaşına ve boyuna uygun boyutlarda olmasıdır. 38 x 21 x 17 ya da 35 x 24 x 15 cm boyutlarındaki tek katlı bir basamak, klozete yükselmek isteyen 1-3 yaş aralığındaki çocuğunuz için yeterli olabilir. Ancak çocuğunuzun lavabo gibi daha yüksek bir yere erişebilmesi için iki katlı olan çocuk basamağı çeşitlerini de düşünebilirsiniz. Ayrıca çocuk basamağının ıslak ayaklarla dahi üzerine çıkıldığında, kaydırmaz özellik göstermesi, çocuğunuzu olası kazalara karşı korur. Aynı şekilde, basamak ayaklarının da banyo zemini üzerinde kaymaz olması gerekir. Basamak ayaklarının kayma önleyici materyalden yapılması, basamağın sabit durması için önemlidir. Satın alacağınız çocuk basamağının kenarlarının, kaymayı, devrilmeyi önleyecek şekilde tasarlanmış olmasına dikkat etmelisiniz. Çocuk basamağının, nemli bezle silinme ya da yıkanmaya elverişli olması da temizliğini rahatlıkla yapabilmeniz için size imkan verir. Çocuğunuz tarafından da rahatlıkla taşınabilir hafiflikte olması sayesinde, basamağını benimsemesini sağlayabilirsiniz. Az yer kaplayan, kompakt tasarımlı bir basamak alarak, alandan tasarruf edebilirsiniz.

Çocuk Basamağı Nasıl Temizlenmelidir?

Çocuk basamağı temizliği, basamağın yapıldığı malzemeye göre değişmekle birlikte, genel olarak, temiz bir bez ile silinme şeklinde yapılabilir. Eğer basamak çok kirlenmiş ise çamaşır suyu gibi ağartıcı özellikte olmayan, yumuşak bulaşık deterjanı ya da sabun ilave edilmiş su ve bez yardımıyla çocuk basamağını temizlemelisiniz. Dilerseniz, akan su altında da doğrudan yıkama yapabilirsiniz. Temizleme işlemi sonrasında, basamağı kuru ve temiz bir bez yardımıyla, nemli kalmayacak şekilde kurulamalısınız. Aksi halde, çocuğunuz basamağı kullanırken, ayakları kayabilir.

Çocuk Basamağı Fiyatları Hangi Seviyededir?

Çocuk basamağı fiyatları, basamağın tek katlı veya iki katlı oluşuna, üretildiği malzemeye, markasına ve dizaynına göre değişir. Sağlığa zararlı olmayan, esnek malzemeden üretilmiş, kaydırmaz özellikte ya da çift basamaklı olan çocuk basamağı fiyatları nispeten daha yüksek olabilir. Çocuğunuzun gereksinimlerini, yaşını, boyunu ve sağlığını gözeterek, onun beğenebileceği renk ve tasarımda bir çocuk basamağı almak için çeşitleri inceleyebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Çocuk Basamağı

222 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 39 / 222 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?