Cooler Master, neredeyse sonsuz bir ürün yelpazesine sahip, meraklıları arasında tanıdık bir markadır. Şirket, üretim hayatına mevcut itibarının çoğunu borçlu olduğu bilgisayar soğutma çözümleri üreticisi olarak başladı ve sonrasında güç kaynağı üniteleri gibi pazarın diğer segmentlerine doğru hızla ilerledi. Güç ve soğutma çözümlerinin yanı sıra, Cooler Master çevre birimleri pazarına da yöneldi. İlk başlarda oyuncu çevre birimlerinin büyük başarısı, hızlı bir şekilde ilerlemeye döndü ve son birkaç yıldır pazarı yeni ürünlerle doldurdular. Cooler Master bugün bir düzineden fazla mekanik klavyeyi pazarlamaktadır. Deneyimli bir bilgisayar kullanıcısıysanız, geçmişte ürünlerinden en az birine sahip olma ihtimaliniz oldukça yüksektir.

Yazmanın Tarifsiz Deneyimi

Tercihinize bağlı olarak temin edebileceğiniz Cherry MX anahtarlarının rengi ne olursa olsun yazma performansından elde edeceğiniz yüksek verimlilik, belirli bir seviyenin üzerinde kalmaya devam eder. Örneğin; Cherry's kırmızı anahtarları tercih etmeniz halinde genellikle yazı yazarken biraz daha hafif ve lineer tasarım ile karşı karşıya olduğunuzu görebilirsiniz. Ya da Cherry MX Brown anahtarları söz konusu olduğunda, onları değiştirmek, yeterince sessiz ve tatmin edici bir şekilde ayarlanabilir. Bu yüzden farklı renklerin farklı katkıları olsa da asıl olan Cooler Master klavye tasarımının doğası gereği uzun süreler yazı yazmanın keyfini çıkarabilmenizdir. Muhtemelen en önemli nokta: işlevselliğin hiçbir şekilde yazmayı olumsuz anlamda etkilememesidir. Bu özel M tuşları da aynı renk anahtar tuşlarını kullanması halinde klavyenin geri kalanıyla aynı his ve sesi verir.

Karanlığa Güneş Gibi Doğacak Aydınlatma Teknolojisi

Entegre RGB aydınlatmaya ve modele göre farklılık gösteren (yarı ya da tam) yansıtıcı alüminyum üst çizgiye sahip net tabanlı anahtarlar, şık bir görüntüye sahip olma anlamında önemli bir rol üstlenir. Cooler Master'ın canlı aydınlatması klavyenin kendisinden yapılandırılabilir ve çeşitli yerleşik ayarlardan biriyle eşleştirilebilir. Bu süreç içerisinde bireysel aydınlatma bölgelerini ve kontrol efektlerini dizayn edebilirsiniz. Entegre bellek, bilgisayarınızda Cooler Master's Portal yazılımı yüklü olmasa bile, makroların ve aydınlatmanın klavyede kalmaya devam edebileceği anlamına gelir. Her tuş bağımsız olarak aydınlatılabilir ve bilek desteğini kullanırsanız ön kenarda örtülü düzgün bir ışık şeridi görebilirsiniz.

Yazılımın kendisi, klavyeyi onsuz yapılandırma işleminden önemli ölçüde daha az kafa karıştırıcı hala getirir ve analog ayarlardan aydınlatmaya kadar her şeyi kolay ve hızlı bir şekilde düzenlemeyi sağlar. Cooler Master'ın sunumu aşırı derecede karmaşık olmadan gösterişlidir. Aynı yazılım, aydınlatmayı sadece Cooler Master'ın çevre birimlerine değil kasa bileşenlerine de bağlamak için kullanılabilir.

Klavyeyi Özel Yapan Birçok Neden

 • Fırçalanmış alüminyum yapı
 • Cherry MX mekanik anahtarlar
 • Çıkarılabilir örgülü USB kablosu
 • Bilek desteği katkısı
 • Konforlu yazılım için uygun yapı
 • Rahat ve duyarlı çalışma performansı
 • Multimedya işlemleriniz için işlevsel Through Function (FN) Tuşu
 • Makro ve ışık düzenleyici kısa yol tuşları, yapılandırma yazılımı gereksinimini azaltır.

Yüksek Verimlilik İçin En İnce Ayrıntısına Kadar Planlandı

Cooler Master klavyelerini göz önünde bulundurduğunuzda tenkeyless modellerine de erişim sağlama imkânına sahip olabilirsiniz. Klavyelerin çeşitli modellerinde tunç alüminyum fırçalanmış bir kasa bulunur. Sadece gösterişli görünmekle kalmaz, aynı zamanda gerçekten iyi hissettirir.

Kullanım kolaylığı sağlayacak bilek desteği sadece mıknatıslar yardımıyla klavyeye bağlıdır. Bilek desteği PU deridir ve iyi hissettirir. Üzerine çevirdiğinizde masanızda yerinde tutmak için altta lastik ayaklar yer alır. Bilek desteğinin kalıcı olarak klavyeye bağlı olmaması esnek bir kullanım alanı sunar. Böylelikle tercihe bağlı olarak istediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Cooler Master klavyeleri, günümüzde popüler tasarım olarak görünen kayan bir tuş tasarımına sahiptir. Bu klavyelerde kalabalık tuş diziliminden uzak durulmuştur. Alternatif işlevleriniz için hali hazırda bulunan tuş kombinasyonlarını kullanabilirsiniz. Ana fonksiyon tuşu basılı tutarak etkinleştirilebilir. Bunların çoğu aydınlatma ile ilgili olmakla birlikte, işlemlerinizin süresini kısaltmaya yarayan multimedya kontrolleri de vardır.

Klavyelerin temel bileşeni halini alan Cherry MX tuş anahtarları, tercih edeceğiniz özelliği yansıtır şekilde farklı renklerle sizi karşılayacaktır. Örneğin; Cherry MX Red kesinlikle birçok oyuncu tarafından tercih edilen bir anahtardır. Sadece 45 cN düşük çalıştırma gücüne sahip lineer bir anahtardır. Bunlar mavi renkli anahtarlardan daha az ses oluştururlar. Bu yüzden eğer klavyeyi kalabalık bir ortamda kullanma durumundaysanız işinizi görme konusunda başarılı bir tasarım olacaktır.

Klavyeye yandan baktığınızda, tuş başlıklarının nasıl hizalandığını görebiliriz. Varsayılan olarak tuşlar zaten hafif bir açıyla oturur. İlk satırlar alttan yukarı, son satırlar ise yukarıdan aşağı şekilde yer alır. Bu durum özellikle oyuncu klavyeleri için genel bir tasarım şekli olarak ön plana çıkar. Klavyenin altında, daha da esnek bir açı sağlayacak açılır ayaklar vardır.

Klavyeyi ters çevirdiğinizde bu ayakları daha rahat görebilirsiniz. Çıkarılabilir USB kablosu için bir kablo yönetim sistemi vardır, klavyenin sağına, soluna veya ortasına yönlendirebilirsiniz. Klavyeyle birlikte gelen kablo, yüksek kaliteli ve örgülüdür. Böylelikle fiziksel darbelere karşı mümkün olan en iyi korumayı sağlar.

Zengin Kutu İçeriği ve Yapı Kalitesi

Cooler Master klavye modellerinin kutu içerisinde bazı aksesuarlar bulursunuz. Bunlar, kablolu modeller için USB kablosu, kablosuz olanlar için ise Bluetooth desteği içerir. Hızlı bir başlangıç kılavuzu ve ardından bir anahtar kapağı çektirmesi ile yedek anahtar kapağı dâhil yedek tuş başlıklarıdır. Bu tuş başlıkları genelde WASD, ok ve ESC tuşları için planlanan PBT kapaklarıdır.

Klavyenin kendisinden önce, kutuda bulunan çıkarılabilir bilek desteği de vardır (modele göre farklılık gösterebilir). Suni deri kaplamalı yastıklı bir bilek desteğinin alt kısımları ve pedleri kaymayı engelleyici şekilde tasarlanır. Bilek desteğinin takılması da oldukça kolaydır, çünkü mıknatıslarla hafifçe yerine oturur. Klavyenin tutuş hissiyatı ideal çizgilerde yer alır. Klavyeyi masanızda ileri doğru hareket ettirirseniz, bilek desteği sürtünmeden kaçınır. Bilek desteğinin yekpare olmaması (çıkarılabilir olması) kullanım alanı tercihini inisiyatifinize bırakır. Özellikle yazı yazma durumunda ve oyun oynama sırasında bilek desteğinin kullanılması tavsiye edilir. Bu sayede uzun dönemde ortaya çıkması muhtemel el ve bilek ağrılarının önüne geçebilirsiniz.

Yapı malzemeleri açısından, klavyelerin memnuniyet oluşturacağını söylemek mümkündür. Modele göre farklılık gösterse de standart tasarım çizgilerinde klavyelerin alt yarısı dayanıklı plastikten yapılmıştır, üst kısmı ise hoş bir dokuya sahip kumlanmış alüminyumdan yapılmıştır. Bunun da ötesinde, fırçalanmış alüminyum bir üst plakaya sahip olan klavyelerin dayanıklılık performanslarını olumlu anlamda etkilediğini söylemek gerekir.

Kullanılan tuş başlıkları, RGB aydınlatmanın parlamasını sağlamak için şeffaf yapıya sahip ABS başlıklarıdır. Bu tuş başlıklarının çıkarılması, klavyede kullanılan Cherry MX anahtarlarını ortaya çıkarır.

F tuşlarına birçok yerleşik fonksiyonun programlandığını görebilirsiniz. Bu özel tuşları özellikle RGB aydınlatmasını özelleştirmek için kullanılabilirsiniz. Ayrıca INS / HOME / PGUP tuşlarında ikincil ortam tuşları da yer alır.

Klavyeyi ters çevirdiğinizde, Cooler Master logosu ortaya çıkar. Klavyenin yüksekliğini ayarlamak ve kaymasını önlemeye yardımcı olmak için alt köşelerde lastik pedler vardır.

USB konnektörü, merkezi olarak küçük bir kesime yerleştirilirken, bunun hemen üstünde özel bir kablo kanallama alanı da vardır, böylece kabloyu klavyenin sol veya sağ tarafına yönlendirebilirsiniz.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Cooler Master Klavye Fiyatları

6 ürün var
 1. Alt Kategoriler
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Bağlantı
  1. Kablolu
  2. PS/2 Kablo
  3. USB
 5. Klavye Tipi
 6. Markalar A-Z
  1. Cooler Master Klavyeler
  2. Logitech Klavyeler
  3. Rampage Klavyeler
  4. Razer Klavyeler
  5. Everest Klavyeler
  6. Buyfun Klavyeler
  7. Hadron Klavyeler
  8. A4Tech Klavyeler
  9. Inca Klavyeler
  10. HP Klavyeler
  11. MF Product Klavyeler
  12. Platoon Klavyeler
  13. SW Future Klavyeler
  14. Asus Klavyeler
  15. Microsoft Klavyeler
  16. Motospeed Klavyeler
  17. Concord Klavyeler
  18. Philips Klavyeler
  19. PolyGold Klavyeler
  20. Redragon Klavyeler
  21. Frisby Klavyeler
  22. Rush Klavyeler
  23. Trust Klavyeler
  24. Gamepower Klavyeler
  25. Packard Bell Klavyeler
  26. Dell Klavyeler
  27. SteelSeries Klavyeler
  28. Dexim Klavyeler
  29. Hytech Klavyeler
  30. Micropack Klavyeler
  31. Trilogic Klavyeler
  32. Bloody Klavyeler
  33. GameBooster Klavyeler
  34. Lenovo Klavyeler
  35. Ajazz Klavyeler
  36. Apple Klavyeler
  37. Casper Klavyeler
  38. Magic-Refiner Klavyeler
  39. Swhy Klavyeler
  40. Xtrike Me Klavyeler
  41. Ducky Klavyeler
  42. Piranha Klavyeler
  43. Avec Klavyeler
  44. Corsair Klavyeler
  45. GOMAX Klavyeler
  46. MSI Klavyeler
  47. Promate Klavyeler
  48. Raynox Klavyeler
  49. Turbox Klavyeler
  50. Yukka Klavyeler
 7. Dili
 8. Kullanım Amacı
 9. Renk
 10. Nümerik Tuşlar
 11. Aydınlatma
 12. RGB
 13. Bilek Desteği
 14. Multimedya Tuşları
 15. Fonksiyon Tuşları
 16. Fırsat Ürünleri
 17. Touchpad
 18. Tipi
 19. Satıcı
 • Marka Cooler Master
DSACategoryId/2147483646/3013120/1/coolermaster
Başa dön