1994 yılından bu yana oyunculara özel ekipmanlar ve aksesuarlar üreterek oyun sektörünü destekleyen Corsair Gaming Inc. firması, mousedan klavyeye, kulaklıktan oyuncu koltuğuna kadar geliştirdiği ileri seviye ürünleri ile dikkat çeker. Bilgisayar donanımları ve yazılımları da üreten başarılı marka hem oyunculara hem günlük kullanıcılara hitap eden klavye modelleri ile öne çıkar. Kullanıcı memnuniyeti ile adından söz ettiren Corsair klavye, dünya çapında çok sayıda kullanıcı tarafından tercih edilir. Giriş gecikmesiz olması ile benzerlerinden ayrılan bu klavyeler arasında kablolu ve kablosuz pek çok model yer alır. Konforlu ve sorunsuz kullanım süreçleri ile fark yaratan Corsair klavye fiyat seçenekleri ile ulaşılabilir kalite vadeder. Başarılı markanın amatör ve profesyonel oyuncular için ürettiği kulaklık, monitör ve mouse fiyatları gibi hemen her bütçeye hitap eden Corsair klavyeler, estetik görünümleri ile de göz doldurur.

Corsair Klavye Özellikleri

Günlük kullanıcılar, ofis çalışanları ve oyuncular için farklı özellikler ile donatılmış klavye modelleri üreten Corsair markasının, öne çıkan klavye özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Kullanıcıları yormayan, sessiz ve ergonomik tuş tasarımı vardır.
  • Özel bir baskı tekniği ile hazırlanan ve uzun yıllar boyunca silinmeye karşı dirençli olan tuş baskıları bulunur.
  • Kablolu modellerde ekstra uzun kablo, kablosuz modeller ise düşük enerji kullanımı ile uzun süre dayanan pilleri ile dikkat çeker.
  • Farklı kısayollar ve oyun içi komutlar atanabilen multimedya tuşlarına sahiptir.
  • Kişiselleştirilebilir RGB aydınlatma teknolojisiyle göz doldurur.
  • Kullanım konforu sağlayan hafif alüminyum kasa ile beğeni toplar.

Genel olarak uzun bir kullanım ömrü sunan, dayanıklı klavyeler olarak bilinen Corsair klavye Türkiye ve dünyada yoğun ilgi görür. Kullanıcılara zengin renk seçenekleri sunarak hemen her tarza hitap eden başarılı markanın en çok Corsair beyaz klavye olarak da bilinen sade modelleri tercih edilir. Oyunculara yönelik olan beyaz klavyelerde tıpkı siyah klavyelerde olduğu gibi RGB aydınlatma teknolojisi bulunur. Bu da klavyelerin daha heyecanlı ve karakteristik bir atmosfer oluşturmasını sağlar. Özellikle oyuncu klavyelerinde sık rastlanan İngilizce klavye problemini ortadan kaldıran Corsair Türkçe klavye modelleri sayesinde anadilde konforlu bir kullanım sunulur.

Corsair Klavye Modelleri

E-spora olan destekleri ile bilinen Corsair markasının mekanik, kablolu, kablosuz ve oyuncu klavyeleri olmak üzere farklı modelleri bulunur. Özellikle her bir tuşun birbirinden bağımsız anahtarlara sahip olduğu dolayısıyla tuşlardan biri bozulduğunda lokal olarak onarılabileceği Corsair mekanik klavye modelleri yoğun ilgi görür. Tıpkı daktilo gibi mekanik olan tuşları sayesinde konforlu bir kullanım sunan mekanik klavyeler arasında kablolu ve kablosuz modeller bulunur. Corsair kablolu klavyelerde kablo uzunluğu, oyuncuların rahat hareket edebilmesi için ortalama 2 metredir. Kablosuz klavyelerde ise Bluetooth 5.0 sayesinde 15 metreye varan çekim alanı bulunur. Bu sayede hem kablolu hem de kablosuz klavyelerin tamamı, oyunculara özgürce hareket edebilecekleri bir alan sağlar.

USB Bluetooth adaptör sayesinde kablo sorunu olmadan kullanma olanağı sunan Corsair kablosuz klavye modelleri, şarj edilebilir Li-iON pil sayesinde 175 saate varan bir kullanım sunar. RGB aydınlatma ile 35 saat kesintisiz oyun oynama ayrıcalığı vadeden Corsair kablosuz oyuncu klavyeleri, uzun oyun seanslarında gecikme sorunu olmadan kullanıcıyı destekler. Öte yandan kablosuz klavyeler şarjı tükendiğinde USB kablo ile kullanılabilir. Bu sayede hem şarj olur hem de kullanıcılara kesintisiz bir kullanım sunmaya devam eder. Anti-ghosting özellikli tuşlara da sahip olan oyuncu klavyelerinde, makro programlama ile çok daha kişiselleştirilmiş bir kullanım sağlanır.

Oyunculara Özel Corsair Klavye Modelleri

Profesyonel oyuncular başta olmak üzere tüm oyun severlere eğlenceli, sürükleyici ve rekabetçi bir oyun süreci geçirmeleri için yeni nesil oyuncu klavyeleri sunan Corsair, estetik görünümlere sahip klavyeleri ile övgü toplar. Farklı tarzları destekleyen klavye tasarımları ile farklı olmak isteyenlere alternatif çözümler sunan başarılı marka hem görsel hem de teknik açıdan öne çıkan klavyeleri ile fark yaratır. Dahili multimedya tuşları sayesinde özellikle oyun sırasında konfor ve hızlı aksiyon alma olanağı sunan Corsair gaming klavye modelleri, makro tuşları ile büyük bir konfor sağlar. Öte yandan uzun oyun seansları başta olmak üzere uzun süreli kullanımlarda, kullanıcının bileklerini rahatsız etmemesi için yumuşak dokulu ve çıkarılabilir özellikte bilek destekleri bulunur.

Klasik oyuncu klavyelerini farklı boyutlarda tasarlayan Corsair, masaüstü bilgisayarların yanı sıra taşınabilir bilgisayarlar, akıllı televizyonlar ve oyun konsolları ile de kullanıma uygun olan minimal tasarımlı klavyeler de üretir. Kauçuk kubbeli tuşları sayesinde konforlu bir kullanım sunan söz konusu oyuncu klavyeleri, günlük bilgisayar kullanıcıları ve oyuncuların yanı sıra yazılımcılar başta olmak üzere pek çok profesyonel kullanıcı tarafında da tercih edilir. Bununla birlikte numerik tuş takımının yer almadığı oyuncu klavyeleri de bulunan Corsair markasının hemen her beklenti ve ihtiyaca yönelik klavye modelleri vardır.

Corsair Klavye Fiyatları

E-sporcular başta olmak üzere oyunculara ekipman, donanım ve yazılım sağlayan Corsair, kendi geliştirdiği teknolojiler sayesinde rekabetçi bir oyun atmosferi oluşmasını destekler. Ünlü markanın en yoğun ilgi gören ürünleri arasında yer alan klavyeler, pek çok model seçeneği ile kullanıcıların beğenisine sunulduğu için oldukça geniş bir fiyat aralığı söz konusudur. Bununla birlikte Corsair RGB klavye gibi sık tercih edilen oyuncu klavyeleri arasında da uygun fiyatlı ürünler bulmak mümkündür. Genel olarak kullanım ömrü, tuş basım sayısı, vuruş iletim hızı, renk seçenekleri, RGB efektleri, programlanabilen multimedya tuşları ve kablosuz modelleri ile pek çok avantajı bir arada sunan Corsair klavyeler, sağladığı avantajlara kıyasla bütçe dostu olarak öne çıkar. Öte yandan başarılı markanın farklı özelliklere sahip olan klavye modelleri arasında fiyat farklılıkları bulunur. Dolayısıyla kablolu Corsair mekanik klavye fiyatları ile kablosuz mekanik klavye fiyatları birbirinden farklıdır. Ancak uygun fiyat politikası ile bilinen Corsair markasının tıpkı fan, stand, kulaklık ve monitör fiyatları gibi klavye fiyatları da hemen her bütçeye hitap eder.

Corsair klavye alırken nelere dikkat edilmeli?

Daha çok oyunculara özel bilgisayar çevre birimleri üreten Corsair markasının hemen her tür kullanıcıya hitap eden klavye modelleri vardır. Bu sebeple tuş sayısı, tuş sesi, RGB aydınlatma, ağırlık, multimedya tuşları, bilek desteğinin olup olmaması ve genel görünüm gibi pek çok özellik göz önünde bulundurularak ihtiyaç ve beklentilere uygun olan modeller arasından seçim yapılması önerilir.

Corsair gaming klavyede RGB aydınlatma modları neler?

Oyuncu ekipmanlarında genellikle RGB aydınlatma teknolojisine yer veren Corsair markasının klavyelerinde, tek tuşla açılıp kapatılabilen RGB efektleri bulunur. Farklı modlar sayesinde kullanıcının ruh durumuna göre tercih edebileceği aydınlatma modlarının yanı sıra kişiselleştirilebilir RGB’li klavyeler de vardır.

Corsair klavyeler nasıl temizlenmeli?

Su ile temas etmemesi gereken klavyelerin hafif çekim yapan minik bir klavye süpürgesi ile süpürülmesi ve hafif nemli bir bez ile silinmesi, temizlik için yeterlidir. Klavye süpürgesi bulunmuyorsa, kuru toz alma fırçalarından da faydalanılabilir. Öte yandan Corsair markasının su geçirmez özellikte mekanik klavyeleri de vardır. Bu tarz su sızıntılarına karşı dirençli olan klavyelerin de titizlikle temizlenmesi ve gereğinden fazla suya maruz bırakılması önerilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Corsair Klavye

13 ürün listeleniyor
Bilgisayar
Bilgisayar
Çevre Birimleri
Çevre Birimleri
Klavye
Klavye
Klavye
Klavye
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Klavye Tipi