25 yılı aşkın süredir oyun ve teknoloji meraklıları için birbirinden işlevsel ve yüksek performanslı çözümler sunan Corsair, geliştirdiği donanım bileşenlerine ek olarak bilgisayar çevre birimlerine de imza atıyor. Oyuncuların, dâhil oldukları oyun dünyalarında ne gibi ihtiyaçları olduğunu yakından takip edip ürün gamını bu doğrultuda şekillendiren marka, hem kablolu hem de kablosuz oyuncu fareleriyle dünya çapında büyük ilgi görüyor. Corsair mouse modelleri, hitap ettiği kitlenin genişliği çerçevesinde fiziksel ve donanımsal açıdan büyük değişiklikler gösteriyor. Bu nedenle kullanıcıların, markanın hazırladığı ürünleri yakından tanımaları, kendileri için en doğru ürünü edinebilmelerinde etkili oluyor. Corsair imzalı oyuncu farelerinin fiyatları ise sundukları özellikler doğrultusunda klavye fiyatları ile benzerlikler gösterebiliyor.

Her Oyuncuya Göre Bir Corsair Kablosuz Mouse

Oyunlarda kişisel beceri kadar kullanılan ekipmanların da başarı getirdiğini bilen ve ürünlerini bu gerçekten hareketle dizayn eden Corsair, oyuncuların, güncel yapımları en konforlu ve eğlenceli şekilde deneyimleyebilmeleri adına, birçok modele imza atıyor. Kablolu oyuncu faresi yerine kablosuz çözümlere yatırım yapmak isteyenleri memnun eden Corsair wireless mouse modelleri, kendi içinde yapısal ve işlevsel bakımdan küçük farklar bulunduruyor.

Kullanıcıların el büyüklükleri ve fareyi tutuş biçimlerine göre fiziksel yönden çeşitli boyutlarda üretilen Corsair kablosuz mouse çeşitleri; avuç içi, pençe, pençe-parmak ucu ve avuç içi-pençe formunda kontrol edilebiliyor. Her bir ürünün kendi açıklamalarında, fiziksel ölçüleri açıkça belirtildiği için oyun tutkunları, kendi tutuş stilleri ve el büyüklüklerine bağlı olarak diledikleri çözüme yönelebiliyor. Tarama çözünürlükleri 26 bin DPI seviyesine ulaşabilen kablosuz Corsair fareler bu sayede 4K ve üstü çözünürlüklerde oyun oynayanların, minimum bilek hareketi ile maksimum ekran taraması gerçekleştirmelerine imkân tanıyor.

Oyuncuların, gaming mouse modellerinde dikkatle inceledikleri unsurlardan biri olan ağırlık, Corsair wireless mouse çeşitlerinde bir sorun olmaktan çıkıyor. 80 gramdan başlayan ağırlıklarda üretilen oyuncu farelerinden bazılarının ağırlıkları, arzu edildiği takdirde değiştirilebiliyor. Böylece kullanıcılar, en hassas hamleleri, hiçbir surette zorlanmadan Corsair oyuncu mouse modelleriyle gerçekleştirebiliyor.

Üstün Optik Algılayıcılı Corsair Mouse Modelleri ile Kazanın

Ulusal ve uluslararası oyun yarışmalarına katılmayı planlayan ve bunun için daima en yüksek performans sergileyen farelere yönelmeyi isteyen oyuncular için Corsair tarafında son derece başarılı çözümler bulunuyor. Kablosuz ürünlerinin yanında geleneksel yapıda kablolu oyuncu fareleri de üreten marka, özellikle hızlı aksiyon içeren FPS gibi oyun türlerindeki hünerlerini, mouse engeline takılmadan sergilemek arzusundaki oyuncuları memnun edecek birimler hazırlıyor.

Boyutları ve fiziksel yapıları büyük çeşitlilik gösterirken avuçların dokunduğu sırt kısımlarının dokusunda da büyük değişiklikler yer alan Corsair gaming mouse modelleri, uzun soluklu oyun oturumlarında yüz güldürüyor. Oyuncuların zaman zaman karşılaştıkları avuç terlemesi gibi olumsuzlukların oyuncu performansını negatif etkilemesinin önüne, kauçuk veya mikro girinti-çıkıntı içeren dokularla geçen ürünler, nefes kesen karşılaşmalarda oyuncuların dikkatlerini doğrudan doğruya oyuna verebilmelerini mümkün kılıyor. Kabloları yeterince uzun olan ve arzu edildiği takdirde OTG destekli tablet ve akıllı cep telefonlarına da takılabilen fareler, optik sensörlerinden güç alarak farklı yüzeylerde, etkileyici bir başarı profili çiziyor.

Ağırlık değişimi, yüksek DPI, hafif kasa gibi kablosuz Corsair mouse çeşitlerinde de görülen temel özellikler, kablolu çözümlerde de yer alıyor. Ayrıca oyun tutkunlarının bilgisayar çevre birimlerinde görmeyi istedikleri RGB LED aydınlatma imkânları da tercih edilen hemen her Corsair gaming mouse modelinde kendine yer buluyor. Tercih edilen ürüne bağlı olarak bir ila dört bölgesi ayrı ayrı aydınlatılabilen ve renkleri, Corsair’in özel hazırladığı iCue yazılımıyla özelleştirilebilen oyuncu mouse’ları, çevre birimi ışıklandırmalarıyla motivasyon sağlayan oyunculara hitap ediyor.

Stratejik Hamlelerinizi Corsair MOBA Fareleriyle Yapın

Milisaniyelerin önem kazandığı MOBA gibi popüler oyun türlerinde oyuncuların reflekslerine uyum sağlayacak ve onların kendi kabiliyetlerini daha da ileri taşıyabilmelerine olanak verecek çok sayıda Corsair mouse çeşidi bulunuyor. Ancak ilgili modeller arasından, MOBA ve stratejik hamlelerin önem kazandığı diğer oyun türlerinde değerlendirilebilecek olan çözümler öne çıkıyor. Oyuncuların hem sağ hem de sol elle kullanabilecekleri şekilde dizayn edilen simetrik yapıdaki hafif fareler, kullanıcıların en doğru anda en iyi atakları yapabilmelerine zemin hazırlıyor. Genellikle kablolu formda tasarlanan çözümler, başparmak ile yönetilen fazladan tuşlar ile oyun içi aksiyon kısayollarının zahmetsizce etkinleştirilebilmesine imkân tanıyor.

Ağırlıkları 80 ila 120 gram arasında değişen kablolu ve Corsair Bluetooth mouse modelleri, kendi içinde yer alan hafızaları sayesinde programlanabilir tuşlara atanan profillerin, yazılım kurulumu gerekmeksizin değerlendirilebilmesini sağlıyor. Farklı bilgisayarlarda oyun oynayan ama daima alışkın olduğu çevre birimlerinden destek alan oyun tutkunları, yerleşik hafızalı Corsair mouse modelleriyle yazılım kurulumu gibi işlemler olmadan oyunlarına, bıraktıkları yerden devam edebiliyor.

Yüksek fiyatlı bazı bilgisayar çevre birimleri ve monitör fiyatları dikkate alındığında, ulaşılabilir seviyelerde kalan MOBA türüne özel Corsair mouse fiyat aralıkları, kısıtlı bütçeli kullanıcıların da bu tür çözümleri edinebilmelerine yardım ediyor. Gerek garanti koşulları gerekse yüksek malzeme kalitesi sayesinde oyuncuların yanında uzun süreler boyunca kalabilecek yapıdaki çözümler, oyun süreçlerinin daha verimli geçmesine destek oluyor.

Tamamı Programlanabilir Tuşlarla Sahada Fırtınalar Estirin

Çevrim içi çok oyunculu rol yapma oyunları ile vakit geçirmekten hoşlanan ve sanal dünyaları keşfederken karşılaştığı düşmanlarla kıyasıya mücadeleye girişmekten kaçınmayan oyuncular, Corsair mouse modellerine yöneliyor. Markanın gerek MOBA gerekse çevrim içi çok oyunculu yapımlarda değerlendirilebilecek şekilde tasarladığı kablolu oyuncu fareleri, standart oyuncu mouse’larından daha farklı özelliklerle geliyor. Bu farklılıkların ilk sırasında, başparmak ile kontrol edilebilecek on iki tuş bulunuyor. Oyunlarda hazırlanan karakterlerin kendi özellikleri, harita yönetimi, envanter yönetimi gibi süreçlerde değerlendirilebilecek ekstra tuşlar, oyun tutkunlarının klavyeden minimum destek alarak, çoğu işlemi fareleriyle tamamlayabilmelerine olanak veriyor. Ayrıca ekstra tuş bölümünün Corsair’in patentli Key Slider özelliğiyle gelmesi, ilgili tuşların kontrolünü kolaylaştırıyor. Kısa süreli adaptasyon aşamasının ardından her bir tuşun yerini ve özelliğini kolayca anımsayabilen oyuncular, rekabetin had safhada olduğu online arenalarda rakiplerine karşı galip gelip sahalarda fırtınalar estirebiliyor.

Corsair’in geliştirdiği diğer tüm oyuncu farelerinde olduğu gibi dayanıklılık ve yüzey taraması konusunda fark yaratan modeller, konumlandırıldıkları yüzeylerin yapısına, kalibrasyonla daha fazla uyum sağlayabiliyor. Edindiği oyuncu faresinin hassasiyet ve tepki seviyesini en ince ayrıntısına kadar düzenlemek isteyen teknoloji ve oyun meraklıları bu noktada, Corsair’in fareleriyle uyumlu olan yüzey kalibrasyon uygulamalarından destek alabiliyor.

Güçlü yazılım desteği ve Corsair uzmanlığıyla hayat bulan işlevsel oyuncu fareleri, yeni sahipleri ile buluşmayı bekliyor.

Corsair kablosuz mouse modellerinde gecikme sorunu yaşar mıyım?

Tamamen yeni nesil teknolojilerle üretilen ve bilgisayarınızla hem Bluetooth hem de 2,4 GHz frekansından iletişim kuran Corsair kablosuz mouse’larını kullanırken herhangi bir gecikme sorunuyla karşılaşmazsınız.

Sahip olduğum Corsair mouse modellerinin ağırlıklarını değiştirebilir miyim?

Seçeceğiniz birçok Corsair oyuncu faresi, değiştirilebilir ağırlıklarla gelmektedir. İlgili ağırlıkları fareye ekleyip fareden çıkararak çevre biriminizin ağırlığını, hedeflediğiniz seviyeye getirebilirsiniz.

MMORPG türü yapımlara özel Corsair mouse modelleri var mı?

Oyun dünyasında yarattığınız karakterin özel yeteneklerini milisaniyeler içinde kullanabilmenizi sağlayan özel tuş takımlarına sahip Corsair MMORPG fareleri bulunmaktadır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Corsair Mouse

31 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Bağlantı
Toplam 31 / 31 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?
hepsiburada sözlük
Bu Kategoride En Çok Merak Edilenler
RGBAçılımı "Red-Green-Blue" olan RGB; kırmızı, yeşil ve mavi renklerden farklı renkler ortaya çıkarmaya yarayan bit metottur. Renk uzayı olarak da bilinir. RGB bazen bir ekranın ya da monitörün özelliklerini açıklarken kullanılır. RGB, farklı renkler oluşturmak için karıştırılabilen üç farklı tona sahip ışık anlamına gelir. Kırmızı, yeşil ve mavi ışığı birleştirmek; televizyonlar, bilgisayar monitörleri ve akıllı telefon ekranları gibi ekranlarda renkli görüntüler üretmenin standart yöntemidir. RGB teknolojisi, oyuncu ekipmanlarının popülerleşmesiyle birlikte daha da yaygınlaşmıştır. Ekranda bir renk görüntülediğiniz zaman, her piksel kendine özgü bir RGB değerine sahip olur. RGB tarafından desteklenen renk sayısı, kırmızı, yeşil ve mavi için kaç olası değerin kullanılabileceğine bağlıdır. Bu durum "renk derinliği" olarak bilinir ve bit olarak ölçülür. En yaygın renk derinliği, "gerçek renk" olarak da bilinen 24 bit renktir. 24 bit renkte, bu değer 0 ile 255 arasındadır; bu durumda 0 değeri renk ortaya koymazken, 255 tam doygunluktadır. RGB sistemi kullanılarak elde edilebilecek renk yelpazesi son derece geniştir ve CMYK adı verilen diğer sisteme kıyasla oldukça gelişmiştir. Örneğin; mor bir piksel çok sayıda kırmızı ve mavi piksel içerirken neredeyse hiç yeşil piksel içermez. Mor bir piksel oluşturmak için gereken RGB değerlerini aşağıda görebilirsiniz: Kırmızı: 132 Yeşil: 17 Mavi: 170 Son yıllarda RGB teknolojisinin yaygınlaşmasıyla beraber, donanım üreticileri bu teknolojiyi alışık olmadığımız ürünlerde de kullanmaya başladılar. Ekran kartı, anakart, RAM, soğutma fanı gibi bilgisayar donanımları, RGB teknolojisi kullanılarak kullanıcıların kişiselleştirebileceği bir hal aldılar. Gaming ekipmanlarda sıklıkla rastlanabilecek bu durum, sıradan ve sıkıcı görünümlere sahip donanımların kullanıcılar tarafından çeşitli renklerle modifiye edilebilmesine olanak sağlıyor. RGB destekli bilgisayar donanımlarına sahip olduğunuz takdirde, favori renklerinizi seçerek kasanızı zevkinize göre biçimlendirebilirsiniz.
Detaylar
Örgü KabloElektrik akımını iletmede kullanılan, üzeri yalıtkan bir maddeyle kaplı iletken tellere kablo denir. Bir kablonun uzun süre dayanıklı ve sorunsuz kullanımı adına dış etkenlerden korunması oldukça önemlidir. Örgü kablo türünde kullanılan kaplama yöntemi, kabloların en iyi şekilde izole edilebilmesi amacıyla kullanılır. Kablolar izole edilmedikleri takdirde elektromanyetik alana maruz kalır. Bu durumda kablodan geçen sinyal bozulabilir, kablonun içinde bulunduğu sistem aksayabilir ya da tamamen çalışmaz hale gelebilir. Kablolarda ekranlama olarak da adlandırılan çeşitli izolasyon yöntemleri ise bu tür durumların olma olasılığını ortadan kaldırır. Yüksek iletkenlik değerine sahip, kabloyu dış elektriksel cisimlerden koruyacak bir kılıf türü, arıza ve yıpranmaların önüne geçmede birebirdir. Kablolarda temel kaplama yöntemleri sargı, folyolama ve örgüdür. Örgülü kaplama yönteminin en büyük faydası kablonun fiziksel dayanıklılığını artırmak olarak öne çıkar. Örgü kabloda elektrik sinyali korunduğu gibi iletişim de çok daha kaliteli ve güvenli hale gelir. Esneklik kazanan kablo çok daha rahat hareket ettirilir ve sert bir şekilde büküldüğünde dâhi zarar görmez. Örgü kablolarda kabloyu kapsama oranı %40 ile %98 arasındadır. Bu da izolasyon kalitesini artırır. Örgülü kaplama yöntemi her çapta tele uygulanabildiği gibi özellikle otomasyon ve robotik alanlarında kullanılan kablolarda daha çok tercih edilir. Bir diğer kaplama yöntemi ise örgü ve folyonun bir arada kullanıldığı koruma yöntemidir. Örgü folyo kombinasyonunda izolasyon oranı %100'dür. Örgü ve folyonun birlikte kullanılması mekanik dayanıklılığı artırır. Bunun yanı sıra kablo içerisinde yer alan teller çok daha etkili şekilde kavranmış olur. Örgü kablolarda fiber örgü ya da tekstil örgü gibi kılıf malzemeleri kullanılabilir. Farklı renklerde olabilen örgü kablo çeşitleri hem dekoratif hem de hafif olmalarıyla da oldukça kullanışlıdır.
Detaylar
KablosuzKablosuz ifadesi temelde kablo olmadan veri alıp gönderebilme özelliğine işaret eder. Akıllı ev sistemleri, otomobiller, otomatik sulama veya endüstriyel otomasyon sistemleri gibi birçok uygulamada kullanılan kablosuz özelliği, internet erişimi için de yaygınca tercih edilir. Teknolojik cihazların birbirleriyle irtibatını sağlamak adına tesis edilen internet alt yapısı, karmaşık ve büyük bir ağdır. Ev ve iş yerlerinde kullanılan yerel bilgisayar ağları kablolu LAN ve kablosuz WLAN olarak ikiye ayrılır. Özellikle mobilitenin önemli olduğu dizüstü bilgisayarlarda veya akıllı cep telefonlarında kablosuz bağlantı özelliği yer alır. Bu haberleşme yöntemi modem üzerindeki antenlerle cihaz bünyesinde bulunan kart arasında gerçekleşir. Kablosuz haberleşmenin başarılı bir şekilde gerçekleşebilmesi için cihazla modemin uyumlu olması ve erişim şifresinin doğru bir şekilde girilmesi gerekmektedir. Wi-Fi şeklinde de anılan kablosuz özelliği dünya çapında bazı standartlar kapsamında geliştirilmiştir. Bu standartlar The Institute of Electrical and Electronic Engineers (Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü) tarafından belirlenir. IEEE 802.11b standardı 2.4 GHz frekansında 11 Mbps hızla veri aktarımını mümkün kılar. Daha sonra geliştirilen IEEE 802.11g standardında ise kablosuz iletişim yine 2.4 GHz frekansında fakat ortalama 22 Mbps hızla yapılır. 2.4 GHz frekansını kullanan kablosuz cihazların çok sayıda olmasından dolayı tek bir yerde aynı anda birçok kablosuz bağlantı olabilir. Bundan dolayı Wi-Fi internet bağlantısı elektromanyetik girişimden etkilenerek bozulabilir. Kapsama alanını genişletmek ve veri aktarım performasını artırmak amacıyla kullanılmaya başlanan 5 GHz frekansı 2.4 GHz yayın kalabalığından da kurtuluş sağlamıştır. IEEE 802.11n standardı da MIMO (Multiple Input, Multiple Output) teknolojisi sayesinde 2.4 GHz ve 5 GHz frekanslarını aynı anda kullanmayı mümkün kılmıştır. Dual band yayın da denilen bu yöntemle yaklaşık 130 Mbps veri aktarım hızına ulaşılabilmektedir. IEEE 802.11ac standardı ise sadece 5 GHz frekansında yayın yapmasına rağmen 1.3 GHz gibi çok yüksek değerde bir bant genişliği kullanabilir.
Detaylar
RGBAçılımı "Red-Green-Blue" olan RGB; kırmızı, yeşil ve mavi renklerden farklı renkler ortaya çıkarmaya yarayan bit metottur. Renk uzayı olarak da bilinir. RGB bazen bir ekranın ya da monitörün özelliklerini açıklarken kullanılır. RGB, farklı renkler oluşturmak için karıştırılabilen üç farklı tona sahip ışık anlamına gelir. Kırmızı, yeşil ve mavi ışığı birleştirmek; televizyonlar, bilgisayar monitörleri ve akıllı telefon ekranları gibi ekranlarda renkli görüntüler üretmenin standart yöntemidir. RGB teknolojisi, oyuncu ekipmanlarının popülerleşmesiyle birlikte daha da yaygınlaşmıştır. Ekranda bir renk görüntülediğiniz zaman, her piksel kendine özgü bir RGB değerine sahip olur. RGB tarafından desteklenen renk sayısı, kırmızı, yeşil ve mavi için kaç olası değerin kullanılabileceğine bağlıdır. Bu durum "renk derinliği" olarak bilinir ve bit olarak ölçülür. En yaygın renk derinliği, "gerçek renk" olarak da bilinen 24 bit renktir. 24 bit renkte, bu değer 0 ile 255 arasındadır; bu durumda 0 değeri renk ortaya koymazken, 255 tam doygunluktadır. RGB sistemi kullanılarak elde edilebilecek renk yelpazesi son derece geniştir ve CMYK adı verilen diğer sisteme kıyasla oldukça gelişmiştir. Örneğin; mor bir piksel çok sayıda kırmızı ve mavi piksel içerirken neredeyse hiç yeşil piksel içermez. Mor bir piksel oluşturmak için gereken RGB değerlerini aşağıda görebilirsiniz: Kırmızı: 132 Yeşil: 17 Mavi: 170 Son yıllarda RGB teknolojisinin yaygınlaşmasıyla beraber, donanım üreticileri bu teknolojiyi alışık olmadığımız ürünlerde de kullanmaya başladılar. Ekran kartı, anakart, RAM, soğutma fanı gibi bilgisayar donanımları, RGB teknolojisi kullanılarak kullanıcıların kişiselleştirebileceği bir hal aldılar. Gaming ekipmanlarda sıklıkla rastlanabilecek bu durum, sıradan ve sıkıcı görünümlere sahip donanımların kullanıcılar tarafından çeşitli renklerle modifiye edilebilmesine olanak sağlıyor. RGB destekli bilgisayar donanımlarına sahip olduğunuz takdirde, favori renklerinizi seçerek kasanızı zevkinize göre biçimlendirebilirsiniz.
Detaylar