Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Domingo Yayınevi
David Eagleman Seti (4 Kitap Takım) - David Eagleman

David Eagleman Seti (4 Kitap Takım) - David Eagleman

Domingo Yayınevi
298,00 TL %30
208,60 TL
( / adet)
%
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (9)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

279,83 TL
299,00 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033031/211846
David Eagleman Seti (4 Kitap Takım) - David Eagleman

David Eagleman Seti (4 Kitap Takım) - David Eagleman tarafından kaleme alınan ve tüm dünyada oldukça ses getiren dört eseri bir araya getiriyor. Beyin: Senin Hikayen, Incognito Beynin Gizli Hayatı, Ve… Sonraki Hayattan Kırk Öykü ve Yaratıcı Tür kitaplarının bir arada sunulduğu set, başarılı bir nörobilimci olan David Eagleman'ın önemli çalışmalarını barındırıyor. Yazarlığının yanı sıra, nörobilim açısından da büyük bir kesim tarafından en önemli uzmanlardan biri olarak kabul edilen ve yüzü aşkın akademik makale ve kitaba imza atmış olan Eagleman, araştırmalarında ve çalışmalarında değindiği önemli detayları kitaplarına da yansıtıyor.

Beyin: Senin Hikayen

2016 yılında Domingo Yayınları etiketiyle raflarda yerini alan Beyin: Senin Hikayen, nörobilim kapsamında merak edilen birçok sorunun cevabını içinde barındırıyor. David Eagleman, Beyin: Senin Hikayen'de insan beyninin farklı dönemlerde ve senaryolarda gösterdiği tepkileri irdelerken okurlara gerçek ve benlik hakkında birçok sorgulama yöneltiyor. Beyin hücreleri ve sinirlerin aralarındaki bağlantının sonuçlarını gerçek hayat üzerinden tartışan yazar, "insan olmak" kavramının da detaylarına yer veriyor. Toplam 272 sayfadan oluşan eserin çevirisi Zeynep Arık Tozar'a ait.

Incognito Beynin Gizli Hayatı

David Eagleman'ın oldukça geniş bir okur kitlesine ulaşmasını sağlayan ilk kitap olan Incognito Beynin Gizli Hayatı, insan beyninin günlük hayatta fark edilmesi mümkün olmayan yönlerini ve tepkilerini inceliyor. Yazar, refleks olarak verilen tepkilerden hoşlanma duygusuna, panik anında yapılan eylemlerden alışkanlıklara dek birçok eylemin beynin işleyişi kapsamında nasıl gerçekleştiğini açıklıyor. Tarihten önemli örnekleri ve kişileri de araştırmalarına dahil eden David Eagleman, beyin ve kuantum fiziği arasındaki ilişkiyi de detaylı olarak sorguluyor. Kitabın bir bölümü ise, geçici ya da kalıcı beyin zedelenmesi yaşayan kişilere ayrılıyor. Bu tip durumlarda beynin işleyişinin nasıl değiştiğine ya da bu sorunu yaşayan insanların gündelik hayatının nasıl etkilendiğine yer veriliyor. Toplam 304 sayfadan oluşan eserin çevirmenliğini ise Zeynep Arık Tozar üstleniyor.

Ve... Sonraki Hayattan Kırk Öykü

Ve... Sonraki Hayattan Kırk Öykü, David Eagleman tarafından kaleme alınan bir öykü kitabı olma özelliğini taşıyor. Eagleman bu eserinde, yaşamın amacının sorgulandığı yola kırk farklı alternatif son üretiyor. Ölümden sonra hayata da değinen yazar, tüm öyküleri kulağa saçma gelebilecek olsa da yaşanması mümkün sonlar ile buluşturuyor. David Eagleman'ın diğer eserlerinden alışılmış olan üslubu, bu kitabında biraz daha mizahi ve akıcı bir tona kavuşuyor. Yaratıcı bir gücün varlığı ve ölüm gibi günlük hayatta birçok insanın üzerinde sorgulamalar yaptığı konular, Eagleman'ın eğlenceli ve mizahi anlatımıyla farklı öykülerde hayat buluyor. Toplam 128 sayfadan oluşan eserin çevirisi Duygu Akın'a ait.

Yaratıcı Tür

"Fikirler Dünyayı Nasıl Yeniden Yaratıyor" alt başlığı ile sunulan ve David Eagleman'ın besteci Anthony Brandt ile birlikte kaleme aldığı Yaratıcı Tür, insanlığın yaratıcılığına ve yaratma becerisine odaklanıyor. İnsan beyninin yaratıcılık mekanizmasının nasıl çalıştığı sorusu, yazarlar tarafından nörobilimde yaşanan son gelişmeler ışığında detaylı olarak değerlendiriliyor. İnsanlık tarihinde yüzyıllardır yapılan buluşlardan verilen sanat eserlerine dek birçok örneğin de yer aldığı Yaratıcı Tür, hem bilimsel hem de kültürel anlamda oldukça zengin bir eser. Ayrıca kitapta verilen birçok örnek, görsel anlatımlarla da zenginleştiriliyor. Eagleman'ın akıcı ve yalın üslubu, sanatsal ve bilimsel birçok gerçeğin de kolaylıkla kavranmasını sağlıyor. Beynin bugüne dek çözülebilmiş sırlarının yanı sıra araştırmalara ve iddialara da yer veren Eagleman, okurların zihnindeki birçok soru işaretinin açıklığa kavuşmasını sağlıyor. Çevirmenliğini Zeynep Arık Tozar'ın üstlendiği eser, toplam 304 sayfadan oluşuyor. 


Beyin: Senin Hikayen
BU, BEYNİNİN YAŞADIKLARINLA BİRLİKTE NASIL
ŞEKİLLENDİĞİNİN VE YAŞAMININ BEYNİN TARAFINDAN NASIL ŞEKİLLENDİRİLDİĞİNİN HİKAYESİ.
Büyük ilgi gören kitabı Incognito ile nörobilimi geniş kitlelerle buluşturan David Eagleman, bizi içimizdeki kozmosa doğru hızlı ve nefes kesici bir yolculuğa çıkarıyor: Gerçek nedir? “Sen” kimsin? Nasıl karar veriyorsun? Beynin neden başkalarına ihtiyaç duyuyor? Teknoloji “insan olmak”ın anlamını değiştirebilir mi?
Durak durak ilerleyen bu büyüleyici yolculuk ekstrem sporlar dünyasından ceza hukukuna, yüz ifademizden beyin ameliyatlarına, içgüdülerden ölümsüzlük arayışına kadar uzanıyor. Yolda, milyarlarca beyin hücresi ve birbirleriyle kurdukları trilyonlarca bağlantıdan oluşan sonsuz yoğunluktaki ağın içinde, görmeyi belki de hiç beklemediğin bir şey beliriyor: sen.
Kitapta beyin, zihinsel süreçler, algılarımız, sinirbilim ve bunun üzerine inşa edilen teknoloji, basit ve eğlenceli bir biçimde anlatılmıştır. Eagleman, bir sinirbilimci olmasına rağmen insan davranışını anlamlandırabilmek için farklı birçok açıdan bakmayı başarabiliyor. Psikoloji, sosyoloji, felsefe, tarih gibi birçok alanı sinirbilimle harmanlayarak ortaya gelişmiş bir eser koymuştur.
Kitapta en çok ilgi uyandıran konulardan biri olan bilinçdışı mekanizmalara, kararlarımızda nelerin etkili olduğuna, son derece sosyal bir varlık olan insanın toplumdan soyutlandığında neler olacağına, beyni çeşitli sebeplerle hasara uğramış bireylerin yaşamlarının nasıl değiştiğine; kısacası “Beyin: Senin Hikâyen” derken o hikâyenin gerçek yaşam hikâyelerinden, tarihten, yapılan deneylerden derlenip bir şahesere dönüştürülmüş olmasına tanıklık edeceksiniz.
"Nörobilimin dâhice yazılmış hali. Soluksuz okunuyor." / Guardian
 
Incognito Beynin Gizli Hayatı - David Eagleman

Siz daha tehlikeyi algılamadan, ayağınızı fren pedalının üstüne götüren kim? Neden sır saklamakta böylesine başarısız, nedenini bilmeden birini çekici bulmakta bu kadar başarılıyız? Eğer bilinçli zihin, yani sabah uyandığınızda sizinle birlikte uyanan ben, buzdağının yalnızca görünen kısmıysa, zihninizin geri kalanı tüm bir ömür neyle iştigal etmekte?

Ünlü nörobilimci David Eagleman, 20 dilde yayımlanan –ve neredeyse şimdiden klasikleşen– kitabı Incognito ile beynimizin derinlerine dalarak, yaptığımız, düşündüğümüz ya da hissettiklerimizin çok büyük bir kısmının bizden başka bir biz tarafından yönetildiğini ürkütücü bir berraklıkla ortaya koyuyor. Sadakat geninden sizi olmadığınız birine dönüştüren beyin zedelenmelerine; optik yanılsamalardan striptizcilerin neden ayın belirli zamanlarında daha çok para kazandığına; Truva fatihi Odysseus''tan renkleri işitip biçimleri tadabilen sinestezik insanlara kadar geniş bir yelpazeden vakaları ve araştırmaları bir araya getiren Incognito, beynimizin işleyişi ve çelişkileri hakkında olağanüstü bir keşif yolculuğu sunuyor.

“Bir kitap okudum, hayatım değişti.” İsmet Berkan, Hürriyet
“Zihniniz bu kitap için size teşekkür edecek.” Wired

Ve… Sonraki Hayattan Kırk Öykü - David Eagleman

Guardian, Chicago Tribune, Scotsman ve Barnes and Noble 2009''un en iyi kitapları seçkilerinde

-"Bu yıl Eagleman''ın ''Ve...''sinden daha baş döndürücü bir kitap okuyamazsınız." Stephen Fry

-"Küçük bir büyük fikirler kitabı...Her öykü yeni bir Cennet." Brian Eno

-"Eagleman gerçekten farklı. ''Ve...''yi okuyun, büyülenin. Tekrar okuyun, tekrar büyülenin." Time

-"Bu nefis ve düşündürücü öykü derlemesi, son sayfa çevrildikten çok sonralari dahi okuyucunun zihnine musallat olmayi sürdüren o tuhaf, sınıflandırılması güç kitaplar kategorisine ait." Alexander McCall Smith, NY Times

-"Şaşırtıcı derecede orijinal... Dudak uçuklatacak kadar dahice." Geoff Dyer, Observer

-"''Ve..'' dünyanızı ihtimaller ile zenginleştirecek ve bunu yaparken size bir insanın hayal gücünün ne kadar derin ve gizemli olabileceğini gösterecek." Mary Postgate, Scotsman

-"Gerçekten muhteşem. Öykülerin yaratıcılığı, anlaşılırlığı ve zekiliği ile tüm kitaba hükmeden dinginlik birleşerek ortaya tamamen özgün bir yapıt çıkarıyor." Philip Pullman

Öldükten sonra başımıza neler gelir? Ve bu insanlığımız hakkında bize neler söyler?

Sonraki hayatta Tanrı''nın bir bakteri boyutunda ve varlığınızdan tamamen bihaber olduğunu keşfedebilirsiniz ya da yanınızda yalnızca hatırladığınız insanları bulabilirsiniz. Kimi sonraki hayatlarda tüm yaşlarınıza ayrılmış halinizdesinizdir, kimisinde kredi kart kayıtlarınıza bakılarak yeniden yaratılırsınız, kimisindeyse aslında olabileceğiniz ama olmadığınız kişiliklerinizin moral bozucu varlıklarıyla birarada yaşamanız gerekir.

Eagleman aynı anda hem komik, hem hüzünlü hem de sarsıcı olabilen kurmaca öyküleriyle geleneksel kavramlar kulesini yerle bir ediyor ve bizlere kendimizi ''burada'' ve ''şimdide'' görmemizi sağlayan, büyüleyici bir mercek sunuyor. Dudak uçuklatıcı bir hayal gücüne dayanan bu öykülerin kökleri bilime, romantizme ve gizemli varoluşumuza yönelik huşuya dek uzanıyor. Bu kitap, ölüm, ölümsüzlük, ümit, aşk, biyoloji ve insanlığımızın yepyeni çehrelerini ortaya çıkaran arzunun bir karışımı.


Yaratıcı Tür - David Eagleman
INCOGNITO VE BEYİN'İN YAZARINDAN

“Gerçekleri öğrenir, kurguyu üretiriz. Olanı kavrar, olabilecekleri düşleriz.”

İnsan dünyanın yeni versiyonlarını yaratıyor, hem de her gün. Yenilik üretme yeteneğimizin canlılar arasında eşi benzeri yok. İnekler koreografi hazırlamıyor, sincaplar ağaç tepelerine ulaşmak için asansör inşa etmiyor, timsahlar sürat motorları tasarlamıyorlar. Bizler ise, binlerce yıl önce meydana gelmiş bir evrimsel ince ayar sayesinde, deneyimlerimizi özümseyip onlardan “şöyle olsa ne olur”lar türetebiliyoruz.
Ünlü nörobilimci David Eagleman ve besteci Anthony Brandt şu sorunun peşine takılıyor: İnsanlığın yaratma becerisi ve güdüsünün temelinde yatan şey nedir? Zihnimizdeki yaratıcı yazılım nasıl çalışıyor, ona neden sahibiz ve bizi nereye götürüyor? Yaratıcı Tür, Picasso’dan konsept arabalara, şemsiyelerden Ay’a seyahate, eğitim sistemimizden ketçap şişelerine kadar uzanıp yaratıcı zihni mercek altına alan etkileyici bir yolculuk. Nörobilimdeki en yeni bulgulardan faydalanarak sahip olduğumuz bu derin, gizemli ve en önemli insan becerisinin temel işleyişini ilk kez böylesine görünür kılıyor ve hepimiz için daha yaratıcı bir geleceğin kapılarını aralıyor.

“İnsan yaratıcılığına görseller eşliğinde bir yolculuk… Zihnin işleyişine ilgi duyanlar mutlaka okumalı.”
–WIRED

“Ağzı açık bıraktıracak kalitede... Deha kalitesinde.”
–GEOFF DYER, OBSERVER
Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 998
Yayın Tarihi 2019
Yazar David Eagleman
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000QH1RD
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön