Dünyanın önemli lastik üreticileri arasında yer alan Polonya merkezli Debica, ileri teknoloji metotlarını kullanarak ürettiği lastik modelleri ile sürüş esnasındaki tüm ihtiyaçlarınızı karşılamayı amaçlar. Konfor, dayanıklılık ve güvenliği buluşturan Debica lastik, gelişmiş tasarımı sayesinde aracınızın, beklediğiniz performansı sunmasını sağlar. Farklı mevsim koşulları için özel olarak üretilen Debica lastik çeşitleri, sundukları işlevsel faydanın yanı sıra estetik görünümleriyle de otomobilinizin havasını değiştirir ve uzun yıllar sorunsuz kullanım vadeder.

Debica Lastik Modelleri Nelerdir?

İlk lastik üretimini 1939 yılında yapan Debica, farklı üretim yöntemlerini ve materyalleri kullanarak aracınızın sürüş konforunu ve performansını artıran nitelikte modeller piyasaya sunar. Debica lastik modelleri, lastiğin kullanılacağı mevsim koşullarına göre yaz lastiği, kış lastiği ve dört mevsim lastik seçeneklerini içerir. Lastik tabanındaki özel desenlere göre bu modeller, çeşitlenir.

İddialı Debica lastik modellerinden biri olan Presto, yüzeyindeki özel su dağıtım blokları ve silika bazlı materyali ile yağışlı havada iyi yol tutuş sunar. Asimetrik iplik desene sahip modelin güçlendirilmiş omuz bölgesi, kuru zeminde de etkilidir. Çift merkez kaburga tasarımı, aracınızı kullanırken lastiklerin direksiyon hareketlerine hızlı uyumunu sağlar. Yol ile lastiğin temasında stresi optimum olarak dağıtır.

Debica Lastik Satın Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Debica lastik satın alırken, öncelikle yaz lastiği, kış lastiği ya da dört mevsim lastik seçeneklerinden hangisinin otomobilinize uygun olduğunu belirlemelisiniz. Satın alacağınız lastiğin mevsimsel özelliğini belirledikten sonra ise lastik ölçülerine dikkat etmelisiniz.

Debica lastik çeşitleri arasından otomobilinizin normal lastik ebadına uygun olanını seçmeniz gerekir. Otomobiliniz için önerilen standart lastik çapını maksimum %3 oranında artırıp azaltarak ebat belirleyebilirsiniz. Ancak, lastik yüksekliği arttıkça kilometre sayacında daha fazla sapma olacağını unutmamalısınız.

Aracınızın standart lastik çapından daha yüksek çapa sahip bir lastik satın alırsanız kilometre sayacı, süratinizi olduğundan daha düşük gösterir. Yüksek lastik çapı, aracınızı yükselttiği için aracınızın altına daha fazla rüzgâr girer ve aerodinamik özellik azalır. Buna bağlı olarak yol tutuş kötüleşir ve yakıt tüketimi de artar. Aracınızın önerilen standart lastik çapından daha düşük çapa sahip bir lastik satın alırsanız da kilometre sayacı, olduğundan daha süratli gittiğinizi gösterir. Ayrıca, aracınız alçaldığı için tabanı yoldaki yükseltilere sürtebilir.

Debica Lastik Ölçüleri Neyi Belirtir?

Debica lastik ölçüsü olarak belirtilen ilk rakamsal ifade, tabanının “mm” cinsinden genişliğidir. İkinci sayı değeri ise lastiğin yanak kısmının ölçüsüdür. Ancak, doğrudan uzunluğu vermez. Örneğin, taban değeri 185 mm olan bir lastik için ikinci sayı değeri 60 olarak verilmiş ise lastiğin yanak kısmı, 185 mm taban değerinin %60’ı uzunluğunda demektir.

Debica lastik ölçülerindeki üçüncü rakamsal ifade, jant çapının “inç” olarak ölçüsüdür. Örneğin, üzerinde R15 ifadesi olan bir lastiğin jant çapı, 15 inçtir. Lastik ebadı, lastik seçiminizde ilk dikkat etmeniz gereken parametrelerden biridir.

Debica Lastik Ebadı Neyi Etkiler?

Debica lastik ebadı, sürüş sırasındaki güvenliğinizi ve konforunuzu etkiler. Lastik tabanı ne kadar geniş olursa aracınızın yol tutma becerisi de o kadar artar. Ani şekilde durmanız gerektiğinde frenlemeyi destekler. Geniş tabanlı lastik kullanımı, ses emilimini artırdığından yolculuk esnasındaki gürültü azalır. Lastik tabanının geniş olması, lastiğin daha geç yıpranmasını sağlamakla birlikte yakıt tüketimini artırabilir. Geniş tabanlı lastikler, dar tabanlı lastiklere göre daha yüksek fiyata sahiptir.

Debica lastik yanağının geniş olması, sürüş konforunuzu artıran unsurlar arasında yer alır. Geniş yanaklı lastik, ABS dalgalarını dağıtır ve aracınızın fren performansını artırır. Ancak, keskin virajlardan dönerken otomobilinizin daha fazla yatmasına sebep olarak yol tutuşu olumsuz etkileyebilir. Bu durum ise sürüş hâkimiyetinizi azaltabilir.

Debica Lastik Fiyatları Hangi Seviyededir?

Debica lastik fiyatları; lastiğin üretim prosesine, mevsimsel özelliğine, ebadına ve yüzey desenine göre değişir. Kış ya da dört mevsim kullanımına uygun olarak üretilmiş olan lastiklerin fiyatları, yaz lastiklerinden daha yüksektir.

Lastik ebadı ve yüzey deseni de fiyatı etkileyen özellikler arasındadır. Yüksek ebada ve özel yüzey desenine sahip olan lastiklerin fiyatı, diğerlerine oranla daha yüksektir. Debica lastik çeşitleri arasından bütçenize ve ihtiyacınıza uygun olanını seçebilirsiniz. Güvenli ve rahat bir sürüş için üst düzey gelişmişlik sunan Debica lastik ile yolculuğu keyfe dönüştürebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Debica Lastik Fiyatları

227 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Hepsiburada Limiti
Jant Çapı
Toplam 48 / 227 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?