Diğer Ölçüm Cihazları

Ölçüm cihazları ile sıvı ya da katı istenilen tüm nesne ve sıvıların ısısı, basıncı ölçülebiliyor. Ev, iş yeri, okul gibi istenilen her yerde elinizin altında olabilecek cihazlar ile ölçümlerinizi yapabiliyorsunuz. Ölçüm cihazları arasında gelişmiş teknolojinin kullanıldığı dijital aletlerin yanında analog olarak kullanılan aletler de yer alıyor. Chauvin Arnoux, Entes ve Mastech gibi kaliteli birçok markanın ürünlerini inceleyebilir; neyi ölçmek istiyorsanız ona uygun aleti seçebilirsiniz.

Diğer ölçüm cihazları arasında termometreler, barometreler, ampermetreler, analizörler, teraziler, PH ölçerler, kantarlar, hassas tartılar bulunuyor. Genellikle iş yerlerinde kullanım için özel tasarımlara rastlanan ürünler; inşaat, yapı, madencilik gibi alanlarda kullanılıyor. Basınç ve sıcaklık ölçümlerinin önemli olduğu sektörlerde güvenlik için ihtiyaç duyuluyor. Isı ve basıncın ölçümü, belirli aralıklarla takip ediliyor. Bu sebeple kaliteli markaların ürünlerine sahip olmak önem taşıyor. Göstergelerin sağlıklı çalıştığı, hızlı sonuç veren, dayanıklı ölçerler, deneyimli çalışanlara sunuluyor. Kullanım şeklinin anlatıldığı yönergeler, ürünlerin bulunduğu kutularda yer alıyor. Bu sayede aletlerin en iyi şekilde kullanılması sağlanıyor.

Ölçüm cihazları, dijital ve analog olarak farklı çeşitlerde bulunuyor. Dijital teknolojiler, hassas bir şekilde ölçüm yaparak sonucu ekranda gösteriyor. Analoglar da güvenli bir şekilde sonuç veriyor. Özellikle el kantarları, analog olarak sunuluyor. Genellikle basit bir şekilde kilo üzerinden tartım yapılıyor. Sırt çantaları, meyve ve sebzeler, kantarlar yardımı ile kolayca ölçülüyor. El kantarlarının dijital olanları da ürünler arasında bulunuyor. Hassas tartılar, takı tasarım ve kuyumculuk sektöründe kullanılabiliyor. Hassas ölçüm yaparak ürünün gramajını detaylı olarak gösteriyor. Bu tarz tartıların bazıları, mutfakta da kullanılıyor. Pasta, kek, kurabiye yapımında sıklıkla hassas tartılardan yararlanılıyor. Un, şeker, karbonat, vanilya, tuz gibi malzemeleri ölçerek tariflerinizi mükemmel bir şekilde uygulayabilmenize destek oluyor. Diğer taraftan kahve yapımında doğru tada ulaşabilmek için detaylı ölçüm yapanlar için de fayda sağlıyor.

Ampermetreler de işletmelerde sıklıkla kullanılan ölçüm aletleri arasında sayılıyor. Tesislerdeki sistemlerin akım değerlerini ölçmek için tasarlanan ampermetreler, kaliteli malzemelerden üretiliyor. Güvenli sonuç vermesi beklenen bu tarz cihazların üretiminde hassasiyet gösteriliyor. PH ölçerler, özellikle sağlık sektöründe ve laboratuvarlarda kullanılıyor. Genellikle sıvı ölçüm yapılmasına yarıyor ve sıvının içindeki PH değerini gösteriyor. Buna bağlı olarak yorum yapabilmeyi destekliyor. Ölçüm cihazları, kayıt yapabiliyor. Böylece aynı şeyleri sürekli olarak tartmak zorunda kalmıyorsunuz. Bu durum, size pratiklik kazandırıyor ve işlerin hızlıca ilerlemesini sağlıyor.

Çalar saat, kontrol kalemi, voltaj test cihazı, mutfak "timer", akvaryum ölçer gibi diğer ölçüm aletleri de ürünler arasında yerini alıyor. Çalar saat, analog olarak kuruluyor. Kontrol kalemi ile analog ölçüm yapılabiliyor. Voltaj test cihazı, evlerde ve iş yerlerinde elektrik akımını ölçmek için kullanılıyor. Mutfak zamanlayıcısı ise mutfakta bol vakit geçirenler ve yemek sektöründe çalışanlar için sunuluyor. Yapılan yemeklerin, tatlıların, pastaların pişme süresini rahatça kontrol edebilmeyi sağlıyor. Akvaryum ölçerler sayesinde suyun içinde yaşayan balık, su kaplumbağası gibi canlılara konforlu bir yaşam alanı veriliyor.

Ölçüm cihazlarının fiyatları; ürünlerin markasına, ürünün çeşidine, tasarımında kullanılan malzemelere göre farklılık gösteriyor. Her bütçeye uygun ölçerin bulanabileceği ürünler arasından ihtiyacınız olanı seçebilmek için filtreleme olanağından yararlanabilirsiniz. Fiyatlar konusunda sınırlamanız varsa filtreleme size yardımcı oluyor. Markaların ürünleri arasında farklı fiyatlandırmalar görülebiliyor. Bu durum, ürünün özelliklerine ve yapımında kullanılan malzemelere dayanıyor. Belirli bir fiyat/kalite dengesi kurarak sunulan ürünler arasından güvenli seçimler yapılabiliyor. İstediğiniz ürüne, markaya istediğiniz fiyat aralığında seçim yaparak ulaşabiliyorsunuz. Kaliteli markaların ürünlerini inceleyebilir; ihtiyacınız doğrultusunda seçimler yapabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Diğer Ölçüm Cihazları

7163 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 48 / 7163 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?