Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Dikkat Tacirleri - Tim Wu

The Kitap
98,00 TL %56
43,24 TL
( / adet)
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (7)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

92,11 TL
101,30 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/80196011/1502099
Dikkat Tacirleri - Tim Wu

Dikkat Tacirleri - Tim Wu

İnsan Zihnine Girmek İçin Verilen Amansız Mücadele

Geçtiğimiz yüzyılda dikkat tacirliği endüstrisi, envaiçeşit oyalama ve şaşırtma yöntemiyle, uyanık olduğumuz her dakikayı bizden çalar hale geldi ve bu amacında da başarılı oldu.
Dikkat tacirlerinin bu başarısı dikkati dağınık bir topluma bağlı, zira doğamız gereği dikkatimiz dağınıkken satılmak istenen şeye kolayca rıza gösteriyoruz.
Kitap okumak, bir müzik enstrümanı çalmak ya da yalnızca derin düşüncelere dalmak gibi konsantrasyon gerektiren durumlar dikkat tacirlerinin arzu ettiği durumlar değil; onlar daha çok açık hava ilanlarına bakmamızı, araya reklamların girdiği kısa televizyon programlarını izlememizi ya da “90‘larda Playboy tarafından geri çevrilen ünlüler” sekmesini tıklamamızı istiyorlar.
Reklamcılığın Madison Bulvarı öncesi döneminden mobil internet sitelerinin artışına, e-postanın doğduğu günden dikkatin Google ve Facebook’un tekeline geçtiği güne, Ed Sullivan’dan Oprah Winfrey, Kim Kardashian ve Donald Trump gibi marka olmuş günümüz simalarına kadar geçen sürede “Dikkat Ticareti” dediğimiz en temel iş modeli tahtını korumaya devam ediyor.
Tim Wu Dikkat Tacirleri kitabında, bu iş modeline karşı bağışıklık kazanabilmek adına kumandanın icadından Apple’ın reklam kovucu son sürümüne kadar türlü girişimlerde bulunulduğunu dile getiriyor, ne var ki sektör her zaman bir yolunu bulup kendine yeni kapılar açmayı başarıyor.
Bu kitap, dikkat tacirlerinin tarihini anlatırken, bir yandan da elde ettikleri zaferlerle insanların hayatını nasıl şekillendirdiğini anlamanıza yardım edecek.
Dikkat tacirlerinin zihnimize girmek adına doğamızı bilişsel, toplumsal, siyasal ve daha birçok yönden kökünden değiştirdiğine tanık olacaksınız.
"İnsanların dikkatiyle oynayan kurumların tarih ve teknolojilerini anlatan harika bir kitap!" Sapiens'in yazarı Yuval Noah Harari, Hürriyet Gazetesi röportajından.
"Reklamın iyisi- kötüsü olmaz" tartışmasını bir yana bırakıp, nereden geldiğini, etiğini ve nereye gittiğini konuşmanın zamanı çoktan gelmişti.
Bir reklam ajansının kurucusu olarak, bu kitabı iş dünyasının geleceğinde yer almak isteyen herkese öneriyorum.
Derya Acar, Dajans Reklam Ajansı Kurucusu.
İknanın psikolojisini öğrenmeye çalışanlar bu mükemmel kitabı da okuyarak ondan yararlanmanın tarihini, boyutunu ve geleceğini öğrenirse her şey dört dörtlük olur.
Prof.Dr.Ali Atıf Bir, İletişim Bilimleri Enstitüsü
Sayfa Sayısı 448
Yayın Tarihi 2017
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV000007SB0E
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön