Doğan Egmont Yayıncılık

İskandinavya merkezli bir yayınevi olan Egmont, 1878 yılına dek uzanan geçmişiyle büyük bir saygıyı hak ediyor. Türkiye'de 1996 yılında Doğan Grubu'yla birleşen Egmont, Doğan Egmont adıyla yayınlarını sürdürüyor. Çocuk kitapları ve dergilerle ön plana çıkan yayınevi, her yaş grubundan çocuğa özel olarak hazırlanan roman, hikaye ve resim kitapları gibi eserlerle çocuklara erken yaşta okuma aşkının aşılanmasını sağlıyor. Pedagojik olarak da faydaları kanıtlanmış olan kitaplarla çocukların hayatı tanıması ve hayal dünyalarını geliştirebilmesi mümkün hale geliyor. "Okumak, Gelecektir." sloganını kullanan Doğan Egmont Yayıncılık, ebeveynlerin beğenisini kazanan yayınlarıyla ülkemizin geleceğine yatırım yapıyor.

Kişisel Gelişim Sağlayan Çocuk Hikayeleri

Yerli ve yabancı yazarların klasikleşmiş çocuk hikâyeleriyle çocukları baş başa bırakan Doğan Egmont Yayıncılık, seri halinde bastığı hikâyelerle uzun soluklu bir okuma için uygun koşulları oluşturuyor. Baskılarında kullandığı görseller ve çizimlerle çocukların ilgisini çekmeyi başaran yayınevi, aynı zamanda yüksek kaliteli kağıtları kullanarak uzun ömürlü bir kitaba sahip olma imkanı sunuyor. Türk edebiyatının ve dünya edebiyatının önde gelen isimlerine kitapları arasında yer veren yayınevi ile çocuk edebiyatı hakkında geniş bir külliyata kavuşuluyor. Güncelliğini ve değerini yitirmeyen ölümsüz eserlerle bilgi ve kültür birikimi anlamında büyük bir kütüphaneye ulaşılıyor. Dikkat çeken kapak tasarımlarıyla göz dolduran yayınevi, kitabın anlattıklarıyla uyumlu bir şekilde hazırlanmış olan yaratıcı kapaklarla okuyuculardan tam not alıyor.

Eğitim Setleriyle Verimli Öğrenme

Doğan Egmont Yayıncılık; oyun kartları, eğitim kitapları, bilim kitapları gibi farklı türlere sahip olan yayınlarla çocukların eğlenerek öğrenmesini sağlıyor. Genel kültür alanının yanı sıra matematik, biyoloji, nesneler, hayvanlar gibi farklı alanlarda çocukların yaş gruplarına uygun düşecek şekilde tasarlanan eğitim setleriyle verimli bir öğrenme dönemi geçirilebiliyor. Boyama kitaplarıyla da pekiştirilebilen öğrenme sürecinde sayıları ve hayvanları boyayarak daha akılda kalıcı bilgilere erişilebilmesi sağlanıyor. Boyama kitaplarının ekstra dayanıklı kağıtları çocukların rahatça boyama yapabilmesini kolaylaştırıyor. Karton kapaklı kitaplar, dayanıklı ve estetik yapılarıyla beğeni alırken ciltli olarak basılan kitap seçenekleri, daha da dayanıklı olan yapılarıyla göz dolduruyor.

Çocuklar İçin Edebiyat Altyapısı 

Dünya klasiği olmuş önemli eserlere portföyünde yer veren Doğan Egmont Yayıncılık ile çocukların geniş bir edebiyat birikimi oluşturup sağlam bir altyapıya erişmeleri sağlanıyor. Çocukluklarında nitelikli kitaplarla tanışan bireyler, ergenlik ve yetişkinlik dönemlerinde bu birikimlerinin faydasını görerek daha iyi birer okura dönüşüyor. Hem eski eserlere hem de yeni yazılmış eserlere yer veren geniş bir zaman aralığını kapsayan Doğan Egmont Yayıncılık çocuk kitapları, geçmişi ve şimdiyi yakından takip edebilme fırsatı sunuyor. Kitapların arka kısımlarında yer alan tanıtıcı yazılar aracılığıyla ebeveynlerin ve çocukların kitap hakkında genel bir bilgi alabilmesi sağlanıyor. Yazar biyografilerine de yer verilen baskılarla kitabın yazarı ve diğer kitapları hakkında önemli bilgiler elde ediliyor. 

Bilim Kurgu Edebiyatı ve Fantastik Kitaplar

Çocukların ilgisini en çok çeken ve okumayı en çok sevdikleri kitap türleri arasında yer alan bilim kurgu ve fantastik edebiyat eserlerine geniş bir yer ayıran Doğan Egmont Yayıncılık'la heyecan dolu sürükleyici eserlerle baş başa kalma şansı elde ediliyor. Dünya çapında milyonlarca okura seslenmeyi başarmış olan önemli klasiklerin yanı sıra adını yeni yeni duyurmaya başlamış genç yazarların da eserlerine yer veren yayınevi, çeviri kitaplarla Türkçeye kazandırılan eser sayısını artırıyor. Çeviri yapacağı dilde uzmanlık kazanmış olan önemli çevirmenleri bünyesinde barındıran Doğan Egmont Yayıncılık, çocukların anlayabileceği sadelikte gerçekleştirilmiş olan çevirilerle verimli bir okuma için gerekli koşulları oluşturuyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Doğan Egmont Yayıncılık

1600 ürün listeleniyor
Anne / Bebek / Oyuncak
Kitap Film Müzik
Dijital Ürünler
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler