Çay üretimine 33 yıl önce başlayan, Türkiye'nin seçkin çay üreticisi Doğuş Çay, ticaret hayatına bir aile şirketi olarak adım attı. Sonraki yıllarda farklı sektörlere de yatırım yapan firma, kurulduğu günden bu yana yeniliklere uyum sağlayarak, her zaman kendini yenileyen ürünlerle piyasadaki yerini genişletti. Doğuş Çay hem nitelik hem de şeffaflığını koruyarak çayseverleri yıllar içinde geliştirdiği farklı tatlarla memnun etmeyi başardı. Tüm bu özellikleriyle tüketicilerinin onayını alan Doğuş Çay, bu sayede 1985 yılından bu yana kendi piyasasının yönünü belirleyen markalardan biri olarak anılıyor. 

Üretim hayatına dökme çay yatırımıyla başlayan Doğuş Çay, zamanla ürün gamına poşet çay, yeşil çay ve bitki çayları gibi çeşitleri de ekledi. Dünyanın en geçerli kalite belgelerini de arkasına alarak ilerleyen firma, tüketicilerinin beklentilerini fazlasıyla karşılayan, lezzetiyle ilgi çeken, kokusuyla etkileyen ve rengiyle göze hitap eden ürünleriyle çayseverlerden tam not aldı.

Doğuş Çay’ın çay üretimi denildiğinde hemen akla gelen Rize ve Ordu’da üretim tesisleri bulunuyor. Firma, zamanın getirdiği yenilikleri süratle kendi bünyesine uyduruyor. Hareketli yapısı ve devamlı yukarıyı gösteren başarı ibresi sayesinde lezzetli çay denince akla ilk Doğuş Çay geliyor.  

Türkiye’nin en kaliteli çaylarını üretme hedefiyle yola çıkan Doğuş Çay, aynı zamanda kurumsal bir firma olarak da ürettiği ürünün güvenliği, sağlığa uygunluğu, çevreye karşı sorumluluğu konusunda belirli ilkeleri benimsemiş ve tüketicilerini memnun etmeyi başarmıştır. Çay üretirken çevreye zarar vermeyen, çevreye etkisini minimum düzeyde tutmak için kendini devamlı yenileme gayretinde olan, sağlık söz konusu olduğunda mevcut tüm yasalarla uyum içinde üretim gerçekleştiren ve teknoloji imgesinin hakkını verecek bir üretim prosesini takip eden Doğuş Çay, kendi pazarındaki yerini her geçen yıl daha da kuvvetlendirmeyi, hem Türkiye’de hem de yurt dışında ilk akla gelen markalardan olmayı hedefliyor.

Türkiye’nin ilk özel çay şirketini kurarak başlayan Doğuş Çay yolculuğu, günümüzde kıvanç duyulacak bir seviyeye yükseldi. ‘En Güzel Çay Doğuş Çay’ sloganı ile pazarın içinde, tam kalbinde sağlam bir yer edinen firma, aynı zamanda Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu arasına da girerek tüketicilerine daha fazla güven vadediyor.

Çay tüketimi yüksek olan Türk halkının gözünde kaliteli çay sıfatıyla yer edinen Doğuş Çay, ürün çeşitliliği ve ürünlerinin kalitesiyle rekabette de avantaj sağlıyor. Ürünlerinin yanı sıra, geleceği merakla takip eden ve yatırımlarını ileriyi öngörerek yapan firma, daha pratik ve ihtiyaçlara daha fazla yanıt verebilen bir marka olmanın da avantajını yaşıyor.  

Doğuş Çay, dünyada ilk kez kendi uyguladığı telemetre sistemiyle üreticisinden çayı satın alıyor ve Karadeniz’in yemyeşil bahçelerinden toplanan taze çay yapraklarını beklemeden üretim fabrikasına taşıyabiliyor. Bu sayede taze çay yaprakları hem canlılığını koruyor hem de taze bir şekilde üretim işlemine alınıyor.

Tamamen yerli bir marka olan Doğuş Çay, Türkiye’deki özel çay üreticileri arasındaki en büyük yaş çay işleme tesisine de sahip. Bahçelerden toplanan taze çay yaprakları yine Doğuş Çay’ın kendi patentiyle ürettiği otomatik çay boşaltma sistemiyle el değmeden işleme alınıyor. Tüm bunlar da bahçelerden Doğuş Çay’ın üretim tesisine oradan da tüketicinin sofrasına kadar gelen çayın lezzetli ve güzel kokulu olmasını sağlıyor.  

30 yıldan fazla bir süredir tüketicilerinin zihnine güven uyandıran bir firma olarak yerleşmeyi başaran Doğuş Çay, yolunu çizdiği prensiplerini, ortaya koyduğu standartlarını ve tüketicilerinin beğenisine gösterdiği titizliğini, dinamikliğini ve gelecek hedeflerini güçlendirerek Türkiye'nin gurur olmaya devam ediyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...