Elginkan Holding markaları arasında yer alan ve Türkiye’nin köklü markalarından olan E.C.A., banyo ürünleri kategorisinde kalitesi ve şıklığı ile adından söz ettiriyor. Alanında Türkiye’nin en çok tercih edilen markaları arasında yer alan E.C.A., kombiden musluğa, duş aparatlarından tesisat ara malzemelerine, yan markaları ile seramik banyo ürünlerinden çok çeşitli yapı ürünlerine kadar geniş bir ürün gamını tüketici ile buluşturuyor.

Türk halkının yakından tanıdığı E.C.A’nın kuruluş hikayesi 1950’li yıllara dayanıyor. 1950’li yıllarda Türkiye’de yaşanan döviz sıkıntısına paralel olarak su tesisatında kaliteli malzeme bulanamaması üzerine Ahmet Elginkan’ın iki oğlu Ekrem ve Cahit Elginkan kardeşler, valf ve batarya üzerinde çalışmaya başlıyor. Bu çalışma ile İstanbul’un Maltepe semtinde E.C.A. markasının ilk temelleri atılmış oluyor. Kuruluş aşamasında ağabey Ekrem Elginkan, kardeşi Cahit Elginkan ve babaları Ahmet Elginkan’ın isimlerinin baş harfleri bir araya getirilerek E.C.A. markası yaratılıyor.

E.C.A. Presdöküm Sanayi Limited Şirketi ile sanayiye adım atan Elginkan ailesi, şirketler gurubunu ürün kalitesi ve reklamlar aracılığıyla her geçen gün büyüterek, E.C.A.’yı Türkiye’nin güvenilen ve aranılan markaları arasına sokmayı başarıyor. İstikrarlı gelişimi ile birlikte E.C.A., Superbrands Türkiye 2012 Ödülü’ne layık görülerek Türkiye’nin süper markaları arasındaki yerini almış bulunuyor. Elginkan Grup E.C.A. dışında Serel, Arsel, Emas, Odöksan, Elba, Ar, Yak ve Spil Serel markaları ile de kullanıcılarıyla buluşuyor.

Yapı malzemeleri ve armatür alanında da hizmet veren marka, banyo malzemeleri segmentinde tasarım ve kalite yönünden ön plana çıkıyor.  Banyo ürünleri kategorisinde German Design Award gibi dünyanın en prestijli tasarım ödüllerini de alan E.C.A, çevre dostu yaklaşımı ile de dikkat çekiyor. Türkiye’de bilinçli yapı oluşturulmasını misyon edinen marka, doğal kaynakları korumaya yönelik ürün yelpazesiyle hizmet veriyor. Doğa dostu altyapısı, ödüllü tasarımları, ergonomik ve işlevsel yapıları ile E.C.A., kullanıcılarından tam not almayı başarıyor.

Özellikle banyo ürünleri kategorisinde markanın hemen her zevke uygun farklı modelleri bulunuyor. Modern çizgileri beğenenlere yönelik metalik serisinin yanında daha oryantalist modelleri beğenenler için Osmanlı esintili ürünleriyle beğeni kazanmayı başarıyor. Farklı tasarımlar ve ebatlarla üretilen ürünler, her ölçüdeki banyoya uygun bir seçenek sunuyor. Bir banyoda ihtiyaç duyulabilecek tüm ana ürünlerde seçenekler oluşturmayı hedefleyen marka, E.C.A. kombi ve Serel markası ile satışa sunduğu seramik banyo ürünleri ile de kullanıcıların tek elden tüm ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.

E.C.A’nın en çok tercih edilen ürünleri arasında musluk, duş başlıkları ve kombiler yer alıyor. Kombi bazında da Türkiye’nin bilinen en eski markaları arasında yer alan ECA, yeni gelişen teknolojileri hızlı aksiyonlar alarak takip ediyor ve kombilerinde uyguluyor. Markanın tüm ürünlerinde olduğu gibi kombi kategorisindeki ürünlerine de geniş bir fiyat skalasıyla ulaşmak mümkün oluyor. Hemen her bütçeye uygun seçenekler sunan E.C.A, klima kategorisindeki modelleri ile de farklı ihtiyaçları karşılamaya yönelik kapsamlı çözümler üretmeye devam ediyor.

Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden ve ürünlerine uygulayan marka, banyo armatürlerinde Hygiene Plus kaplama teknolojisini kullanarak Türkiye’de bir ilke de imza atmış bulunuyor. Nano teknoloji ile üretilen özel kaplama sayesinde marka, armatür ürünlerinde hijyen sorunlarına çözüm getiriyor. Markanın kendi laboratuvarlarında geliştirilen Hygiene Plus teknolojisi sayesinde hiçbir kimyasala ihtiyaç duyulmadan sadece su, sabun ve pamuklu bez kullanılarak yüzde 100 hijyenik armatür yüzeyler elde edilebiliyor.

Hygiene Plus teknolojisini banyolarda kullanılan seramik ürünleri ürettiği E.C.A. Serel markasında da kullanan marka, armatürlerin yanı sıra lavabo ve klozetlerde de kolay temizlik ve maksimum hijyen konforu sunuyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...