Educa Ürünleri Nelerdir?

Hobi ve oyuncak pazarında lider markalardan biri olan Educa Borras’ın kökleri, 1894 yılına dayanıyor. Farklı yaş gruplarına hitap eden puzzle ürünleri, eğitici oyuncaklar, sihir tabanlı oyunlar ve aile oyunları gibi geniş ürün yelpazesine sahip olan Educa, geliştirdiği ürünleri ile dünyada 75’ten fazla ülkede satış faaliyetlerini sürdürüyor.

Educa puzzle modelleri, doğa, manzara, hayvan, şehir, binalar ve sanat eserleri gibi farklı temalara sahip olup, herkesin beğenisine göre seçim yapmasını kolaylaştıran geniş bir koleksiyonla satışa sunuluyor. Çocuklar ve aileler için tasarlanan eğitici puzzle ürünleri, 3D puzzle koleksiyonu, öğretici oyunlar, masa oyunları, çocukların gelişimine katkı sağlıyor. Her bir modeli özenle tasarlanan Educa çocuk yapbozları, dikkat eksikliğini azaltma, odaklanmayı artırma, görsel hafızayı güçlendirme, problem çözme ve matematik yeteneğini geliştirme gibi faydalar sağlıyor.

Educa Puzzle Çeşitleri Nelerdir?

Puzzle severler tarafından en çok beğenilen markalardan biri olan Educa, farklı resim ve parça seçenekleri ile her yaş ve zevke uygun ürünler sunuyor. Deneyimli puzzle severler, genellikle 1000, 1500 ve 2000 parçalı puzzle modellerini tercih ederken, yeni başlayanlar için 500 ve daha az sayıda puzzle türleri tavsiye ediliyor. Puzzle hobisine yeni merak salanlar, zamanla geliştirdikleri sabır duygusu ve edindikleri deneyimlerle çok parçalı ve zorlu desenlere geçiş yapıyor.

Educa Puzzle Nasıl Yapılır?

Puzzle yapımı sırasında genellikle herkesin kendi kendine geliştirdiği birtakım yöntemler bulunsa da parçaları bulmayı kolaylaştıran ve alınan keyfi artıran püf noktalara dikkat edilmesi gerekiyor. Puzzle hobisi, çoğunlukla günler bazen de haftalar süren bir faaliyet olması sebebiyle puzzle’ın iyi korunması gerekiyor. Puzzle yaparken parçaların tutunmasını kolaylaştıran, dağılmayı engelleyen ve kolay taşınabilmeyi sağlayan puzzle halısı kullanmak, puzzle yapımında en büyük yardımcılardan biri olarak kabul ediliyor. Kimi zaman tek bir parça için saatler harcanan, büyük bir sabır ve emek ürünü olan puzzle yapımında hız ve pratiklik kazanmak amacıyla uygulanabilecek yöntemler bulunuyor. İlk ve en önemli adım olan kenar parçaları birleştirerek çerçeveyi oluşturmak; ardından da kalan parçaları kesim türü ve renklere göre ayırmak, puzzle’da ilerlerken parçaların daha kolay ve hızlı bulunmasını sağlıyor. Educa puzzle modellerinde iki farklı parça kesimi kullanılıyor. Çerçeveyi tamamladıktan sonra tombul-kısa ve dar-uzun parçaları ayırmak; puzzle, renklerin ön plana çıkıp ayrıştığı bir modelse parçaları renklere göre de sınıflandırmak süreci bir hayli kolaylaştırıyor.

Educa Puzzle Nasıl Yapıştırılır?

Puzzle tamamlandıktan sonra yapıştırma ve çerçeveletme için puzzle’ın parçalarının yapıştırılması gerekiyor. Puzzle yapıştırmak için sıvı yapıştırıcı ya da bant kullanılıyor. Sıvı puzzle yapıştırıcısı, uygulaması en kolay yöntem olmakla birlikte dikkat gerektiriyor. Bitmiş olan puzzle, uygun ebatlarda, temiz ve düz bir mukavva üstüne taşındıktan sonra sıvı yapıştırıcı, talimatları göz önünde bulundurarak puzzle’ın ön yüzeyine sürülüyor. Bu yöntem, puzzle’ın renklerine ve kâğıdına herhangi bir zarar vermiyor. İkinci metot olan bantla yapıştırma için puzzle halısının altına bir mukavva ve puzzle’ın üstüne bir mukavva koyarak puzzle’ı bir kişinin yardımıyla ters çevirmek gerekiyor. Mukavva üzerinde kalan puzzle’ın ters yüzeyini dağılmayacak şekilde bantlayarak parçaların birbirine yapıştırılması sağlanıyor.

Educa Eğitici Oyuncaklar Nelerdir?

Educa eğitici oyuncak çeşitleri; sayı sayma, alfabeyi öğrenme, hayvanları ve cisimleri tanıma gibi farklı beceri ve kavramları öğretmeye yönelik şekilde tasarlanıyor. Eğitici oyunlar içinde kartlarla resimlerin benzerini bulma, sorularla hayvanları ve eşyaları tanıma gibi zekâyı, duyuları ve hafızayı geliştiren farklı oyun türleri yer alıyor. Çocukların gelişimine katkı sağlayan oyun çeşitleri, 3 yaş, 7 yaş ve 9 yaş gibi farklı yaş gruplarına uygun eğlenceli içerikler kullanılarak hazırlanıyor. Temel eğitim oyunlarının yanı sıra çocukların favori çizgi karakterlerini kullanarak geliştirilen Educa eğitici oyunlar, çocukların oyuna katılımını artırıyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Educa

438 ürün listeleniyor
Anne / Bebek / Oyuncak
Hobi ve Oyun Konsolları
Kırtasiye / Ofis
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler