Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Eğlenceli Mantık 2. Seviye - Michael Baker

Üstün Zekalılar Enstitüsü
322,80 TL
( / adet)
Loading interface...
DSACategoryId/60001501/2147483645/9914/80224072/9932
Eğlenceli Mantık 2. Seviye - Michael Baker
1-2. Sınıflar İçindir
Öğretim Önerileri
Amaç
Eğlenceli Mantık 2. Seviye, Öğrencilerin Anlama, Çıkarımsal Mantık, Görsel Takip Ve İnce Motor Becerilerini Geliştirmelerine Yardımcı Olur. Bu Mantık Etkinlikleri Güven İnşa Eder Ve Öğrencilerin Özsaygılarını Artırır.
Materyaller
Kurşun Kalem Ve Silgi Kullanın. İpuçları Zorlayıcı Olabilir Ve Tabloları Anlamak İçin Biraz Pratik
Gerekebilir.
Güvenin Geliştirilmesi Ve Özsaygının Artırılması
Bu Tür Problem Çözme Etkinlikleri Çocuklar İçin Oldukça Yenidir. Her Bir İpucu İle Öğrencilerin
Başarılarını Övün Ve Bu Zorlayıcı Etkinlikleri Bitirmek İçin Onların Azimlerini Canlı Tutun.
Öğrencilere Kullanmayı En Sevdiğim İfade "Ne Kadar Da Gayretlisin.” Dir. Burada Edindikleri
Problem Çözme Becerilerini Hayatta Da Kullanmaları İçin Onları Destekleyin. Kendilerini İnatçı Birer Problem Çözücü Olarak Görmelerine Yardımcı Olun.
Öğretim Önerileri
Eğlenceli Mantık İle Çalışmaya İlk Başladığınızda, Öğrenciler Etkinlikleri Kendi Başlarına Çözmeye Hazır Hissedene Kadar Etkinlikleri Beraber Çözün. Etkinlikleri Yaparken, Aşağıdakileri Yapmalarına Yardımcı Olun:
1. Tabloyu Anlama
A. Etkinliklerdeki Her Kişi, Her Hayvan Ve Her Nesne Tabloda Temsil Edilmektedir. Etkinliği Okurken Her Birini Öğrencilere Gösterin. İlk İpuçlarını Okurken Her İpucu İçerisindeki Hedef Ögeyi İşaret Edin.
B. Tablodaki Her Kişinin, Her Hayvanın Veya Her Nesnenin Kendi Satır Veya Sütunu Vardır. Öğrencilerin Doğru Ya Da Yanlış (Evet Veya Hayır Olarak Anlaması Daha Kolaydır) Olarak İşaretleyeceği Alan Bu Satır Ve Sütunun Kesiştiği Alandır. Yeni Başlandığında Biraz Vakit Alabilir Ancak Öğrenciler Birkaç Etkinlik Sonrasında Hemen Alışacaklardır.
C. Her İpucu Sonrasında Tabloyu Olabildiğince Doldurmalarını İsteyin. Eğlenceli Mantık’A Yeni Başlayan Öğrenciler Etkinlikleri Tüm "Yanlışları” (Hayır) Tabloya İşlemeden Çözmeye Çalışırlar. Bu İlk Etkinliklerde İşe Yarayabilir, Ancak Öğrenciler İlerledikçe Daha Zorlayıcı Sorunlarla Karşılaşacaklardır. Öğrencilerinizden Her İpucu Sonrası Tüm Doğru Ve Yanlışları (Evet Ve Hayır) Tabloya İşlemelerini İsteyin.
2. Yeni Başladığınızda, Öğrencileriniz Yeterli Öz Güveni Kazanana Kadar, İpuçlarını Anlamalarına Yardımcı Olun. Sonrasında Yardımınızı Yavaş Yavaş Azaltıp İpuçlarını Kendi Başlarına Yorumlamaları İçin Onlara Fırsat Tanıyın. Sık Sık Öğrencilerime "Bu Etkinliği Çözebileceğine Eminim Çünkü Daha Zor Etkinlikleri Çözmüştün.” Derim. Öğrencilere Ne Zaman Yardım Edileceğini Bilmek Başlangıçta Zor Olabilir. Öğrenciler Başardığında Veya Zorlandıklarında Çabalarını Ve Başarılarını Mutlaka Övün.
3. Her Bölümdeki İlk Birkaç Etkinliğe Özel Dikkat Gösterin. Öğrenciler Farklı Bölümlerde Farklı Performanslar Gösterebilirler. Bu Yüzden Bir Öğrenci Mantık Bölümünde Çok Başarılı Olup Matematik Bölümünde Zorlandığında Şaşırmayın. Eğer Bir Bölüm Bir Öğrenci İçin Çok Zorlayıcı Hale Gelirse Diğer Bir Bölüme Geçin. Öğrenci Daha Fazla Pratik Yapıp Daha Özgüvenli Hissettiğinde Bu Bölüme Tekrar Dönün; Kitaptaki Her Bölümü Sırayla Çözmek Zorunda Değilsiniz.
4. Çözümler Bölümünde, Tablolardaki Kutuların İçindeki Sayılar İlgili İpucunu Gösterir.
5. Eğlenin! Eleştirel Düşünmeyi Öğretmenin Eğlenceli Olduğunu Ve Öğrencilerin Azimlerini
Övmeyi Unutmayın.
Yazar Michael Baker
Yaş Grubu 6 - 9 Yaş
Basım Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 64
Yayın Tarihi 2017
Türü Okul Öncesi Eğitici & Öğretici Kitaplar
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV0000090BDO
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön