Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
NANOERASER
Eraser 1 Kg Kombi Petek Tesisat Temizleme ve Koruma Kimyasalı

Eraser 1 Kg Kombi Petek Tesisat Temizleme ve Koruma Kimyasalı

NANOERASER
129,90 TL
( / adet)
%
Loading interface...
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003081/13003085
Eraser 1 Kg Kombi Petek Tesisat Temizleme ve Koruma Kimyasalı

Eraser New Strong

Cleaner & Guard

Kombi Petek Tesisat (Sistem) 

Koruma ve Temizleme Kimyasalı

(2 'li Paket)

 

ÖNEMLİ AÇIKLAMA: Eraser uluslararası bir çok üniversite, kuruluş ve mühendisler tarafından iş birliği neticesinde üstün Alman formülasyonları temel alınarak hazırlanmış, alanında kendini ispatlamış kaliteli özel inhibitörler içeren eşsiz bir formülasyona sahiptir. Diğer kombi petek tesisat temizleme ve koruma kimyasallarından %100 daha etkili ve zararsız olduğu bir çok bağımsız testler tarafından onaylanmış ve belgelendirilmiştir.  Eraser kombi petek tesisat temizleme ve koruma kimyasalları  SEYRANLIOĞLU LTD ŞTİ tarafından,  ISO 9001-14001  standartlarına uygun tesiste üretilmiştir. Ürünüzü tüm marka ve model kombilerde, sistemlerde güvenle kullanabilirsiniz. Ürünümüz doğrudan adınıza faturalı, fabrikadan adresinize gönderilecektir. 

 

NEDEN TEMİZLEME VE KORUMA KİMYASALI?: Hareketli su aşındırıcı bir etkiye sahiptir. Kombi kalorifer tesisatlarındaki su temas ettiği yüzeylerden (radyatörler, vanalar, kombi içindeki metal ve plastik parçalar, contalar) aşındırarak kopardığı parçacıkları (pas, çamur vs.) bünyesine kattıkça daha aşındırıcı olur. Dolayısıyla gün geçtikçe paslanma ve çamurlaşma artarak devam ederken, malzeme sorunları da farklı boyutlara ulaşır, su damlatmalar, kombide arızalar, pompa blokajları, kombi ve tesisatta sesli çalışma vs. Bir de suyun yapısında bulunan kireç tesisattaki suyun hızlı ısınıp soğumasından dolayı iyonlarına ayrışınca tesisattaki problemler daha da büyür.  Tesisatta tıkanıklıklar buna bağlı olarak sirkülasyonun zayıflamasıyla bazı radyatörlere ısı ulaşamazken bazı radyatörler az ısınır bazılarının yarısı sıcak yarısı soğuk olur. Kirecin radyatör yüzeyinde oluşturduğu tabaka izolasyon etkisi göstererek ısı transferini azaltır. Tüm bunlar hem konforu hem de ısınma maliyetlerini olumsuz etkiler.

 

TEMİZLEME KİMYASALININ SİSTEME FAYDALARI NELERDİR?: Kombinizin daha verimli ve sağlıklı çalışmasını sağlar. Peteklerde meydana gelen tıkanmaları önler ve giderir. İleride meydana gelebilecek pahalı masrafların önüne geçecektir. Yıllarca tesisatta devir daim yapan suyun kireçten pisliklerden temizlenerek daha iyi bir ısınma sağlanır. Tesisatta kirliliğinden dolayı sürekli arıza yapan kombilerde bakım masrafları azalır. Daha az yakıt ile istenilen sıcaklığa ulaşabilmek için sistemin kimyasal bakım yapılması size %20'e varan tasarruf sağlayacağı gibi sistemde bakteriyel organik tortuların da oluşmasını engelleyecektir. Peteklerdeki ısı transferi netleşeceğinden beklemek gerekmeden tüm petekler aynı ölçüde ısınacaktır. 

 
TEMİZLEME KİMYASALI KULLANIM TALİMATI: Tesisatta dolaşan su miktarına göre (100 lt suya 1 kg Eraser Heating System Cleaner) kullanın. Tesisatınızın uygun bir yerinden pislik tutucu, radyatör ya da boşaltım vanasından sisteme karıştırın. Kombinizi 60-70 derece sıcaklıkta 45-60 dakika çalıştırın. Sirkülâsyon ile pis suyu boşaltın. Bir kaç kere durulama yaptıktan sonra sisteme temiz suyu ilave edin. Sisteminizi koruma altına almak için mutlaka temizlikten sonra Eraser Kombi Petek Tesisat Sistem Koruma Kimyasalı kullanın. Uzman yardımıyla tesisat temizleme pompası ile yapılan işlemlerde de aynı işlem basamakları takip edilmelidir.
 
TEMİZLEME KİMYASALI İÇERİK BİLGİSİ: Organik asitler, inorganik asitler, yüzey koruyucular, bakteri önleyiciler, asit inhibitörleri, nano aktif asit inhibitörleri, anti kalsiyum, anti silisyum, antipas ajanları ve deiyonize su içermektedir.
 
KORUMA KİMYASALI NEDEN KULLANILMALIDIR?:   Kimyasal yıkma sonrasında veya sıfır tesisatlarda suyun yapısına bağlı oalrak sistemin kireç ve pas oluşumunu engellemek, sistemin ilk günkü performansının devam etmesini sağlamak amacıyla kullanılmalıdır.  Yeni tesisat yüzeylerinde kireç, pas ve mineral tuz kalıntısı oluşturmaz.Tesisatlarda film oluşumu ile metalik yüzeyleri korur suyu alkali (bazik) ederek pH değerini arttırır. Kireç, kışır çamurlaşma oluşturmadığı için ısı iletim kat sayısını yüksek tutarak enerji tasarrufu sağlar. Cihazların ve tesisat borularının kullanım ömrünü uzatır. Çözülen kirecin    yapısını değ   iştirip tekrar oluşumunu önler ve tesisat içerisinde serbest dolaşım sağlar.
 

KORUMA KİMYASALI NASIL KULLANILIR?:  Mevcut tesisat sisteminin içerisine uygun bir yerden ( pislik tutucu , havlupan , radyatör ) sisteme karıştırınız . 100 Lt. Suya 1 Lt. Olarak hesaplanarak konsantre imal edilmiştir. Ürünü uygulamadan önce sistemin temiz olduğuna emin olunuz. Temizlik sonrasında veya sıfır tesisatlarda kullanılır. Sistem içerisinde kalır. 

Türü Temizlik Kimyasalı
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 12
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000E6Y5R
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön