Etiketleme sarf malzemeleri, ürün çeşitliliğine yönelik çözümler sunar. Ürünlerin hazırlandığı malzemeler göz önünde bulundurularak üretilen sarf malzemeleri, birçok yüzeyde kullanılır. Ürünlerin dikkat çekici özellikleri ya da marka isimleri, farklı renklere sahip etiketlerle öne çıkar. Etiketleme işini kolay ve pratik hâle getiren etiket makineleri ile kullanılan yedek malzemeler, pratik bir şekilde yenisiyle değiştirilir.

Plastik kullanılarak geliştirilen şerit etiketler, elde kullanılan etiket makineleri için uygundur. Kolayca yuvaya yerleştirilen plastik şerit yedeği, hemen kullanıma hazırdır. Böylece ara vermeden ve hızla çalışmanızı tamamlamanıza yardımcı olur. Kaset içerisine yerleştirilen şerit modelleri, dış etkenlere dayanıklı hâle gelir. Kasette sarılı bulunan plastik etiket bandı, siz kullandıkça ilerler. Kullanılmadığı zaman kasanın içinde duran şerit kısım, düzgünlüğünü koruyarak bir sonraki kullanım için hazır bekler.

Kolay kullanımlı kasetlerle birlikte sunulan ürünler, birden fazla renkte hazırlanır. Plastik bantlar, renklere ek olarak şeffaf yapıda da üretilirler. Bu sayede yüzeyin dokusunu öne çıkarmanıza imkan sunarlar. Dayanıklı yapısıyla öne çıkan plastik etiket şeritleri, dış mekan kullanımları için özel üretilmiştir. Isıya direnç gösteren etiketler, kullanıldıkları yüzeyde uzun süre kalır. Kasetli ürünlerin kâğıt kullanılarak hazırlanan modelleri de bulunur. Geçici süreli etiketleme için tercih edilen kâğıt modeller, iç mekan kullanımları için uygundur.

Etiket makinesi modellerine göre farklı yedek şeritler yer alır. Çoklu kullanım amacıyla geliştirilen yedek etiket şeritleri, pratik yapılarıyla kolaylık sağlar. İhtiyaç duyulduğu zaman hızla yenisiyle değiştirilebilir ve hiçbir yapışkan yüzeye el değmediği için mükemmel bir şekilde yüzeye tutunur. Dış mekanda kullanılan yedek etiket şeridi modelleri, güneş ışığına dayanıklıdır. Renkleri solmadan ve şeffaf yapıları sararmadan yapıştırılan yüzeyde uzun süre kalır.

Etiketleme sarf malzemeleri; pllastikten cama, ahşaptan metale farklı yapıdaki yüzeylerde etiketleme imkanı sunar. Pratik kullanımıyla hızlı etiketleme sağlayan ürünlerin arasında kolay çıkarılabilen modeller yer alır. Yeniden etiketleme gerektiğinde yüzeyde kalıntı bırakmadan ve yırtılmadan etiket sökülür. Zorlu koşullarda ya da açık alanda kullanılan etiket şeritleri, suya ve yağa dayanıklıdır. Birçoğu hafif çözücü özelliği bulunan kimyasallara da direnç gösterir ve etiketin kullanım ömrünü uzatır.

Yedek etiket şeritleri, düzgün ve temiz olan sert yüzeylere anında yapışır. Yumuşak dokuya sahip yüzeyler için ise ısıyla yüzeye tutunan özel etiket şeritleri bulunur. Genellikle tekstil ürünlerinde kullanılan ütü transfer şeridi, uygulandığı yüzeye ısı yardımıyla yapışır. Tişört ve benzeri ürünleri etiketlerken ütü yardımıyla kolayca uygulanan şerit, kumaş dokusuna hapsolur.

Kumaş üzerine ısıyla yapılan etiketleme, tekrar sökülüp yapıştırılamayacağı için daha çok marka, ürün modeli ya da bedeni tanımlayan etiketlemelerde kullanılır. Tekstil dokuyla bir olan etiket, suya ve hava koşullarına dayanıklıdır. Tişört gibi sürekli kullanılan ve sık sık yıkanan ürünlerde bile kumaş üzerindeki parlak ve dikkat çekici özelliğini uzun süre korur.

Etiket şeritleri, kullanılacak yüzeye göre farklı boyutlarda üretilir. Geniş kenarlı etiketler, özel üretilen makinelerle birlikte kullanıldığında her bir etiket üzerine ayrı baskı yapılabilir. Bu sayede eşya depolama ve dosyaları kategorize etmede kolaylık sağlar. Büyük boyutlu seri ambalajlar için ise boyutlarıyla uyumlu etiket şeritleri seri baskı makinelerinde kullanılır.

Kasetler içerisinde rulo hâline getirilen etiketleme sarf malzemeleri, seri kullanıma uygun olarak hazırlanır. Metrelerce uzunlukta imal edilen şeritler, çok sayıda ürünü tek seferde etiketlemenize olanak verir. Zamandan ve maliyetten tasarruf etmenize yardımcı olan yedek malzemeler, ısı değişimine karşı dirençlidir ve yapı bozumuna uğramadan uzun süre saklanabilir; güvenle kullanılabilir.

Etiketleme Sarf Malzemeleri

63 ürün var
 1. Markalar
  1. Dymo
  2. Çağın Ofis
  3. Sarff
  4. Brother
  5. Bigpoint
  6. Kraf
  7. Tanex
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483643/15344/80147044/15389/15445
BAŞA DÖN