Yazı ve resim araç gereçleri başta olmak üzere çeşitli ürünlere sahip olan Faber-Castell, deneyimlerini ürün geliştirme aşamasında kullanır. Bu da diğer ürünler gibi silgi üzerinde de etkisini fazlasıyla gösterir. Örneğin, bazı silgiler resminizi ya da yazınızı mahvedebilir, ancak Faber-Castell, iz bırakmayan silgi çeşitleriyle böyle bir probleme neden olmaktan kaçınır. Bu silgiler yazı ve resimlerinizin tamamlanma hızını önemli ölçüde artıracak profesyonel kalitede silme işlevi görür. Bütün bu avantajlar, Faber-Castell silgi fiyatları ve modellerinin karşılığında yüksek bir performans elde edebileceğinize dair bir işaret oluşturur.

İhtiyacınız Olan Çeşitli Silgiler

1- Yoğrulabilen Silgi: Yoğrulabilen silgi, kalıplandırılabilir ve şekillendirilebilir özelliktedir. İnce alanlarının silinmesinde etkilidir. Ayrıca çiziminiz üzerinde küçük kalıntılar oluşturmaz ve çiziminizi dağıtmaz. Çizim yaptığınız kâğıdın parçacıklarını ortadan kaldırır. Bu, sonrasında yoğrulabilen silgiyi temizlemeniz gerektiği anlamına gelir. Temizlemek için tekrar tekrar birbirinden ayırmalı ve ayrılan yarımları tekrar bir araya getirmelisiniz. Böylece tekrar silmeye hazır hale gelir.

2- Beyaz Plastik Silgi: Beyaz plastik silgi, eskiz yaparken kullanmanız için ideal bir silgidir. Silgiyi zaman zaman bir parça atık kâğıtta silerek temiz tutabilirsiniz.

3- Silgi Çubuğu: Silgi çubuğu, bir çizimin küçük alanlarını silmeniz veya değiştirmeniz için kullanışlı bir silgidir. Silinecek daha keskin bir noktaya ihtiyacınız varsa silgi çubuğunu bir bıçak yardımıyla kesebilirsiniz. Silgi çubuğu, genç sanatçılar için bağımlılık yapan bir silgi olma eğilimindedir.

Yoğrulabilen Silgi Satın Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Faber-Castell silgi fiyatları ve modelleri birbirini tamamlamaktadır. Söz konusu modeller içerisinde en fazla tercih edilen yoğrulabilen silgiler için dikkate almanız gereken kriterler bulunur:

Orta Uyumluluk: Faber-Castell silgilerini her türlü kâğıt üzerinde kullanma özgürlüğüne sahipsiniz. Bu aşamada yaptığınız en iyi seçimin kalemler, pastel renkler, renkli kalemler ve boyadığınız diğer ortamlarla başa çıkabildiğinden emin olabilirsiniz.

Hassas Silme: Yazı veya resmin belirli bir kısmını silmek için ne kadar çaba harcadığınız oldukça önemlidir. Bunu yapmak için uzun bir süre silgi ile silmeye devam etmemeniz gerekir. İyi silgiler, sadece silinecek işarete bastırdığınızda kalem izini kısa süre içerisinde silebilecek kapasiteye sahip olanlardır. Bu işleve sahip silgilerin başında da yoğrulabilen silgiler gelir.

Kalıp yeteneği: Yoğrulabilen silgiler süper elastik olma kapasitesine sahiptir. Böylece onları bükme, kıstırma, döndürme, germe, vb. ile şekillendirebilirsiniz. Dolayısıyla, yoğrulmuş silgiler en üst düzeyde esneklik sağlar.

Kırıntı Oluşturma: Her kullanıcının nefret ettiği kırıntı oluşturma problemiyle karşılaşmamanız için Faber-Castell çeşitli seçenekler sunar. Başta yoğrulabilen silgiler olmak üzere Faber-Castell, bütün silgi çeşitleriyle birlikte kırıntıları kolaylıkla ve kısa bir sürede ortadan kaldırır.

Ön Plana Çıkan Faber-Castell Silgilerinin Özellikleri

 • Pastel, grafit ve sulu boya gibi farklı alanlar üzerinde etkilidir.
 • Piyasadaki en iyi silme kapasitelerinden birine sahiptir.
 • Fotoğraf slaytlarını temizler.
 • Kâğıt üzerinde hiçbir şekilde kırıntı bırakmaz.
 • Dayanıklılık elastikiyetini kolayca kaybetmez.
 • Leke tutmaz ve temizlenmesi oldukça basittir.

Soru 1: Hangi Silgi Türünü Kullanmalıyım?

Cevap 1: Silgiyi hangi alanda kullanacağınıza bağlıdır. Yoğrulabilen silgi, en iyi performansını ince alanlar üzerinde gösterir. Beyaz plastik silgi, grafit kalem çizimleri için idealdir. Silgi çubuğu ise bir çizimin daha çok küçük alanları için kullanılır.

Soru 2: Faber-Castell’in silgi pazarının öncülerinden biri haline gelmesinin nedeni nedir?

Cevap 2: Kalite ve dayanıklılığa olan bağlılığı öncü olmasının en temel nedenlerinden biridir.

Soru 3: Silgiler kâğıt üzerinde herhangi bir iz bırakır mı?

Cevap 3: Silgi seçiminin belki de en önemli kriteri olan iz bırakma sorunu ile Faber-Castell ürünlerinde karşılaşmanız mümkün değildir.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Faber-Castell Silgi Fiyatları ve Modelleri

158 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Faber-Castell
  2. Serve
  3. Mikro
  4. Y-Plus
  5. Milan
  6. Iwako
  7. Maped
  8. Tombow
  9. Dolphin
  10. Top Model
  11. Gıpta
  12. Pentel
  13. Silka
  14. Fatih
  15. Pelikan
  16. Monami
  17. Rotring
  18. Bigpoint
  19. Brons
  20. Nektar
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Satıcı A-Z
 • Marka Faber-Castell
DSACategoryId/2147483643/15344/15220/15354/fabercastell
Başa dön