FDD Yayınları, her seviyeden eğitim hayatına destek olan yardımcı kitaplarıyla öne çıkıyor. İlköğretimden başlayarak, TYT, YKS, AYT gibi sınavlara öğrencileri hazırlama görevini üstlenen yayınevi, nitelikli ders kitaplarıyla eğitimcilerin de gözdesi olmayı başarıyor. FDD Yayınları matematikten biyolojiye, coğrafya bilgisinden felsefe bilgisine, edebiyattan dil bilgisine kadar pek çok konuda yetkin kaynaklar sunuyor. Öğrencilerin seviyelerine göre tasarlanan yayınlar, sıfırdan başlayarak en tepeye ulaşmak isteyen herkesi kapsayacak şekilde düzenleniyor.

Sıfırdan İleri Seviyeye Matematik

Tüm öğrencilerin korkulu rüyası matematik dersinin, sıfırdan başlayarak ileri seviye öğretim planıyla düzenlenen ders kitapları FDD Yayınları’ndan edinilebiliyor. Kitaplarda sayılar, bölme ve bölünebilme, OBEB-OKEK, rasyonel sayılar, basit eşitsizlikler, mutlak değer, üslü sayılar, köklü sayılar, çarpanlara ayırma, binom, olasılık, istatistik, 2.dereceden denklemler, polinomlar gibi temel konular sade ve akıcı bir şekilde anlatılıyor. Hayatın her bir aşamasında gereken matematik bilgisinin öğrenciye aşılandığı ve özgüven kazandırıldığı matematik dersinin kitaplarına FDD Yayınları aracılığıyla ulaşılabiliyor.

AYT Türk Dili ve Edebiyatı Konu Anlatımlı Kitaplar

FDD Yayınları’nda, Alan Yeterlilik Testi sorularında öğrencilerin karşılaşabileceği Türk Dili ve Edebiyatı konularının anlatıldığı kitaplar bulunuyor. Bol örnekli ve akıcı bir üslupla kaleme alınan bu kitaplarda öğrencinin dil hakimiyetinin artırılması amaçlanıyor. Söz sanatları, şiir bilgisi, Türk edebiyatı tarihi, İslam etkisindeki Türk edebiyatı, Batı etkisindeki Türk edebiyatı, Servet-i Fünun, Cumhuriyet Dönemi gibi konu başlıklarının bulunduğu kaynaklar lise ve dengi edebiyat bilgisini tazelemeyi amaçlıyor.

Sınav Biçimine Uygun Deneme Sınavları

FDD Yayınları, ÖSYM’nin hazırladığı sınav biçimine uygun olarak düzenlenmiş deneme sınavlarını öğrencilere sunuyor. Sınavlarda sık sık karşılaşılan soru tiplerini analiz ederek ve değiştirerek yeniden öğrenciye sunan yayınevi, test sorularını öğrenciye maksimum fayda sağlayacak şekilde hazırlıyor. Kaynaklar, aynı zamanda ÖSYM sınavlarının zaman sınırlamasına göre ayarlanmış özel soru tiplerinden de oluşuyor.

Nitelikli Coğrafya Konu Anlatımlı Kitapları

En önemli yer bilimlerinden olan coğrafya bilgisinin detaylı konu konu anlatımlı kitapları FDD Yayınları bünyesinde okuyucuyla buluşuyor. Öğrenci dostu fiyatlarıyla öne çıkan bu yayınlar; iklim bilgisinden dünyanın şekli ve hareketlerine, beşeri yapılardan Türkiye’nin yerleşim merkezlerine kadar pek çok konuyu detaylı bir şekilde anlatıyor. Kaynaklarda ÖSYM’nin sınavlarında sık karşılaşılan konu başlıklarının üzerinde durularak, öğrencinin başarısını arttırmak amaçlanıyor.

Fen Bilimleri Kitapları

İlköğretim derslerinden lise yıllarına kadar temel bilgilerle öğretilen Fen Bilimleri, her alana ait ayrı olarak düzenlenen nitelikli kitaplarıyla FDD Yayınları’nda öğrencilerle buluşuyor. Fizik, kimya, biyoloji olarak üçe ayrılan bu kaynaklar öğrencilerin hem okul hayatına yardımcı olacak hem de lise ve üniversite giriş sınavlarına hazırlayacak şekilde düzenleniyor. Isı-sıcaklık, ışık-gölge, küresel aynalar, renklerin kırılması gibi fiziğin temel konularının işlendiği kaynaklarda bağlantılı olarak diğer fen bilimlerine de yardım edecek bilgiler sunuluyor. Bu amaçla canlıların temel bileşenleri, hücre ve yapısı, ekoloji, enzimler gibi biyoloji dersinin konularının; organik bileşikler, maddenin halleri gibi kimya dersinin konularıyla bağlantı kurularak öğrenciye aktarılıyor.

AYT Sınavı Tarih Kitapları

AYT sınavında karşılaşılabilecek tarih konularının konu anlatımları ve testleri FDD Yayınları bünyesinde satışa sunuluyor. Öğrenciye ilk uygarlıklardan imparatorluklara, Kurtuluş Savaşı’ndan Cumhuriyet tarihine kadar pek çok konunun aktarıldığı kaynaklar konuları ezberci tarih anlayışının dışında bir yaklaşımla ele alıyor. Kaynaklarda kronolojik olarak anlatılan konular, ilerleyen sayfalarda geçmiş konulardan tekrarlarla örneklendirilerek öğrenciye bağlantılar kurmasını sağlıyor ve bütünlüklü bir genel tarih eğitimi vermeyi amaçlıyor. FDD Yayınları, tarih konu anlatımı dizisiyle AYT sınavının ötesinde bir genel kültür olarak gördüğü tarih bilimi yayınlarıyla da öne çıkıyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

FDD Yayınları

266 ürün var
 1. Ürün Çeşidi A-Z
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Yayın Tarihi
 5. Yazar A-Z
 6. Basım Dili
 7. Boyut
 8. Satıcı A-Z
 9. İndirimli Ürünler
 10. Hemen Al Sonra Öde
 11. Sepette Kampanyalı Ürünler
 12. Kelime Filtresi
Teslimat FiltreleriKonumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Konum Seç
Yarın Kapında
Hemen Kapında
Başa dön