Filiz Makarna Çeşitleri ve Fiyatları

Filiz makarna Türkiye'nin en çok tercih edilen makarnalarından biridir. Yıllardır mutfaklarda kullanılan Filiz ürünleri, besleyici ve doyurucudur. Kaliteli durum buğdayından üretilen makarnalar farklı şekilleri, bol yumurtalı alternatifleri ile sofralara konuk olur. Her yaştan tüketicinin beğenisini toplayan ürünler yapışmaz özellikleri, kolaylıkla pişen hamurları ve homojen kıvamları ile sofraların lezzeti olur. Suyu iyice emerek genişleyen ve hacmi artan makarna taneleri tokluk hissi oluşturur.

Filiz Makarna Çeşitleri

 • Filiz makarna, klasik, kepekli, sebzeli ve yumurtalı makarna alternatifleri sunar. Klasik paketler, kesimleri ile farklılaşır. Spagetti, yassı spagetti, fırın makarna, arpa şehriye, kuskus, tel şehriye, yıldız şehriye, boncuk, yüksük, mantı, ince uzun, burgu, fiyonk, erişte, midye, dirsek, kelebek ve kale kesim makarnalardan istediğinizi tercih edebilirsiniz.
 • Yumurtalı makarna ise protein açısından zengindir. Özellikle 1 yaş üzerindeki çocuklar ve hamile kadınlar tarafından tercih edilir. Ev yapımı tadındaki makarnalar, geleneksel köy makarnası tadı arayanların seçimidir. Uzun erişte, bukle, erişte ve kırpık çeşitleri bulunur. 
 • Ispanak ve domates tozları sayesinde lezzetini artıran bezleyici makarna, burgu şeklindedir. Yeşil, sarı ve kırmızı makarna taneleri bulundurur. 
 • Kepekli makarna düşük kalorilidir ve yüksek lif bulundurur. Sindirimi kolaylaştıran kepekli makarna, kan şekerinin yükselmesinin önüne geçer.  

Neden Filiz Makarnayı Tercih Etmelisiniz? 

 • Kaliteli durum buğdayından elde edilen irmik, su ile zenginleştirilir ve şekillendirilerek makarna halini alır. Filiz en iyi sert durum buğdaylarından elde edilen irmik ile makarnalarını hazırlar. Ürünlerindeki gluten kalitesi yüksektir. 
 • Filiz makarnalar, altın renginde ve kurudur. Kırıldığında net bir çıt sesi çıkartır. Işık karşısında bakıldığında rengi homojendir. Siyah veya beyaz noktalar, hava kabarcıkları bulundurmaz. Hamurlarda çatlak yoktur. Pişme esnasında dayanıklılık ve esneklik sunan hamurlar en üst kalite olduğunu ispat eder. 
 • Kaliteli glütene sahip olan makarnalar, nişastanın etrafında zar oluşturur. Böylece Filiz ürünlerinin nişastası makarnanın dışına çıkmaz. Makarnalar tane tane olur, yapışmaz. 
 • Filiz makarna, hem tencerede pişirilebilir hem de fırın makarna ürünü ile fırında makarna yapmanıza imkan tanır. Makarnalar ile hem sıcak hem de soğuk yemekler hazırlanır. Sıcak makarnaların yanı sıra makarna salataları hazırlamanız ve menülerinize meze olarak yerleştirmeniz mümkündür. 
 • Lezzeti sayesinde hızla hazırlanan makarnaları öğünün spesiyali haline getirir. Farklı soslarla tatlandırılan makarnalar, geleneksel tariflerin yanı sıra dünya mutfağından reçeteler için de kullanılabilir.

Filiz Makarna Özellikleri

 • Çeşit: Klasik, kepekli, sebzeli, yumurtalı 
 • Kesimler: Spagetti, yassı spagetti, fırın makarna, arpa şehriye, kuskus, tel şehriye, yıldız şehriye, boncuk, yüksük, mantı, ince uzun, burgu, fiyonk, erişte, midye, dirsek, kelebek, kale, uzun erişte, bukle, erişte ve kırpık kesimler. 
 • Paket gramaj: 500 gram
 • Gluten: Evet

1974 Yılından Bu Yana Türkiye'nin Tercihi: Filiz Makarna 

1974 yılında Bolu'da kurulan Filiz, 1994 yılında dünyanın makarna devi Barilla ile işbirliği yapmıştır. Barilla'nın geliştirmeleri ile ARGE çalışmalarına hız veren marka, Türkiye'nin lider makarna üreticisidir. Yüksek teknoloji ile üretilen Barilla ürünleri, yapışmayan ve hamurlaşmayan özellikleri ile tanınır. 18 makarna çeşidinin yanında kepekli, sebzeli ve vitaminli makarnaları da tüketicilerine sunan marka, Türkiye'de pek çok ilke imza atmıştır.

Soru 1: Filiz makarna içinde un bulunur mu? 

Cevap 1: Filiz makarna, durum buğdayından üretilen irmikle hazırlanır ve un içermeyen, orta boyuttaki, kaliteli irmikleri kullanır. 

Soru 2: Filiz makarna nasıl pişirilir? 

Cevap 2: 1 paket (500 gram) Filiz makarna, 5 litre su ve 35 gram tuz ile pişirilir. Makarna suyu kaynadıktan sonra tuz eklenir ve en son makarna tencereye konulur. Makarna pişerken karıştırılır. Haşlama suyuna yağ eklemez. Ortalama 7-8 dakikada pişen makarna, başka bir tavada hazırlanan sos ile birleştirilerek servis edilir.

Soru 3: Hangi makarnaya hangi sos kullanılır? 

Cevap 3: Soslar makarnanın özelliğine veya kesimine göre seçilir. Erişte türü yassı makarnalar yoğurtlu, peynirli, yumurtalı, kremalı ve yoğun kıvamlı soslar için kullanılır. Uzun ve yuvarlak kesimli çeşitler ise salçalı ve domatesli soslarla beraber yenebilir. Burgu makarnanın sos tutma kapasitesi yüksek olduğu için sebzeli ve akıcı soslar burgu kesime eşlik edebilir. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Filiz Makarna Çeşitleri ve Fiyatları

348 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Türü
Toplam 37 / 348 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?