Ekspres Setler

Hızlı ve pratik bir şekilde farklı nesneleri birbirine bağlamaya yarayan karabinalar, emniyet açısından özel olarak geliştirilmiş yay yüklemeli metal halkalardır. İki adet karabina ile bağlantı çubuğu veya ipinden oluşan parçaya da ekspres adı verilir. Kaya tırmanışı ve dağcılık sporlarının en önemli ekipmanları arasında yer alan karabina ve ekspreslerin çoğu, çelik veya alüminyumdan imal edilir. Ağır bir kütleye sahip olan çelik parçalar, alüminyum ürünlere kıyasla daha güçlü ve dirençli olacak şekilde tasarlanır. Bu nedenle, çoğunlukla ağırlık kaldırma gibi endüstriyel uygulamalarda tercih edilir. Yıllar içinde ciddi değişikliklere uğrayan ekspresler; hafif, güvenilir ve dayanıklı yapıları sayesinde birçok sektörde kendine yer bulmayı başarır. Karabina ve ekspresler; tırmanma, ağaç yetiştiriciliği, mağaracılık, yelken sporu, ekstrem hava sporları, arama-kurtarma faaliyetleri, fitness malzemelerinin montajı, endüstriyel halat çalışmaları, pencere temizliği ve akrobasi gösterileri gibi ip faaliyetlerinde yoğun olarak kullanılır.

Pürüzsüz eğriler taşıyan oval ekspresler, ekipman üzerine kolayca bağlanabilir ve yüklerin rahatlıkla yeniden konumlandırılmasına olanak tanır. Asimetrik şekle sahip olan ürünler, yükün büyük bir kısmını omurgaya; karabinanın en güçlü eksenine aktarır. Ofsetli karabinalar, asimetrik dizaynları sayesinde tırmanış ve dağcılık faaliyetleri için oldukça elverişli ürünler arasında bulunur. Farklı bir asimetriye sahip olan karabinaların “D” tipi tasarım detayları, ekstra yükleme alanları sunar. Ergonomik dizaynları ile öne çıkan "D" varyanslı ürünler, özellikle kaya tırmanışı yaparken kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlar. Pratik bağlama ve kilitleme imkanları, tırmanış rotasını takip ederken emniyet alma ve güvenli dinlenme için büyük önem arz eder. Armut şeklini andıran D ofsetli modeller de yapıları gereği hem dağcılığa hem de endüstriyel kullanıma elverişli ürünler içinde bulunur.

Fitness ekspres setler; otomatik kilitleme, el ile kilitleme ve kilitsiz olmak üzere üç farklı alternatif sunar. Kaya tırmanıcıları, genellikle, sıkıştırılmamış ekspresleri birbirine bağlar ve hızlı bir rota oluşturmak için kısa uzunluklarda ip hatları oluştururlar. Hazır rotalarda sıklıkla kullanılan bu sistem sayesinde güvenli bir şekilde zirveye doğru ilerlemek mümkün olur. Çeşitli ölçülere sahip olan karabina ve ekspres setlerinin kısa aralıklarda tutulması, gerilimi ve ağırlığı azalttığı için tırmanışlar son derece güvenli olur. Endüstriyel alanda bolca kullanılan kilitsiz mekanizmalar, genellikle yarı açık şekilde dizayn edilir ve çelik ya da demir gibi ağır metallerden imal edilir. Ekspres ve karabinaların hokka ya da kanca şeklindeki uçları, farklı ağırlıktaki objeleri sabitlemeyi ve taşımayı kolaylaştırır. Açık kilitleme sistemleri; hava balonu bağlantılarının kurulumu, devasa billboard'ların kurulumu, nakliye faaliyetleri ve fitness eşyalarının montajı gibi işlemlerde rahatlıkla kullanılabilir.

Otomatik veya manüel kilitli ekspres setleri, daha çok dağcılık faaliyetleri için tercih edilir. Tırmanış ürünleri, herhangi bir güvenlik açığına sebebiyet vermemesi için tamamen kapalı formda dizayn edilir. Karabina ağzına ilave edilen kilit sistemleri de çoğunlukla otomatik veya manüel kilit mekanizmasına sahip olur. Otomatik kilit mekanizmaları; basma, bükme veya itme yöntemi ile açılıp kapanır. Kullanımı son derece kolay ve hızlıdır. Manüel veya vidalı kilit sistemlerinde ise yaylı mekanizmalara göre daha az hareketli parça bulunur. Manivela desteği ile sıkılaştırılan kilidin doğal yollarla açılma ihtimali yoktur. Manüel modeller, kontaminasyon ya da bileşen yorgunluğundan ötürü arızalanmaya daha az eğilimli olup, tek elle kullanılması daha kolay ürünler içinde yer alır. Fakat, otomatik setlere kıyasla daha uzun sürelerde kilitlenir. Fitness ekspres setler üzerinde belirtilen kilit türleri ve teknik detaylar sayesinde hangi ürünün nerede kullanılabileceği hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabilmek de mümkündür.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Fitness Ekspres Setler

4 ürün listeleniyor
Hepsiburada Limiti
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?