Kazmalar

Dağcılık ve tırmanış sporlarında kullanılan, standart malzemeler arasında yer alan kazmalar, tırmanışın daha kolay ve güvenli gerçekleştirilmesini sağlamak için üretiliyor. Her dağcının ihtiyaç duyduğu bu ürünler, hepsiburada.com kalitesi ile ayağınıza geliyor.
Kazmalar, temel olarak, tırmanış sırasında, düşüşü önlemek ya da düşüş esnasında, tırmanan kişinin hızını azaltarak, durabilmesine olanak sağlama amacıyla kullanılıyor. Kullanım yerlerine ve amaçlarına göre, klasik ve teknik olarak 2 çeşitte üretilen kazmaların, her iki çeşidi de, şaft adı verilen bir ana gövde, kafa ve sivri bir uçtan oluşuyor. Zor ve yüksek dağ tırmanışları, kış aylarında yapılan tırmanışlar ve buz tırmanışlarında klasik kazmalar tercih edilirken, kaya-buz karışık tırmanışlarda ise, çift yönlü olarak teknik kazma kullanılıyor. Daha dik yüzeylerde teknik kazmaların tercih ediliyor olması ile bu kazma türlerinin boyları daha kısa tutulduğu için, vuruş kabiliyetini arttırıyor.
Değişebilir modüler uç yapıları ile kazmalar, kullanılacak yere göre farklı uçlarla çalışma imkanı sunuyor. Bunun yanı sıra, birden fazla uç seçeneği ile tırmanış sırasında bir ucun zarar görmesi durumunda, diğer uçlar kullanılabiliyor. Ergonomik dik ya da eğik gövde tasarımları sayesinde, tutuş kolaylığı sunan bu aksesuar, ellerin zarar görmesini de engelliyor. Eğik kazma tasarımları, özellikle yüksek dağ tırmanışlarında, kazmayı daha kolay saplamayı amaçlıyor.
Farklı modellerde kazma seçeneklerine, spor ve outdoor ve tırmanış kategorilerinden ulaşabilir, hepsiburada.com avantajlı fiyat ve ödeme seçenekleriyle hemen satın alabilirsiniz.
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Fitness Kazma Fiyatları

4 ürün listeleniyor
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?