Masa Tenisi Raketleri

Masa tenisi, Türkiye’de federasyonu olan spor branşlarından biri olarak geçiyor. Masa tenisi raketi ve masa tenisi topu ile oynanan oyun, hem spor hem de hobi. Hem profesyonel masa tenisi sporcuları hem de amatör sporcular için masa tenisi raketleri ve bu sporla ilgili diğer malzemeler önemli. Çünkü doğru araç gereçle spordan keyif almak mümkün oluyor. Masa tenisi raketleri için hazır raketler ve tahta raketler şeklinde iki farklı üretim tipi söz konusu. Hepsiburada Spor Branşları kategorisinde yer alan Masa Tenisi Raketleri kategorisi üzerinden ilerleyerek ihtiyacınıza uygun olan seçeneği hemen bulabilirsiniz. Hazır masa tenisi raketlerini fiyata ve özelliklerine göre kolayca listeleyerek ihtiyaca uygun olanı hemen seçebilirsiniz. Benzer şekilde tahta masa tenisi raketleri içinde de filtreleme yaparak ilerleyebilirsiniz. 

Masa Tenisi Malzemeleri

En keyifli spor dallarından biri olan masa tenisi, iki kişilik bir oyun. Yeni bir spor dalına başlamak isteyenler, keyifli vakit geçirmek isteyenler ve profesyoneller için özel bir alan sunuyor. Düz zemini olan dikdörtgen bir masa üzerinde oynanan masa tenisinde masanın tam ortasına bir file çekiliyor. Filenin üzerinden karşılıklı paslaşarak atlatılan top ile oyunun keyfi artıyor. Öyle ise iki kişinin her birine bir raket, masanın ortasına germek için bir file, yedeklemek üzere 3 pinpon topu ve fileyi gerebilmek üzere de 2 adet file  direğine ihtiyaç var. Tüm bu malzemeler ve bunların özellikleri keyifli bir oyun için önemli detaylar. Her bir malzemenin doğru kullanımı kadar materyali de oyunun keyfini veya oyuncunun başarısını etkiliyor.  Masa tenisinde kullanılan malzemeleri tek tek inceleyelim. Masa Tenisi Malzemeleri nelerdir öğrenelim:

Masa Tenisi Malzemeleri Fiyatları ve Özellikleri

Masa tenisi için kullanılan malzemelerin hepsi oyunun amacına hizmet ediyor. Her bir masa tenisi malzemesi fiyatı da özelliğine göre değişiyor. Pinpon topu, raketler ve file gibi son derece basit olan bu parçaların özellikleri oyunun seyrini etkilediği için önemli. Mesela pinpon topunun ağırlığı ve yüzeyinin pürüzsüzlüğü konusunda belirlenmiş ölçüler var. Filenin uzunluğu, genişliği yani ölçüleri ve malzemesi için de yine doğru özellik kriterleri önemli. Raketlerin de sap kısmı, genişliği, kalınlığı ve ağırlığı gelişi güzel belirlenmiyor. Masa tenisi malzemelerinin özelliklerini Hepsiburada.com ile inceleyerek öprenebilirsiniz. Ayrıca Masa tenisi malzemeleri fiyatlarına da detaylı olarak bakabilirsiniz. Bu malzemeleri tek tek alabileceğiniz gibi set haline de sipariş edebilirsiniz. Bunun için masa tenisi setlerine bakmalısınız.

Masa Tenisi Setleri

Masa tenisi oynamak için gereken malzemeler için tek tek sipariş verebilirsiniz. Bu malzemeler, bir bütün olarak yani set halinde de alınabiliyor. Masa tenisi için gereken malzemeler; masa tenisi raketleri, topu, filesi ve masa şeklinde özetlenebilir. Masa tenisi setleri içinde neler var sorusunun yanıtı da bu malzemelerle özetleniyor. Bir masa tenisi seti içindekiler: masa tenisi masasına gerilecek file, iki adet raket ve 3 adet pinpon topu şeklinde. Sete göre değişse de genel olarak malzemeler böyle sunuluyor. 

Masa Tenisi Setlerinde Neler var?

Masa tenisini amatör olarak oynamaya karar verdiğinizde ya da profesyonel olarak bu spoarla ilgilendiğinizde gerekli malzemeleri sipariş etmek isteyebilirsiniz. Masa tenisi setleri de bu konuda büyük kolaylık sunuyor. Peki, bir setin içinde neler oluyor?

 • Masa Tenisi Filesi

Masa tenisi filesi, bu oyunun bel kemiği gibi düşünülebilir.  Masaya gerilen filenin ölçüleri de çok önemli. File boyutu ve yüksekliği konusunda dünya genelinde belirlenmiş bir standardı uygulamak gerekiyor. yani sıradan bir file ile masa tenisi oynanmaz. Filenin genişliğinin 1,83 cm olması gerekir.  Masa tenisi filesi uzunluğu ise 15,25 cm olmalıdır. File, masa boyunca 15,25 cm yüksekliğindeki iki adet masa tenisi file direği ile desteklenmelidir.

 • Masa Tenisi Topu

Spor ve outdoor ürünlerinde farklı spor dallarına özgü top seçenekleri bulunuyor. Masa tenisi topu da bunlardan biri olarak biliniyor. Pinpon topu olarak da anılan masa tenisi topu özellikleri de gelişi güzel değildir. Yani herhangi bir top ile masa tenisi oynanamaz. Peki masa tenisi topu özellikleri nelerdir? Masa tenisi topunun ağırlığı 90-95 gram olmalıdır. Bu ağırlık ile kanıtlanmıştır ki döndürme, sallama ve oyuncunun masaya ulaşması daha kolay olur. Masa tenisi raketi ve topu bir arada oyunun önemli araçlarıdır. 

 • Masa Tenisi Raketi

Oyunun ana malzemelerinden biri de raketler. Sap kısmı ve ana bölgeden oluşan bir araçtır. Her iki tarafı kauçuk kaplama olan raketin iki yüzü de topa vurmak üzere kullanılır. Ayrıca tahta kısmı da vardır. Kauçuk alanın kalitesi ve tahta alanın ağırlığı oyunun kalitesi ve oyuncunun konforu için belirleyicidir. 250 gramdan ağır raketler, oyuncuyu yorar. Özellikle masa tenisine yeni başlayanlar için raket tercihinde hafif olanlara yönelmek önemlidir. Masa tenisi raketi hangi parçalardan oluşur, sorusunun yanıtı şöyle:

Masa Tenisi Raketi Nedir ve Nasıl Olmalıdır?

Masa tenisi oynarken kullanılan araçlardan biri da raketlerdir. Bu raketler hangi kısımlardan oluşur, nasıl olması gerekir gibi konu başlıkları önemli. Bu detayları göz önüne alarak masa tenisi raketi seçimi yapmak faydalı olacaktır. 

Masa Tenisi Raketi Nedir?

Geniş yüzeyi ve sapı olan tahta parçası olarak tanımlanabilir. Pinpon raketi veya pinpon tahtası da denir. Oyunun en belirleyici parçasıdır. Oyuncunun stiline göre masa tenisi raket seçimi önemlidir. ​​Genellikle oyuncunun tutuşu, söz konusu stil için belirleyici detaydır.  Bazen bir tarafı bazen de iki tarafı kauçukla kaplanmış olan pinpon raketi modelleri lamine ahşaptan üretilir. 

Masa Tenisi Raketi Kısımları

Bir pinpon raketi hangi bölümlerden oluşur sorusunun yanıtı 3 ana parça ile verilir. Bu parçaların her birinin malzeme kalitesi, yine oyun için belirleyici olabilir. Bu nedenle profesyonel sporcular raket konusunda çok titiz bir araştırma yaparlar. 

 • Tahta gövde
 • Kauçuk yüzey ve katmanlar
 • Sap

 

Masa Tenisi Raketi Çeşitleri

Pinpon raketi çeşitleri, renk ve biçimde çok daha önemli kriterlere göre biçimleniyor. Masa tenisi raket çeşitleri denilince akla renk ya da biçim farklılıkları gelebilir. Ancak masa tenisi raketi modelleri, malzeme özelliklerine göre çeşitleniyor. Peki, masa tenisi raketinde kullanılan malzemeler neler ve neden önemlidir? 

Masa tenisi raketi üretiminde aşağıdaki malzemeler kullanılıyor:

 • Ana malzeme olarak tahta / ağaç
 • Kaplama malzemesi olarak kauçuk / lastik
 • Cila ve renk için boya

 

Masa tenisi raketi çeşitleri ya da pinpon raketi çeşitleri malzemelerin oranı ve özelliğine göre belirleniyor. Burada çeşitleri anlamak için önce masa tenisi raketi nedir sorusu ile başlamak gerek. Raket, temelde iki yüzü kauçuk kaplı bir ağaç parçasıdır. Burada kauçuk malzemenin ve tahtanın ağırlığı, oyuncunun konforu için belirleyicidir. Bu eksende de masa tenisi raketleri çeşitlenir. Masa tenisi raketi modelleri incelendiğinde temelde iki tip ile karşılaşıyoruz. Bunlardan biri hazır masa tenisi raketleri diğeri de tahta masa tenisi raketleri. Çeşitlendirmede raketin tahta kısmının ağırlığı da önemli. Raket tahtaları genellikle hafif, normal ve ağır olarak sınıflandırılır.75-80 gram arası ağırlık varsa ürünün hafif masa tenisi raketi olduğu anlaşılır. 80-90 gram arası ağırlık da normal kabul edilir. Ağırlıkları 90-95 gram olan masa tenisi raketleri ise ağır masa tenisi raketi grubuna girer. Kauçuğun oranı da belirleyicidir. Kauçuğu kalın olan yani 2.0 mm’den daha kalın olan raketler, genellikle daha hızlı oyunlar için idealdir. Kontrollü oyunlarda ise 1.9 mm-1.5 mm kauçuk kalınlığı yeterlidir.

​Masa Tenisi Raketi Sapı Nasıl Olmalı?

Masa tenisi raketi nasıl olmalı sorusunun yanıtında aslında sap özellikleri var. Masa tenisi raketi sap çeşitleri incelendiğinde farklı özelliklerle karşılaşıyoruz.  Düz, konkav, anatomik ve penholder masa tenisi raket sap tipleri var.  Bunlara ilave olarak hem sağ el hem de sol el uyumlu sap seçenekleri de var. Burada oyuncunun seviyesi önemli. Ayrıca örneğin düz saplı masa tenisi raketleri backhand vuruşu gibi teknikler için ideal. Ama konkav saplı tahtalar da uçlardaki dışa dönüklükle forehand vuruşunda kolaylık sunuyor. Anatomik masa tenisi raketleri ise özellikle ortasındaki hafif şişkinlik ele tam oturuyor. 

Masa Tenisi Raketi Tavsiye

Bir ürün satın almadan önce o ürünle ilgili bilgisi olan kişilerin tavsiyelerine kulak vermek önemlidir. Çünkü tavsiyeler, doğru ürünü almada etkili sonuç sunabilir.  Masa tenisi raketi tavsiyesi arayanlar için en doğru araştırma biçimi bu sporun federasyonunun önerdiği kaynaklardır. Ancak genel bir yaklaşımla dikkat edilecek bazı detayları göz önüne almak da seçim yapmayı kolaylaştırır. Doğru masa tenisi raketi seçimi, oyunda rahat hissetmek ve oyuna odaklanmak için önemli. Doğru pinpon raketi seçiminin altında ise doğru malzeme seçimi yatıryor. Burada ilk bakılacak konu başlığı masa tenisi raketinin malzeme özellikleridir. Peki, masa tenisi raketi malzemeleri ve malzeme özellikleri neler?

 • Tahta Ağırlığı

Raketin tahta malzemesinin yani ağaç kısmın ağırlığı değişen skallardadır. Oyuncunun stili, oyundaki durumu ekseninde tahta ağırlığı aralığı belirlenir. En ağır raket ile en hafif raket arasındaki fark oyuncunun durumu ile ilişkilidir. 

 • Kauçuk Özelliği

Kauçuk malzeme, raketin ön ve arka kısımlarını kaplar. Lastik kaplama da denen bu kısımda malzeme kalitesi sporda belirleyici olabiliyor. Ayrıca kauçuk malzemenin toplam ağırlığı da önemli. Bu kısım ne kadar ağır ise raket o kadar ağır olacağı için tahta kısımda ağırlık kısıtlaması yapılabilir.

Özetle; Kauçuk kısım, tahta malzeme gibi detaylar dikkate alınarak seçim yapılmalıdır.  Masa tenisi raketi tercihinde önemli bir konuda bu sporda hangi durumda olduğunuzdur. Yeni başlayanlar ile profesyonellere önerilecek ürünler birbirinden farklıdır. Bu nedenle bu spor konusunda uzman kişilerden tavsiye alarak raket seçmek faydalı olabilir.  Masa tenisi raketi tavsiyesi arayışında yorumlar da çok etkili olabiliyor. Masa tenisi raketi kullananların yorumları ekseninde bir araştırma yaparak sizden önce ürün tercihi yapanların düşüncelerini öğrenebilirsiniz. 

Masa Tenisi Raketi Tercihinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Listesi

Federasyona bağlı bir sporcu olmak, kulağa harika geliyor. Küçük yaşlarda çok emek ile başlayan disiplinli bir spor yolculuğu genellikle başarıyı beraberinde getiriyor. Diğer yandan hobi olarak spor yapmak, sağlıklı bir beden ve zihin için çok değerli sonuçlar sunuyor. Üstelik sporun bu olumlu etkisi, hızlı bir şekilde kişinin hayatına nüfuz ediyor. Bu amaçla tercih ettiğiniz spor pinpon ya da masa tenisi ise size kullanışlı bir masa tenisi raketi seti lazım. Peki, nasıl bir raket almalı ya da en iyi pinpon raketi hangisi?

İyi ürün alma arayışı aslında ihtiyacı karşılayan ürünü bulma gereksinimi ile paraleldir. Bu nedenle gerçekten nasıl bir pinpon raketi almanız gerektiğini bilmeniz önemli. Pinpon raketi alırken dikkat edilecekler konusu aslında malzeme kalitesi ekseninde şekilleniyor. Bu nedenle raketi oluşturan kısımların özellikleri önemli. Ayrıca her bir kısımda hangi tür malzeme kullanıldığına da bakılmalı. Burada sap cinsi, katmanlar, malzeme kaynağı gibi noktalar önem kazanıyor. Tüm bunlar, oyuncunun konforuna ve oyun keyfine doğrudan etki ediyor. 

 • Sap Cinsine Dikkat Edin!

Düz, konkav, anatomik ve penholder şeklinde listelenen sap cinslerinden sizin oyun stilinize ve düzeyinize uygun olanı seçebilirsiniz.  

 • Ağırlığına Dikkat Edin!

Pinpon raketi talırken dikkat edileceklerden biri de ağırlık. Raketin mevcut tahta ağırlığı çok önemli. Yeni başlayanlar için toplam raket ağırlığının 90-95 gramı geçmesi istenmez. Kauçuk ya da lastik kısımlarla birlikte 150 grama kadar bir ağırlık amatörler için idealdir. 

 • Kat Adedine Dikkat Edin!

Raketler katmanlardan oluşur. Pinpon raketinin tahta yüzeyi tek bir kattan oluşmaz. Farklı katmanların birbirine yapışması ile bir bütün elde edilir.  Genellikle tahtanın ön ve arka yüzeyi birbirine simetriktir. Burada kaç katmanlı olan ürünü seçeceğiniz konusu yine oyun stilinizle ilgilidir. 

 • Elastikiyete Dikkat Edin!

Tahta yapımında kullanılan ağaç katmanları elastikiyete etki eder. Ayrıca bunların yerleştirilme biçimi de vibrasyona etki eder. Bu detayları dikkate almak, oyunda daha az yorulmayı sağlayabilir. 

Pinpon Raketinde Elastikiyet Nasıl Ölçülür?

Raketin ne kadar elastik olduğu oyuncunun ne kadar hızlı olduğu ikilisi, oyundan alınacak keyfi ve başarıyı belirler. Örneğin amatör bir pinpon oyuncusu içine çok elastik bir raket, çok keyifsiz bir oyun sunabilir. Bu nedenle pinpon raketi alırken ürün açıklamalarında yazan bazı ölçü birimleri dikkate alınmalıdır. Raket üreticisinin ürün kataloğunda ya da ürün etiketinde belirttiği bu bilgiler aşağıdaki gibi yorumlanabilir:

 • (S)stiff= Çok sert
 • (NS) Nearly stiff= Serte yakın
 • (SE) Speed/elastik= Hızlı çok elastik
 • (CE) Control/elastic= Kontrollü elastik
 • (E) Elastic= Elastik

 

Oyun tarzınıza göre bahsi geçen özellikleri göz önüne alarak masa tenisi raketini seçebilirsiniz. Masa tenisi raketi tercihinde uzman desteğiyle ilerlemeniz önerilir. 

Masa Tenisi Raketi Fiyatları

Masa tenisi raketleri fiyat bilgisi arayanlar için online listeler fikir verici olabiliyor. Masa tenisi raketi fiyatları için araştırma yaparken farklı marka ve özelliklerle farklı fiyatlar listeleyebilirsiniz. Fiyat farklılığı marka bilinirliği ya da malzeme özelliği ekseninde değişebilir. Uygun fiyatlı masa tenisi raketi arayışında Hepsiburada ile fiyata göre filtreleme seçenekleri üzerinden ilerleyebilirsiniz. Fiyat aralığını “en az” ya da “en düşük” şeklinde belirleyebilirsiniz. Böylece belirlemiş olduğunuz bütçe sınırında kalan ürünleri görüntüleyebilirsiniz. Fiyata göre analiz, iyi fiyat avantajını yakalamak için oldukça büyük bir kolaylık sunar. Diğer yandan kampanyalar sayfası üzerinden de avantajlı fiyat seçeneklerine ulaşabilirsiniz. 

Masa Tenisi Raketi Seçimini Hepsiburada’da yapın!

Masa tenisi oyun stilinize göre size uygun masa tenisi raketini Hepsiburada’da bulabilirsiniz. Modelleri detayları ile kategorize ederek inceleyebilir ve en uygun seçeneği hemen keşfedebilirsiniz. Butterfly marka masa tenisi raketi, Delta masa tenisi raketi ya da Adidas, Stiga, Voit gibi marka seçeneklerini filtreleyerek inceleyebilirsiniz. Markaya özel, ürün niteliğine özel ve fiyata özel olarak araştırma yapmanın konforunu yaşayabilirsiniz. Ayrıca 

bugün teslimat seçeneği ile siparişi verdiğiniz gün ürünü teslim alabilirsiniz. Tek tıkla güvenli alışveriş sistemi ile de pratik bir şekilde sipariş oluşturabilirsiniz. Kolay iade için mükemmel optimize edilmiş bir sistem sunan Hepsiburada.com ile online alışverişi keyifli ve pratik kılabilirsiniz. Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Masa Tenisi Raketleri

683 ürün listeleniyor
Spor Outdoor
Spor Outdoor
Spor / Fitness
Spor / Fitness
Spor Branşları
Spor Branşları
Masa Tenisi
Masa Tenisi
Masa Tenisi Raketleri
Masa Tenisi Raketleri
Hazır Raketler
Hazır Raketler
Tahtalar
Tahtalar
Butterfly
Anthony
Vuitton
Joola
Avessa
Stiga
Cornilleau
Selex
Altis
Hattrick
Voit
Busso
Delta
Usr
Vertex
Povit
Tryon
Helix
MASTENS
Masis
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 36 / 683 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?