Her yaştan insanın büyük bir keyifle oynadığı masa tenisi oyunu için olmazsa olmaz ekipmanlardan olan raketler, oyuncunun profesyonellik derecesine ve oyun pozisyonuna göre değişik özelliklere sahip oluyor. Hız, ağırlık, kontrol ve pozisyon gibi önemli detayları göz önünde bulundurarak hem uzun ömürlü hem de yüksek performanslı bir masa tenisi raketi satın alabilirsiniz. Ancak eğer henüz yeteri kadar profesyonel bir oyuncu değilseniz sınıfındaki en yüksek performanslı raketi satın almak sizin için doğru bir seçim olmayabilir. Çünkü bu raketler, yüksek performans sağlamalarının yanı sıra amatör oyuncular için zorlayıcı bir oyun tarzı da yaratabiliyorlar. Bu noktada oyun tarzınızı iyice düşünerek hareket etmenizde yarar oluyor.

Sınıf Özelliğine Göre Masa Tenisi Raketi Seçimi

Masa tenisi oynayacağınız pozisyona ve tekniğe göre raket seçimi oldukça önemli oluyor. Genellikle sınıf türüne göre OFF, OFF-, OFF+, ALL, ALL-, ALL+, DEF, DEF- ve DEF+ olmak üzere 9 adet çeşit bulunuyor. OFF raketler, atak yapmak için kullanılıyor. Tahtası sert olan bu raketler, yüksek hıza sahip olan ve normal kontrollü raketler olarak geçiyor. OFF+ raketler ise atak raketleri olmakla birlikte OFF raketlere göre biraz daha hızlı bir performans sağlıyor. Buna karşılık bir raketlerin kontrol konusunda biraz daha zorlayıcı olduğunu unutmamalısınız. Eğer yeteri kadar profesyonel bir atak oyuncusu değilseniz bu raketler, topu kontrol etmenin zorluğundan dolayı sizin için çok uygun olmayabilir. OFF- raketler de diğer atak raketlere göre biraz daha yavaş ve kontrol imkanı yüksek yapıdadır. 

DEF raketler ise savunma raketleri olarak geçiyor. Yumuşak ağaçlardan yapılan bu raketlerle, karşıdan gelen topu rahatça yumuşatmak mümkün oluyor. DEF+ raketler, diğer savunma raketlerinin en hızlısı olurken DEF- raketler de en yavaş savunma raketi olarak geçiyor. DEF- raketler ile atak yapmadan da sayıya ulaşmanız mümkün oluyor. 

Eğer hem savunma hem de atak yapmayı planlıyorsanız ALL raket grubunu tercih edebilirsiniz. Çok yönlü bir yapıya sahip olan bu raketlerin ALL+ çeşidi diğer çeşitlere göre daha hızlı olmakla birlikte daha kontrolsüzdür. ALL- raketler ise daha kontrollü ama daha yavaş raketler olarak geçiyor. 

Ağırlık, Kontrol ve Hız Özelliğine Göre Masa Tenisi Raketi Seçimi

Tüm masa tenisi raketlerinin teknik detaylarında kontrol özelliği belirtiliyor. 0 ile 100 arasında olan bu değer yükseldikçe kontrol performansı da artıyor. Aynı şekilde raketlerin hız özelliği de 0 ile 100 arasında bir sayısal değere sahip. Yüksek değere sahip olan raketler daha hızlı olmakla birlikte kontrol sağlama konusunda da profesyonelliğe ihtiyaç duyabiliyor. Raketin ağırlığı, seçim yaparken en çok dikkat edilmesi konulardan bir tanesi oluyor. 70 ile 100 gram arasındaki raketler, oyuncular tarafından daha sık tercih ediliyor. 

Katman Sayısına Göre Masa Tenisi Raketi Seçimi

Masa tenisi raketlerinin katman sayıları; 1,3,5 ve 7 şeklinde değişiyor. 1 katmanlı raketler tahta raketler oluyor ve fazla tercih edilmiyor. 3 katmanlı raketler ise atak yapmak isteyen oyuncuların tercih ettiği raketlerden olmakla birlikte yoğun olarak üretilmiyor. 5 katmanlı raketler, en yaygın kullanılan raketler oluyor. Özellikle profesyonel oyuncular tarafından da 5 katmanlı raketler kullanılıyor. Ağırlıklı olarak savunma yapmak için ise 7 ve daha fazla katmanlı olan raketler tercih ediliyor. 

Masa tenisi oynarken pozisyonunuza, oyun tarzınıza ve profesyonellik seviyenize göre seçeceğiniz masa tenisi raketiniz için masa tenisi raketleri kategorisini detaylı olarak inceleyebilir ve size en uygun ürünü kolayca satın alabilirsiniz. 


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Masa Tenisi Raketleri

Hazır Raketler
Tahtalar
Konumseçilmedi
Kategori
Toplam 24 / 448 ürün
DSACategoryId/60001546/2147483635/353044/19006/369359