Frau

Kıyafet ya da ayakkabı satın alacağımız zamanlarda hoşumuza gidecek ürünler hakkında araştırmalar yaparız. Bu araştırmalar sonucunda yaygın bir şekilde tercih edilen bazı giyim&ayakkabı markaları ile karşılaşırız. İşte bu markalardan biri Frau markasıdır. Marka, koku yapmayan ayakkabılar üretmesi nedeniyle yıllardır pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Firma casual modellerin yanı sıra klasik modeller de üretmektedir. Marka İtalyan menşeili olması nedeniyle, modayla yakın bir ilişki içerisindedir. Bu nedenle üretilen tüm modeller modayı yakından takip etmektedir.

Frau Ayakkabı Modelleri

Ayakkabı konusunda bir ekol olan markanın farklı pek çok modeli vardır. Frau ayakkabı gerek rahat bir kullanım sunduğu gerekse de farklı mevsimler için uygun yapıda olduğundan tercih edilir. Frau erkek ayakkabı modelleri içinde klasik, casual, spor, sneakers, sandalet, espadril gibi farklı pek çok model yer alır. Bu ayakkabılarda farklı malzemeler kullanılıyor olsa da, firma ürettiği tüm ayakkabılarında sizlerin rahatlığını ön plana alır. Frau ayakkabı bayan modelleri için de aynı şey geçerlidir. Bu alanda rahatlığın ve estetik görünümün aynı anda varlık göstermesi, firmanın amaçladığı şeylerden biridir. Zaten bu sayede de markanın sıkı takipçileri olmuştur. Firmanın ürettiği botlar da yoğun şekilde tercih edilir. Frau bot erkek modelleri kış aylarında soğuktan korunmak için gereken tüm özelliklere sahiptir. Botlarda tamamen deri kullanılır. Bu nedenle sizlerin ayakları soğuktan korunurken aynı zamanda rahat bir ortam da oluşur. Botların özel tasarımı, hava ne kadar soğuk olursa olsun ayakların nefes almasını mümkün kılar. Frau kadın botları için de bu özelliklerden bahsetmek mümkündür. Firmanın ürün yelpazesinde soğuktan korunmak için ideal ve aynı zamanda şık görünüme sahip olan farklı pek çok bot seçeneği bulunur. Botların fiyatları da malzemelerine ve diğer özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Ancak ihtiyaçlarınız doğrultusunda, ayağınıza yakışacağını düşündüğünüz bot modelini uygun fiyata bulabilirsiniz. Bunun için ufak listeler yapmak, seçimlerinizde size yardımcı olacaktır.

Frau Farklı Hangi Modelleri Üretir?

Her ne kadar ayakkabı alanında bir ikon olsa da, marka başka modeller de üretmektedir. Bu kapsamda Frau sandalet ürünlerinden bahsetmek mümkündür. Firma, hem kadınlar hem de erkekler için sandaletler üretmektedir. Üretilen sandaletlerde kullanılan malzemeler zaman zaman farklılık gösterir. Firma, sizlerin ayaklarını yormayacak kaliteli malzemeleri kullanmaya özen gösterir. Sandaletlerde nubuk, gerçek deri vb. kullanılır. Ayrıca dolgulu, dolgusuz, açık sandaletler de firmanın ürün yelpazesinde yer almaktadır. Malzeme farklılıklarından dolayı, sandaletlerin fiyatları özelinde değişiklikler söz konusu olabilir. Sandalet modeline ek olarak, Frau terlik modelleri de sıklıkla tercih edilmektedir. Terliklerin rahat bir kullanım sunması ve günlük hayatta neredeyse ayakta yokmuş gibi hissedilmesi nedeniyle, yoğun bir taleple karşı karşıya olduğu söylenebilir. Yine terlikler özelinde de kadınlar ve erkekler için farklı modeller mevcuttur. Kadın terlikleri için dolgu topuk, topuklu ve topuksuz, parmak arası ve günlük terlik modellerinden bahsedilebilir. Firmanın terlik kategorisinde yer alan tüm ürünler rahat bir kullanıma ve şık bir görünüme sahiptir. Erkekler için üretilen terliklerde de yine günlük terlik ve parmak arası terlik modelleri tercih edilmektedir. Frau espadril modelleri de özellikle yaz ayları için ilgi görmektedir. Rahat ve koku yapmayan yapısıyla, sizler espadril modellerini rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Her insan günlük hayatında koştururken ayağında rahat bir ayakkabı olmasını ister. Frau sneakers modelleri tam da bu isteği karşılayabilecek yetkinliğe sahiptir. Sneakers modelleri de hem kadınlar hem de erkekler için farklı özellikler ve farklı renk seçenekleriyle satışa sunulmuştur. Kadınlar günlük hayatta ayaklarının daha rahat olması için özel bazı modellere yönelirler. Frau babet modelleri onlardan birisidir. Babetler, topuk ve ayakucu aynı düzlemde olduğu için topuk yükseltisi bulunmayan ayakkabılardır. Frau babet modelleri rahat ve hafifliğiyle kadınların ilk tercihleri arasındadır. 

Frau Ayakkabı Fiyatları

Yapılan araştırmalar kapsamında Frau marka ayakkabıların fiyatları da merak edilmektedir. Ancak ürünler konusunda sabit bir fiyat vermek mümkün değildir. Çünkü firmanın pek çok ayakkabı modeli vardır. Bu modellerde kullanılan deri ve diğer malzemeler ayakkabıların fiyatlarını doğrudan etkilemektedir. Ayakkabıların yanı sıra firma tarafından bot, espadril gibi modeller de üretilmektedir. Bu ürünler de içerdikleri malzemeler ve yapıları bakımından farklı fiyatlara sahiplerdir. Şirket hem erkek hem de kadın ayakkabıları ürettiğinden, bu anlamda da bir fiyat farklılığı söz konusudur. Frau kaliteli üretim anlayışını esas alırken, uygun fiyatlı modeller de sunmaktadır. Bu kapsamda Frau marka, rahat bir kullanıma sahip uygun fiyatlı ayakkabı modelleri bulmak mümkündür. Bunun için kişinin ihtiyaçlarını doğru şekilde tespit etmesi ve uygun bir fiyat araştırması yapması gerekir. 

Ayakkabı Seçiminde Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Size uzun süre eşlik etmesini istediğiniz bir ayakkabı almadan önce dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. İlk olarak ayağınızın anatomik yapısına göre ayakkabı seçiminde bulunmak size fayda sağlayacaktır. Çünkü herkesin kendine has bir ayak yapısı vardır. Bu nedenle örneğin düz ve yüksek tabanı olan ayaklar için aynı ayakkabıya yönelmek pek mantıklı değildir. Buna ek olarak, ayaklarınız şiş olduğunda alışveriş yapılması tavsiye edilmektedir. Özellikle günlük kullanım için rahat ve konfrolu yapıda olan modellere yönelmek, uzun vadede sağlıklı olacaktır. Ayak sağlığı için nefes alabilir özelliğe sahip bir ayakkabı seçimi çok önemlidir. Ayrıca hareket halinde sizi engellemesi muhtemel olan detayların olduğu ayakkabıları almaktan kaçınabilirsiniz.

Erkek ve Kadın Ayakkabıları Arasında Fark Var mıdır?

Erkekler ve kadınlar için üretilen ayakkabılar arasındaki en temel farkın numaralar olduğu tahmin edilmektedir. Erkekler için üretilen modellerin numaraları daha büyükken, kadınlar için üretilen ayakkabıların numaraları nispeten daha küçüktür. Bununla beraber, kadınların ve erkeklerin ayakları arasındaki en temel farklılık, topuk ve ön ayak kısmı arasındaki ilişkisidir. Kadınların topuk ya da ayak parmaklarının etrafına oranla daha dar topuğa sahiptir. Bu nedenle örneğin bir kadın da bir erkek de 41 numara ayakkabı tercih yapıyor olsa da, kadının topuk kısmı daha dardır. Ancak hem erkeklerin hem de kadınların kullanabileceği unisex ayakkabılar da üretilmektedir. Bu ayakkabı modelleri arasından, ayağınıza en uygun olanları gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Kışlık Bot Seçiminde Nelere Dikkat Etmek Gerekir? 

Dönemsel olarak tercih ettiğiniz bot gibi ürünlerin her şeyden önce rahat bir kullanım sağlaması çok önemlidir. Bu nedenle ağırlık açısından daha hafif olan ürünlere yönelmek mantıklı olacaktır. Ayrıca iyi özelliklere sahip olan bir kışlık bot, sizin ayak kemerinizi ve tabanınızı desteklemelidir. Elbette soğuktan korunmak için tercih edilen bir ürün olduğu için, ayakları sıcak tutacak bir yapıda olmalıdır. Bu konuda botun hangi malzemeden yapıldığına dikkat etmek gerekir. Dolayısıyla deriden yapılmış botlar ayakları daha sıcak tutacaktır. Her ne kadar soğuktan korunmak amacıyla alınsa da, botların, ayakların nefes almasını sağlayacak özelliğe sahip olması gerekir. Kışın ortaya çıkan buzlanma gibi durumlarda kayma riskine karşın, kauçuk tabanlara sahip botlar tercih edilebilir. Son olarak, seçtiğiniz botun su geçirmemesi kar, yağmur vb. gibi hava olaylarına karşı avantajlı olmanızı sağlayacaktır.
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...