Giyotin Makas

Fabrikalarda ya da inşaat alanlarında bazı metal sac gibi malzemeler kullanılır. Bu malzemelerin ihtiyaç duyulan boyuta gelmesi oldukça zordur. Çünkü çok sağlam olan ve bölünmesi zor olan malzemelerdir. İnsan gücü ya da sıradan kesici aletler ile bu nesneleri ayırmak çok zorlayıcı olabilir. Bu tarz materyalleri ayırabilmek için özel bir cihaz üretilmiştir. Bu cihaz giyotin kesim makasıdır. Giyotin makası ağır işlerin yapıldığı ortamlarda kullanılan bir cihazdır. Metal sac gibi ürünlerin koparılması, kesilmesi işlemine giyotin kesim işlemi denir. Bu işlem giyotin makasları ile yapılır. Giyotin makasları büyük ve sert olan cisimleri kesme konusunda yardımcı olan makinelerdir. Giyotin makasları sayesinde inşaatlarda ya da fabrikalarda metal sac türü cisimler kolaylıkla ihtiyaç duyulan boyutlara getirilebilir. Giyotin makas ilk üretildiği dönemlerde insan gücü ile kullanılan bir makastır. Ancak teknolojik gelişmeler sonucunda artık elektronik ve bilgisayara bağlı olarak kullanılan bir cihaz haline gelmiştir. Bugün giyotin makası bilgisayara bağlı olarak çalışır. Bilgisayardan alınan komut üzerine giyotin makası kendisine verilen nesneyi istenilen ölçülere ayırır. Giyotin makas bildiğimiz klasik makas mantığı üzerine geliştirilmiş bir cihazdır. Makas ile aynı mantık üzerinden geliştirilen bir mekanizmaya sahip olan giyotin makası ağır sanayi işlerinde rahatlıkla kullanılır.

Giyotin Makas Kesimi

Ağır sanayinin olduğu alanlarda büyük ve ağır malzemeler kullanılabilir. Bilinen kesme yöntemleri ile bu malzemeleri ihtiyaç duyulan ölçüye getirmek zorlayıcı bir işlem olabilir. Bu nedenle bahsi geçen cisimleri ihtiyaç duyulan boyuta getirecek bir cihaz geliştirilmiştir. Bu cihaz giyotin makinesi olarak bilinir. Giyotin makas olarak bilinen cihazların bilinen klasik makastan pek bir farkı yoktur. Makas ile aynı mantıkta çalışan giyotin makas çeşitlerinin tek farkı yalnızca kestiği nesnenin bir metal sac olmasıdır. Normal makas ile metal sac gibi bir nesneyi kesmek mümkün değildir. Çünkü metal sac oldukça zor parçalanan bir materyaldir. Ancak inşaat gibi çalışmalarda metal sac malzemede oldukça çok kullanılır. Malzemeyi kullanılacak alanın ölçülerine uygun hale getirmek için parçalamak gerekir. Bunu kas gücü ya da bilinen kesme yöntemleri ile yapmak mümkün olmadığı için giyotin kesim geliştirilir. Giyotin kesim cihazları metal sac olan malzemeleri kolaylıkla istenilen boyutlara getirebilir. Giyotin kesim ilk başlardan geliştirilen giyotin makasları ile kas gücünden yararlanarak yapılır. Ancak gelişen teknoloji ile giyotin makası artık bilgisayara bağlı kullanılan bir elektronik cihaz haline gelir. Giyotin makasın metal sac malzemeyi kesmesi için gerekli bilgileri bilgisayara girerek ihtiyacınız olan boyutlarda metal sac malzeme elde edebilirsiniz. Bu şekilde giyotin makasın kullanımı oldukça kolaylaşmıştır. Ağır sanayi işi yapılan çalışma sahalarında giyotin makas kullanımı hayat kolaylaştırır.

Giyotin Makas Kullanım Alanları

Giyotin makas genellikle ağır işlerin yapıldığı çalışma sahalarında kullanılır. giyotin makas kullanımı en yaygın olarak inşaat alanlarında görülür. Çünkü giyotin makas parçalanması zor olan metal sac gibi malzemelerin ayrılmasında kullanılır. İnşaat yapımında da bu tarz malzemelerin kullanımı oldukça yaygındır. Yıllar içerisinde de inşaat sektörü oldukça gelişmiştir. Yani yapılan inşaatlar değişmiş ve gelişmiştir. Çok katlı ve büyük bina inşaatları yaygınlaşmıştır. Giyotin makas bu tarz inşaatlarda sıklıkla kullanılır. Aynı şekilde müstakil ev yapımında da giyotin makas kullanılabilir. İnşaat alanlarında kullanılan metal sac malzemenin istenilen boyuta getirilmesinde giyotin makas kullanılır. İnşaat dışında makine üretiminde de giyotin makaslar kullanılabilir. Makine üretiminde metal sac gibi zor kesilen dayanıklı malzemeler tercih edilir. Bu nedenle bu malzemelerin ihtiyaç duyulan boyutlara gelmesi giyotin makas ile mümkün olur. Ayrıca giyotin makas tarım sektöründe de kullanılabilir. Bunun dışında kağıdın çok kullanıldığı ofislerde giyotin kağıt kesici tercih edilebilir. Giyotin kağıt kesici toplu olarak pek çok kağıdı istediğiniz boyuta getirmenize olanak sağlar. Giyotin kağıt kesme makinesi ile kağıtlarınızı istediğiniz boyutlara getirip dilediğiniz gibi dosyalayabilirsiniz. Dilerseniz dosyalamada kullanmak için çeşitli dosyalama arşivleme ürünlerine göz atabilirsiniz.

Giyotin Makas Çeşitleri

Giyotin makas çeşitleri makine üretimi, tarım sektörü ve en çok da inşaat sektörü gibi alanlarda oldukça sık kullanılır. Giyotin makas bilinen makas mekanizması ile aynı çalışma sistemine sahiptir. Tek farkı parçalaması zor olan malzemelerin parçalanması için kullanılıyor olmasıdır. Giyotin makas çeşitleri kollu ve sürgülü olarak iki gruba ayrılır. Kullanım alanınıza uygun olan giyotin makinesini tercih edebilirsiniz. giyotin kesim makinesi çeşitlerinin iki ayrı kesme kolu bulunur. Bu kollardan bir tanesi hareketli bir tanesi ise sabit olur. Sabit olan kol aşağı kısımda durur. Hareketli olan giyotin bıçak ise üst kısımda yer alır. Hareketli olan kol aşağı ve yukarıya doğru hareket eder. Kullanım alanlarına göre tercih edilebilecek çeşitli giyotin makaslar vardır. Kırtasiye ve ofis gibi kağıdın çok kullanıldığı çalışma alanlarının tercih edebileceği çeşitli A4 kesmeye yarayan giyotin makinesi çeşitleri bulunur. Bu cihazlar pek çok kağıdı aynı anda kesebilir. Kırtasiye gibi A4 kesmeye yarayan giyotin makinesi kullanılan yerlerde ciltleme makineleri de oldukça sık kullanılır. Bunun dışında sıklıkla kullanılan metal sac gibi malzemeleri kesmeye yarayan giyotin makas çeşitleri vardır.

Giyotin Makas Özellikleri ve Avantajları

Giyotin makas pek çok alanda kullanılabilen çoklu işlemlerin yapılabildiği bir makas çeşididir. Giyotin makasların bilinen normal makas gibi çalışan iki adet bıçaklı kolu vardır. Altta sabit duran ve üst taraflı hareketli olan bıçak kolların arasında boşluk bulunur. Giyotin makaslarının arasında bulunan bu boşluğun genişliği kesilecek olan nesnenin kalınlığına göre belirlenir. Giyotin makas kesim yapılabilecek bir tezgah olarak tasarlanmıştır. Aynı zamanda bilgisayar sistemine bağlı olarak çalışır. Giyotin makas kullanılırken cihaza kesilecek olan malzemenin bilgileri ve ihtiyaç duyulan ölçülere ilişkin bilgiler girilir. Kesilmesi istenen metalin ne kadar bir uzunluk ve kalınlığa gelmesi istendiğine ilişkin bilgiler bilgisayar sistemine işlenir. Bu şekilde kullanılacak olan malzeme istenilen ölçülere gelir. Giyotin makas sayesinde hem seri hem de aynı ölçülerde üretim yapmak mümkün olur. Bu nedenle giyotin makas kullanımının pek çok avantajı vardır. Giyotin makas kullanımının avantajları şu şekilde sıralanabilir:

  • Giyotin makas kullanarak kesme işlemini daha hızlı yapabilirsiniz. Yani giyotin makas zamandan tasarruf etmenizi sağlar.
  • Giyotin makas ile çoklu olarak yapılacak işlemleri kolaylıkla yapabilirsiniz.
  • Giyotin makas kullanarak tam olarak istediğiniz ölçülerde bir kesim gerçekleştirebilirsiniz. Çünkü makine kesimi insan eli yüzünden olabilecek hataları ortadan kaldırır.
  • Giyotin makasın ekonomik olarak da kullanımı oldukça mantıklıdır. Giyotin makaslar uzun ömürlü kullanım sunar. Bu nedenle giyotin makaslar ekonomik tasarruf yapmanızı da sağlar.
Giyotin Makas ile Üretimde Seri Kesim İşlemi

İnşaat sektörü gibi pek çok sektörde kullanılan giyotin makaslar birden fazla nesneyi kolaylıkla kesmenizi sağlar. Birden fazla nesneyi aynı boyutlara getirmek istediğinizde bunu el ile yapmak hata payını arttırır. Ancak giyotin kesim makinesi kullanarak hata payını oldukça azaltabilirsiniz. Çünkü giyotin makineleri bilgisayar sistemine bağlı olarak çalışır. Bilgisayara kesilecek malzemenin bilgilerini ve ihtiyacınız olan ölçüleri girerek giyotin makasın bu ölçülerde kesim yapmasını sağlayabilirsiniz. Üstelik giyotin makas bu kesimi birden fazla kes yapmanızı mümkün kılar. Çok hızlı bir şekilde seri bir kesim yapabilirsiniz. Bu sayede hem zamandan hem de ekonomiden tasarruf etmiş olursunuz. Giyotin makas ihtiyacınız olan sayıda ürünü hızlıca kesme imkanını size sunar. Çeşitli boyutlarda ve özelliklerde olan giyotin makaslardan kendi kullanımınız için uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Giyotin Makas Fiyatları

Farklı kullanım alanlarına uygun giyotin makas çeşitleri bulunur. Giyotin makas genellikle inşaat gibi kesimi zor metal sac malzemelerin kullanıldığı alanlarda tercih edilir. Bunun dışında ofis ve kırtasiye ürünlerinin kullanımına uygun A4 kesen giyotin makas çeşitleri vardır. Bunun gibi ürün çeşitliliğine sahip olan giyotin makas fiyatları da birbirinden farklı olabilir. Yani inşaat sektöründe kullanılan giyotin makas ile ofislerde çoklu kağıt kesmek için kullanılan giyotin makas arasında fiyat farklı olabilir. Aynı şekilde sürgülü ve kollu olan giyotin makaslarının da fiyatlarında farklılık görülebilir. Ayrıca indirim ve kampanya dönemlerinde giyotin fiyatları farklılaşır. Daha uygun fiyata giyotin makinesi almak isterseniz indirim ve kampanya dönemlerini takip edebilirsiniz. Bu sayede tercih ettiğiniz giyotin makinesini uygun fiyata satın alabilirsiniz. Her kullanıma ve ihtiyaca uygun bir giyotin kesim makinesi bulunur. Kendiniz için en uygun olan giyotin makinesinde karar kılabilirsiniz. Kullanımınıza en uygun olan giyotin makinesine karar verirken dilerseniz kullanıcı yorumlarından faydalanabilirsiniz. Ürün yorumları kısmında kullanıcıların ürün hakkındaki görüşleri ve deneyimleri yer alır. Bu nedenle yorumlar sizin için yol gösterici olabilir. Çeşitli giyotin makas seçeneklerine Hepsiburada’dan ulaşabilirsiniz.

Giyotin Makas Ne İşe Yarar?

Giyotin makas normal makas ile kesilmesi zor olan nesnelerin kesiminde kullanılır. Parçalanması zor olan metal sac gibi nesnelerin istenilen boyuta getirilmesinde giyotin makas kullanılır. Bunun dışında ofis gibi alanlarda kağıtları çoklu olarak kesmeye yarayan A4 kesen giyotin makasları da vardır. Kısacası giyotin makasın farklı işlevleri vardır.

Giyotin Makas Nedir?

Giyotin makas normal makas sisteminde tasarlanmış, bilgisayara bağlı olarak çalışan bir cihazdır. İlk üretildiği yıllarda el ile kullanılan giyotin makas cihazları bugün bilgisayar sistemi üzerinden kontrol edilir. Giyotin makas sayesinde kesimi zor olan cisimler rahatlıkla parçalanabilir. Bu nedenle pek çok sektörde giyotin makas kullanımı tercih edilebilir.

Giyotin Makas Kullanım Alanları Nelerdir?

Giyotin makas çok sayıda çalışma alanında kullanılabilir. En yaygın kullanımı inşaar sektörüdür. Çünkü inşaat sektöründe metal sac gibi kesimi zor olan nesneler kullanılır. Bu malzemelerin istenilen boyutlarda kesilmesi giyotin makas ile mümkün olabilir. Bunun dışında ofis ve kırtasiye gibi yerlerde de A4 kesmeye yarayan giyotin makaslar tercih edilir. Ayrıca tarım ve makine üretimi gibi sektörlerde de giyotin kesim makinesi kullanılabilir.

Giyotin Makas Nasıl Kullanılır?

Giyotin makası ilk üretildiğinde insan gücü ile çalışan bir sistemdir. Ancak teknolojik gelişmelerden sonra giyotin makineleri bilgisayar sistemine bağlı olarak çalışabilir hale gelmiştir. Giyotin kesim makinesi kullanılırken kesilecek olan malzemenin özellikleri ve istenilen ölçüler bilgisayara girilir. Bu sayede kullanılacak malzeme hızlı, kolay ve seri bir biçimde kesilebilir.

Giyotin Makası Kullanarak Kağıt Kesilir mi?

Giyotin makas ile kağıt kesilebilir. Kağıt tekli kesildiğinde normal makas ile kesmek de mümkündür. Ancak çoklu ve seri kesim için giyotin kesme makasları tercih edilir. Çünkü giyotin kesme makineleri ile birden çok kağıdı tam olarak aynı ölçülerde kesebilirsiniz. Giyotin makinesine girdiğiniz ölçülerde seri kesim yapabilirsiniz. Yani toplu kağıt kesimlerinde giyotin makas size pek çok avantaj sunar.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Giyotin ve Makas

201 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 50 / 201 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?