Kâğıt kesme makinesi, ofis araçları kategorisinde bulunan ve evrakları kesmeye yarayan makinedir. Her türlü ölçü ve miktarda kesim işlemi yapılabilir. Çeşitli ebatlarda kesilebilen kâğıtlar, ofislerde birçok alanda kullanılır. Klasik makaslar ile kâğıt kesme işlemi hem uzun zaman alması hem de oluşabilecek kazalar bakımından risk taşıması nedeniyle ofis ortamlarında yaygın olarak tercih edilmez. Ev kullanımlarında klasik makaslar tercih edilse de, ofis ortamında kâğıt kesme makinesi oldukça pratik bir çözüm sağlar. Özellikle ‌basımevi, kırtasiye gibi kâğıdın sık kullanıldığı ortamlarda, kâğıt kesme makinesi önemli bir zaman kazandırır. Makinenin pratik ve kolay kullanımı da herkesin kesim işlemini rahatça uygulayabilmesine olanak tanır. Kâğıt kesme makinesi, risksiz ve güvenli bir araçtır bu nedenle ofis ve iş yerlerinde yoğun olarak tercih edilir.

Kâğıt Kesme Makinesi Nasıl Kullanılır?

Kâğıt kesme makinesinin kullanımı pratik ve basittir. Kâğıdın kesilecek bölümü, makas kısmının altına yerleştirilir. Bu kısımda kâğıdın kesimine karar vererek birçok kâğıt kesme makinesi modelinde bulunan perforajlı, düz veya kıvrımlı kesim seçeneklerini kullanabilirsiniz. Ardından sürgülü makası kâğıt üzerinden geçirerek kesim işlemini tamamlayabilirsiniz. Oldukça pratik bir çözüm sağlayan kâğıt kesme makineleri herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Makas bölümünün keskin bıçakları elle temas etmediği için en güvenli kâğıt kesme yöntemi olan bu makineleri ofisinizde veya iş yerinizde güvenle kullanabilirsiniz. Kırtasiye gibi iş yerlerinde yoğun sezonlarda kâğıt kesme işlemini kısa sürede yaparak zamandan kazanmak için çeşitli kâğıt kesme makinesi modellerinden edinebilirsiniz.

Giyotin Ne Amaçla Kullanılır?

Giyotinin kullanım amacı kâğıdı keserek şekil vermektir. İstenilen boyutlarda kesilen kâğıtlar ofislerde çeşitli amaçlarla kullanılabilir. Kâğıt kesme işini güvenle ve kısa sürede yapmak için giyotin makas adı verilen ürünler tercih edilir. Giyotin makas ile kolayca evraklarınızı boyutlandırabilir, kesim işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Makas Neden Körelir?

Makasların keskin bıçakları zaman içinde körelir. Bunun en büyük nedeni makasların nemli ortamda muhafaza edilmeleridir. Örneğin banyo dolabında muhafaza edilen bir makas duş esnasında ortaya çıkan buharla sürekli olarak temas eder. Bu da ürünün bıçaklarındaki keskinliğin kaybolmasına, çelik yüzeylerinin paslanmasına ve bıçakların körelmesine neden olur. Bunu engellemek için makasları kuru ortamda ve mümkünse çekmece gibi tamamen kapalı alanlarda muhafaza etmek gerekir. Makasların nemli havayla temas etmesi kullanım ömrünü kısaltır ve verimli bir performans sağlamalarına engel olur. Körelen makas bıçakları kesim işlemi esnasında daha fazla güç uygulamanıza neden olur ve bu da makasın elinizden kayarak size zarar vermesine neden olabilir. Bu sebeple, makaslar rutubetsiz ortamda muhafaza edilmeli, belirli aralıklarla keskinleştirilmelidir.

Makas Nasıl Keskinleştirilir?

Makas keskinleştirmek için çeşitli yöntemler vardır. Bunlardan en yaygını makas bıçaklarını zımpara kâğıdı yardımıyla keskinleştirmektir. Bu yöntemi uygulamak için öncelikle kumlu kısım dışta kalacak biçimde zımpara kâğıdını ikiye katlamalısınız. Ardından makas ile uzun şeritler halinde kâğıdı kesmelisiniz. Bu işlem esnasında körelen bıçaklar zımparalanarak keskinleşecektir. Makas bileme işlemi için uygulanan bir diğer yöntem ise alüminyum folyo kâğıdı kullanmaktır. Alüminyum folyolar dört beş kat olacak şekilde katlandıktan sonra makas ile kesilir. Ancak alüminyum folyonun kalın bir şekilde katlandığından emin olunmalı. Son olarak ise, makas bıçaklarını bilemek için tornavida yöntemi kullanılabilir. Bu makas keskinleştirme yöntemi oldukça basittir. Makas bıçaklarının arasına tornavidayı aldıktan sonra, bıçaklar tornavida yüzeyine değecek şekilde aşağı yukarı kaydırılır. Bu esnada bıçakların keskin yüzeyleri tornavidanın gövdesiyle temas halinde olduğu için sürtünme gücüyle keskinleştirme işlemi uygulanır.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Giyotin ve Makas

173 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Kw-Trio Giyotin Makaslar
  2. Dahle Giyotin Makaslar
  3. Fellowes Giyotin Makaslar
  4. Office Force Giyotin Makaslar
  5. Atom Giyotin Makaslar
  6. Bigpoint Giyotin Makaslar
  7. Lamiess Giyotin Makaslar
  8. Kraf Giyotin Makaslar
  9. Olympia Giyotin Makaslar
  10. GBC Giyotin Makaslar
  11. Mühlen Giyotin Makaslar
  12. Genie Giyotin Makaslar
  13. Maped Giyotin Makaslar
  14. Mapi Giyotin Makaslar
  15. Uber Giyotin Makaslar
  16. Hece Giyotin Makaslar
  17. MAS Giyotin Makaslar
  18. Mapicut Giyotin Makaslar
  19. Rubenis Giyotin Makaslar
  20. Esselte Giyotin Makaslar
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Güncel Değerlendirme
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483643/15238/15260
Başa dön