Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Grupla Psikolojik Danışma İlke Ve Teknikleri - Nilüfer Voltan Acar

Nobel Akademik Yayıncılık
223,19 TL
( / adet)
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (5)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

250,00 TL
257,40 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/9925/9936
Grupla Psikolojik Danışma İlke Ve Teknikleri - Nilüfer Voltan Acar
İlk baskısı 1995'de yayımlanan Grupla Psikolojik Danışma İlke ve Teknikleri kitabına bakıldığında çok yol kat edildiği anlaşılabilir.
Kitapta, otuz beş yıllık meslek yaşamımda liderliğini yaptığım onlarca grupla psikolojik danışma oturumlarından örnekler verilmiştir. Bu örneklerin, anlatılanların anlaşılmasını kolaylaştıracağı düşünülmektedir. Diğer bir farklılık da, bu geliştirilmiş basımın resimlerle renklendirilmesi olmuştur.
Grupla Psikolojik Danışma İlke ve Teknikleri kitabının içeriğini planlarken, öğrenme modeline dayalı gruplar temel alınmıştır. Bu nedenle, danışan, psikolojik danışman kavramları kullanılmıştır. Ancak, transferans ve direnç konularında, özellikle, diğer kaynaklara atıfta bulunulduğunda hasta kavramı yer almıştır.
Kitaba, Grupla Psikolojik Danışmaya genel bir bakışla başlanmış ve özellikle grup rehberliği ve grupla psikolojik danışma üzerinde durulmuştur; çünkü, maalesef alandan olanlar bile bu iki kavramı çoğu kez karıştırmaktadırlar. Yaptıkları iş grup rehberliği olduğu hâlde, "Grupla psikolojik danışma yaptım." deyiveriyorlar ve hatta tezlerini de öyle isimlendiriyorlar.
Kitapta adı geçen bazı kavramlar üzerinde durularak sonra da grupla psikolojik danışma yapabilmesi için "psikolojik danışman"ın nasıl bir eğitim alması gerektiği konusu ele alınmıştır. Psikolojik danışma grubunun özellikleri, terapötik güçler, grubun evreleri, amaçlar, direnç ve transferansa da ayrıntılı bir şekilde değinilmiştir. Ayrıca, grupla psikolojik danışmada alıştırmalar ve yeri, güçlüğü olan danışanlar ve bu danışanlarla başetme yolları üzerinde odaklanılmıştır.
Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Yazar Nilüfer Voltan Acar
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu KNOBEL68
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat

Benzer ürünler

Ölüm Korkusunu Yenmek - Irvin D. Yalom Pozitif Çocuk Psikolojik Danışma Ve Rehberlik - Marianne H. Mitchell Deneysel Psikoloji (Cilti)-David G. Elmes Fırtınanın Kalbine In Toplumsal Değişme ve Değerler Otizmi Olan Çocuklara Zihin Okumayı Öğretmek:Uygulamalı Bir Rehber - Selin Atasoy Eğitim Psikolojisi-Ayşen Bakioğlu Tahkim Duruşmasının Psikolojisi - Ziya Akıncı Psikolojik Danışmanlar İçin El Kitabı - Fulya Yüksel Şahin Göçmen Çocuk ve Ergenler - Kültürleşme Uyum ve Eğitim İnsan Ve Sembolleri - Carl Gustav Jung 50 Psikoloji Klasiği - Tom Butler-Bowdon Psikolojik Testler - Başaran Gençdoğan Kişilik Psikolojisi Mutluluğun Şifresi, Sürdürülebilir Mutluluk İçin Sekiz Anahtar + Kitap Söyleşisi Otizmi Olan Çocuklara Zihin Okumayı Öğretmek:Çalışma Kitabı - Selin Atasoy Bioenerjetik Psikoterapi - Beden Bilinci ve Yaratıcı Güç 50 Kişisel Gelişim Klasiği - Tom Butler-Bowdon Psikoterapide Güncel Konular : Klinik Psikoloji Perspektifinden Çok Boyutlu Bir Bakış Anı Yayıncılık Psikolojik Danışma ve Rehberlik sosyal Yaşamda Birey - Salih Dursun Bedeninizi Paylaşn Ruhlarınız-Ruth Rendely Kaygı: Ergenler İçin Çalışma Kitabı Kültürlerarası Psikoloji: Araştırma Ve Uygulamalar-David L. Sam Psikolojik Testler - İbrahim Ethem Özgüven Temel Psikolojik Danışma Becerileri (Basic Counselling Skills)-Richard Nelson - Jones Gelişim Psikolojisi 1 Çocuk Ihmali ve Istismarı - Temel Bilgiler Borderline Kişilik Bozukluğu - Ahmet Ertan Tezcan
Başa dön