Hastane Çıkışı

Hastane Çıkışı Seti

Bebekler doğduğu andan itibaren onlar için özel olarak seçilen kıyafetler ile giydirilir. Doğumdan sonra bebekler için ilk olarak ihtiyaç duyulan kıyafet hastane çıkışı seti olur. Kız ve erkek çocukları için ayrı renklerde ve tasarımlarda ortaya konulan bu modeller arasında aynı zamanda hem kız hem erkek çocuklarının giyebileceği unisex ürünler bulmak da mümkündür. Hastane çıkışı seti içerisinde kıyafet takımları, eldiven, şapka, önlük, battaniye gibi farklı ürünler bulunur. Parça sayısı değiştirilerek yapılan daha büyük veya küçük setler bulunabilir. Bunlar içerisinden bebeğinize ve size en uygun olduğunuz düşündüğünüz bir ürünü tercih edebilirsiniz.

Hastane Çıkışı Seti Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Hastane çıkışı seti doğum öncesinde hazırlanan çantanın olmazsa olmaz üyesidir. Seçim yaparken bebeğe kolaylıkla giydirilebilen tarzda ürünler tercih edilmelidir. Bu takımların hepsi bebeğin hassas cildini düşünülerek meydana getirilir. Yapımında yüzde 100 pamuk kullanılır. Bebeğe giydirme ya da bebeğin üzerinden çıkarma işlemlerinin kolay gerçekleşmesi için düğmeli ya da çıt çıtlı olarak üretilirler. Bunun yanında temizleme ya da kurutma işlemleri de kolay ve hızlı olan ürünlerdir. Anne ve babaların işini kolaylaştırmak için farklı ihtiyaçlara yönelik olarak farklı parça sayılarında üretilirler. Tüm bu detaylara bakılarak seçim yaparken dikkatli olmak gerekir. Bebekler dünya ile yeni tanıştıkları için oldukça savunmasız ve hassastır. Bu nedenle bebekler için özel olarak üretilen hastane çıkışı setlerinin gerekli kalite ve hijyen kurallarına uygun şekilde üretilmiş olması gerekir. Bunun için ilk adım olarak ürünlerin pamuk ipliğinden üretilmesi istenir. İçeriğinde kesinlikle sağlığa zararlı boya ve kimyasallar bulunmamalıdır. Renklendirme işlemleri için doğal boyalar kullanılmadır. Bu şartlarda üretilmeyen ürünler bebekler için tercih edilmemelidir.

Bebeğin cildine temas eden bir bölüm de ürünün dikiş kısmıdır. Dikiş kısımları sert malzeme ve doğru olmayan dikiş teknikleri kullanılarak yapıldığında bebeğin cildine zarar verebilir. Bu nedenle yumuşak malzeme ve doğru dikiş teknikleri ile dikimi yapılmış ürünler tercih edilmelidir. Parça sayısı olarak seçim yapmak gerektiğinde ihtiyacınıza yönelik olarak tercih yapılabilir. Yedek olarak bulundurulan hastane çıkışı modellerinde ise en uygun parça sayısına sahip olan ürünler 5 parçalı set çeşitleridir. Hastane çıkışı setleri hem bebeklerin hem de anne babaların konforuna yönelik hazırlanır. Bebeklerin doğumundan itibaren belirli bir süre boyunca giyilebilen ürünler bebeğin uykuda olduğu ya da beslendiği saatlerde rahat etmesi amaçlı olarak üretilir. Benzer durum anne baba için de geçerlidir. Bebeklerini beslerken, altını değiştirirken ya da uyuturken konforlu bir süreç yaşamaları için uygun ürünler seçilmelidir.

En Güzel Hastane Çıkışı Seti Modelleri

Hastane çıkışı seti modelleri kız, erkek, unisex gruplar halinde üretilen çeşitlere sahiptir. Kız çocuklar için dantelli, nakışlı, tüllü modeller en fazla tercih edilen türlerdir. Bunların dışında prenses modelli hastane çıkışı da yine kız bebekler için oldukça fazla tercih edilir. Özellikle erkek bebekler için düşünülebilen taraftar baskılı hastane çıkışı modelleri unisex olarak da tasarlanabilir. Bazı anne babalar kız çocukları için daha canlı renkler, erkek çocukları için daha soft renkler tercih ederken bazı ebeveynler ise unisex kullanılabilen renklere yönelebilir. Erkek çocuklar için kravat, papyon ya da smokin tasarımlı ürünler seçilerek daha şirin bir görüntü yaratılabilir. Doğum zamanı kış aylarına geldiğinde hastane çıkışı setleri bu ayların hava şartlarına uygun şekilde tasarlanır. Yaz aylarına göre daha kalın yapıda tasarlanan ürünlere ek olarak bazı parçalar da eklenebilir. Mevsim kış olmasına rağmen ürünler her zaman organik yapıda olduğu için bebeğin narin cildine tamamen uyumlu ürünler ortaya konulur. Kış aylarında hastane çıkışı setine eklenen ürünlerden biri de kundaklardır. Kundaklar sadece bebeğin istemsiz hareketlerini önlemek için değil bazı zamanlarda ekstra işlevler için de kullanılabilir. Gidilen bir mekanda hijyen sağlaması açısından ya da bebeğin bezinin değiştirilmesi sırasında altına serilerek kullanılabilir. Ayrıca kış aylarında set içerisinde battaniye çeşitleri de eklenebilir.

Taraftar baskılı ürünler kış sezonu için de üretilen modellerdir. Özellikle babaların en çok tercih ettiği ürünler içerisinde yer alan taraftar baskılı hastane çıkışı modelleri canlı renkleri ile göze çarpar. Taraftar baskılı ürünler kışlık olduğu kadar yazlık olarak da ebeveynlerin beğenisine sunulur. Kış ayları için yapılan hastane çıkışı tasarımları battaniyesi olan modeller içerir. Battaniyelerin kış aylarından en iyi ısınma metodu olması dolayısıyla bebekler için de hastane çıkışı setlerinin içerisinde mutlaka yer alır. Bu ürünler çok kalın olmayan, yumuşak ve pamuklu türde üretilir. Hastane çıkışı konusunda bir detay da ürünün boyutları noktasıdır. Hastane çıkışı seti içerisinde yer alan ürünler genellikle standart boyutlarda üretilir. Değişen durum genellikle markanın kullandığı kalıplar gereği oluşan farklılıktır. Bazen kıyafet bedenleri aynı olarak üretilen modeller arasında battaniye ve kundaklarda değişik boyutlar gözlenebilir. Uzun süreli kullanım planlandığından daha büyük boyutlara sahip ürünler tercih edilebilir. Bunların dışında dünyaya gelmek için acele eden bebekler de unutulmamıştır. Prematüre bebekler için üretilen hastane çıkışı setleri de farklı tasarımlar ile kullanıcıları ile buluşur. Bu alanda da oldukça farklı ve yaratıcı tasarımlar bulmak mümkündür.

Hastane Çıkışı Tasarımları ve Fiyatları

Sadece kendi bebeğiniz için değil sevdiklerinize hediye etmek için de hastane çıkışı seti alternatifini düşünebilirsiniz. Özellikle son zamanların en çok talep gören ürünü olan isimli modeller hediye olarak son derece uygun çeşitlerdir. Arkadaşınıza, akrabanıza ya da sevdiğiniz başka bir kişiye beklemediği bir sürpriz yapmak ve onu mutlu etmek için çok güzel bir hediye olarak seçebilirsiniz. Hastane çıkışı seti içerisinde yer alan zıbın, body, tulum ve bunun gibi farklı parçalar üzerine isim yazılarak ürün çeşitlendirilebilir. İsimli modeller hem kız hem de erkek bebekler için tasarlanabilen ürünlerdir. Kız bebekler için ayrıca nakışlı, tül detaylı, jakarlı ya da dantelli ürünler hediye olarak tercih edilebilir. Ya da isimli modellere ek olarak bu tür süslemeler yapılabilir. Renk konusunda da oldukça fazla çeşitliliğe sahip olması zevkinize uygun bir model bulma ihtimalinizi arttırır. Hediye olarak düşündüğünüz ürünlerin ipeksi bir yumuşaklığa sahip olmasına, bebek cildine dost olmasına özellikle dikkat etmelisiniz.

Bebek ürünleri tüm modelleri ile çok fazla çeşitliliğe sahip bir alandır. Bu alanın bu kadar geniş olması bebeklerin yetişkinlere göre çok daha fazla sayıda giyinme, beslenme, tuvalet gibi ihtiyaçlar duymasından kaynaklanır. Bu da ürünlerin fiyatları açısından da oldukça geniş bir aralık oluşmasını sağlar. Her bebeğin doğumdan itibaren kullandığı hastane çıkışı seti modelleri için de fiyat aralığı geniş bir skalada yer alır. Hastane çıkışı fiyatları pek çok noktaya bağlı olarak değişir. Bunlar ürünün markası, kullanılan kumaş cinsi, ürünün kalitesi, setin içerdiği parça sayısı gibi noktalardır. Bu noktalar içerisinden her hangi birinin değişikliği fiyatlarda da artma ya da azalmaya sebep olur. Ayrıca ürünler üzerinde süsleme amaçlı olarak kullanılan aksesuarlar da fiyat üzerinde etkilidir. Fiyat aralığının geniş olması her bütçeye sahip kişinin kendi tarzına uygun bir ürünü bulup satın alabilmesini sağlar.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Hastane Çıkışı Seti

53 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 53 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?