Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Her Şey Seninle Başlar - Mümin Sekman

Alfa Yayınları
107,20 TL
( / adet)
Satıcı: Hepsiburada
Resmi Satıcı
Kampanyaları Gör 2
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (41)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

104,00 TL
170,25 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/9925/1503108
Her Şey Seninle Başlar - Mümin Sekman Türkiye’nin En “Başarılı” Başarı Kitabı

Çaresizlik öğrenilmiştir.
Başarılı olmak da öğrenilebilir.
Sende sandığından fazlası var!
Gelebileceğin en iyi yerde değilsin.
Yeni bir hayat için gereken, yeni bir akıldır.
Doğru şeyi yapmak için yanlış zaman yoktur.
Rüzgârı suçlamayı bırak, yelkenleri kullanmayı öğren!
Seyirci koltuğundan sıkıldıysan, sahneye çık.
Zirvede her zaman bir kişiye daha yer var.
Her şey seninle başlar!
Başkaları yapabildiyse, sen de yaparsın.
Hayatta ya tozu dumana katarsın,
Ya da tozu dumanı yutarsın.
Seçim senin!

Kişisel gelişim alanına getirdiği farklı bir solukla uzun yıllar adından söz ettiren Mümin Sekman, sosyal başarı kazanmanın yöntemleri üzerine yazdığı kitapları ile milyonlarca okuyucuya hitap etmeye devam ediyor. İlk kitabını 21 yaşında kaleme alan yazarın şimdiye kadar yayımlanmış 10 eseri bulunuyor. Kitaplarında işlediği konularda bilimsel çalışmalara da yer veren Sekman; okuyucuyu sıkmadan, günlük hayattan örnekler göstererek, samimi ve eğlenceli bir üslupla anlatmayı tercih ediyor. Vermiş olduğu seminerler ile yüz binin üzerinde bir topluluğa doğrudan ulaşma şansını da elde eden Sekman, yazarlığın haricinde iyi bir konuşmacı olmasıyla da tanınıyor. 

Yazarın yedinci ve en çok satan kitabı olan Her Şey Seninle Başlar, değişim ve gelişim yolculuğunuzda ihtiyacınız olabilecek yüzlerce bilgiyi bir arada bulabileceğiniz eşsiz bir kaynak niteliği taşıyor. Atalet olarak adlandırılan uyuşukluk halinin nasıl ortaya çıktığı, başarıya giden yolların nasıl tıkandığı ve bundan kurtulmak için neler yapmanız gerektiği kitapta vurgulanan konuların başında geliyor. Ünlü psikologların yapmış olduğu sosyal deneyleri öyküleştiren Mümin Sekman, deneme - yanılma yoluyla başlayan çaresizlik psikolojisinin insanları nasıl kötümser bir hale soktuğunu örneklerle aktarıyor. İş ve özel hayatınızda yaşadığınız sıkıntıları çözebilmeniz için öncelikle sorunun ne olduğunu bilmeniz gerekiyor. Birkaç denemeden sonra başarısız olan insanların yeni bir girişimde bulunmaktan çekindikleri gerçeğinden yola çıkan yazar, toplum baskısının yarattığı küçük düşme ve rezil olma düşüncesinin kişisel kaygıların önüne geçtiğinin altını çiziyor. Sizi atalet ve çaresizlik girdabına sokan etkenlerin neler olduğunu öğrendiğinizde, başarılı olmak için neler yapmanız gerektiğini de fark edebilirsiniz. 

Aynı şeyi deneyerek farklı sonuçlar almanın her zaman mümkün olamayacağına değinen Her Şey Seninle Başlar kitabı, bir kapıyı kırk defa çalmak yerine 40 farklı kapıyı birer kez çalmanın faydasına odaklanıyor. Özlü sözlerin gücünden bolca yararlanan Sekman, onlarca satırda anlatılabilecek konuları bazen tek bir cümlede vererek nokta atışı yapmayı başarıyor. Türkiye’deki girişimcilik ve iletişim yöntemlerine ilişkin çarpıcı gözlemlerin de paylaşıldığı kitabı okurken sahneleri gözünüzde canlandırabilirsiniz. Eğer bir şeylerin sizi engellediğini düşünüyorsanız -maddi imkânlarınız, eğitiminiz ya da çevrenizdeki kaynaklar yetersizse- onlarca olumsuz koşul altında sıfırdan zirveye ulaşan insanların hikâyelerinden ders çıkartarak motivasyon kazanabilirsiniz. 

Mümin Sekman kitabın çıkış noktasının üniversite öğrencisiyken kurduğu bir hayalden doğduğunu söylüyor. Başarılı olmak için bilinmesi gereken en kritik bilgileri bir kitapta toplamak isteyen ve bu kitabı olabildiğince çok sayıda insana ulaştırmak istediğini ifade eden yazar başarılı insanları inceleyerek nasıl başardıklarını analiz ediyor. Ardından da bu birikimi başarılı olmak isteyenlere anlatıyor. Yeri geldiğinde sorgulatan, yeri geldiğinde ise adım atmaya cesaretlendiren Her Şey Seninle Başlar; başarının tesadüf olmadığını, suçlu aramanın ise yersiz olduğunu hem felsefe öğeleriyle hem de esprili mizacıyla adım adım öğretiyor. Bu yönüyle de kişisel gelişim kitaplarına meraklı olanların öncelikli tercihleri arasında yer alıyor. 

Alfa Yayınevi tarafından ilk baskısı 2005 yılında yayımlanan 240 sayfalık kitap piyasaya çıkmasının ardından uzun süre çok satanlar listesinde kendine yer buluyor. Geçen zamanda 1 milyonun üzerinde satarak Türkiye rekorunu kıran kitap, “en başarılı başarı kitabı” unvanını korumayı sürdürüyor. Çağın gerekliliklerini karşılamak ve daha fazla kişiye ulaşmak için 2013 yılında içeriği yüzde elli oranında yenilenen ve sayfa sayısı artırılan Her Şey Seninle Başlar kitabı okurların büyük beğenisini kazanıyor. Editörlüğünü Rana Gürtuna’nın, kapak tasarımını ise Emrah Yücel’in yaptığı kitabın 2015 baskısı, uzun soluklu takım çalışmasının ürünü olarak okuyucuyla buluşmaya ve kütüphanelerde yerini almaya devam ediyor. Boyut Normal Boy
Yazar Mümin Sekman
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu KALFA623
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön