Zamanla kullanılan mekanlarda değişime gitmek kişilere oldukça iyi gelir. Yaşam alanlarında planlanan değişikliklerin yapılması için, işin ustalarına ihtiyaç duyulur. Gerek dekorasyon değişiklikleri gerek tadilat için mutlaka alanında profesyonel olan kişilerden destek alınmalıdır. Mevcut yaşam alanında planlanan değişimlerin yanı sıra kişilerin ustaya en çok ihtiyaç duyduğu anlar arasında taşınma süreçleri yer alır. Yeni bir eve taşınıldığında genellikle mutfak ve banyoda tadilata ihtiyaç duyulabilir. Bunun yanında zemin döşemelerinde, ısıtma sistemlerinin genelinde bakıma ve tadilata ihtiyaç duyulur. Özetle; hangi durumda tadilata ya da değişime ihtiyaç olursa olsun yapılması gereken tadilat ve bakım işlemlerinde muhakkak alanında deneyimli olan ustalardan ve ekiplerinden destek alınmasıdır.

Tadilat Süreci Nasıl Planlanır?

Evde ya da ofiste tadilata girmesi planlanan yerlerin listesinin çıkartılması tadilat planlamasının ilk adımıdır. Birden fazla alanda tadilat yapılması planlanıyorsa öncelikli olarak detaylı bir şekilde tüm tadilat kalemlerinin listelenmesi gerekir. Örneğin; mutfakta tadilat yapılacaksa genel bir tadilat mı gerekli yoksa sadece seramik, zemin gibi alanlarda mı tadilata ihtiyaç duyulduğunun kararlaştırılması önemlidir. Böylece hem kişisel olarak ortalama bir bütçe ayarlaması yapılabilir, hem de ustalardan daha net bir fiyat alınır. Bu sayede tadilat sürecinde beklenmedik masraflar ile karşılaşılmaz. Birden fazla alanda tadilat isteniyorsa ve ayrılacak olan bütçe tadilatları karşılıyorsa tüm tadilat işlemlerinin bir anda bitirilmesi de kişilere büyük bir kolaylık sağlar. Tek bir seferde evin ya da ofisin tüm tadilat işlemleri bu sayede bitirilmiş olur. 

Mutfak Tadilatı Neleri Kapsar?

Mutfaklar yaşam alanların en önemli parçalarıdır. Zeminden, duvara, armatürlerden, mutfak dolaplarına kadar mutfakta pek çok farklı tadilat kalemi çıkabilir. Mutfakta, tadilata en çok ihtiyaç duyulan unsurlar arasında su ve elektrik tesisatları yer alır. Özellikle mutfak eski bir mutfaksa ve tasarımsal olarak tamamen değiştirilecekse; elektrik, su tesisat değişim ve tadilatına ihtiyaç duyulur. Mutfak tadilatı genel kalemleri içerisinde; seramik döşeme, elektrik ve su tesisatı, zemin döşemesi, mutfak dolap montajları yer alır. Bunların hepsi farklı alanlarda ustalık gerektiren işlerdir ve işin uzmanları tarafından yapılmalıdır. Bu tarz genel tadilatlar söz konusu olduğunda anlaşılan hizmet içerisinde ustalar ekip olarak gelip, tüm işleri sırasıyla yapıp işi teslim ederler. 

Banyo Tadilatı Neleri Kapsar?

Banyo tadilatları; seramik yenileme, lavabo, tuvalet, duş kabinlerinin değişimi, gider ve su tesisatı gibi unsurları kapsar. Banyolarda da genel bir tadilatın yanı sıra sayılan unsurlardan birkaçında da tadilata ihtiyaç duyulabilir. Yapılacak olan tadilatlarda malzemeler kişiye ait olurken, anlaşılan fiyat içerisinde genellikle sadece işçilik ücretleri yer alır. 

Tadilat İçin Bütçe Ayarlaması Nasıl Yapılmalıdır?

Tadilat için bütçe ayarlaması yaparken öncelikli olarak tadilat planlaması kapsamında çıkan kalemlerin giderleri baza alınmalıdır. Ustalar ile anlaşılan hizmet bedeline ek olarak tadilat alanında kullanılacak malzemelerin fiyatlarının çıkartılıp bütçeye dahil edilmesi gerekir. Yapılacak olan tadilatlarda hizmet bedeli sabittir fakat malzeme ücretleri tamamen kişinin ayırdığı ek bütçeye bağlıdır. Bu ek bütçenin miktarı da yine doğrudan kişinin tadilat için ayırabileceği bütçe miktarı ile doğru orantılıdır.

Zemin Tadilatı Nasıl Yapılır?

Zemin tadilatı denildiğinde akla ilk olarak parke döşemesi gelir. Bir alana sıfırdan parke döşemenin haricinde eski parkelerin sökülerek yenilerinin zemine döşenmesi durumu da söz konusudur. Burada göz ardı edilmemesi gereken husus ise her iki durumda ortaya çıkan hizmet bedeli farklılığıdır. Zemin döşemesi yapılacak olan yerin önceden olabildiğince boşaltılması gerekir. Böylece çalışan ekip çok daha hızlı ve düzgün bir şekilde işlerini gerçekleştirebilir. 

ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Hizmet

Konumseçilmedi
Toplam 14 / 14 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/80375043