Medine hurması özellikle ramazan sofralarının olmazsa olmaz başlangıçlarındandır. Enerji verici ve tok tutucu bir besin olan hurma sofralarınıza değer katar. İftarda orucunuzu bozmak için ve sahurda öğününüzün sonunda tüketebileceğiniz hurmanın lezzetinin yanında sağlığınıza ve beslenmenize birçok açıdan faydası bulunur. Ramazan dışında da günlük beslenme düzeninize ekleyeceğiniz birkaç adet hurma şeker ihtiyacınızı kaliteli besin içerikleriyle tamamlar. Çay ve kahve yanına atıştırmalık olarak tek başına tüketebileceğiniz hurmayı, arzu ederseniz kek ve kurabiyelerin içinde de değerlendirebilirsiniz.

Hurmanın Sağlığa Birçok Faydası Var

Hurma yediden yetmişe birçok kişi tarafından sevilen yiyecekler arasındadır. Medine hurması eşsiz tadının yanı sıra protein, mineral ve vitamin değerleriyle ihtiyacınız olan besin değerlerini size sunarak birçok açıdan hayatınıza değer katar. İçeriğinde bulunan lifler sayesinde metabolizmanız hızlandıran ürünler, bir yandan da doğal şekerin lezzeti ile damağınızda unutamayacağınız tatlar bırakır. İçeriğinde birden fazla besin öğesinin bulunduğu hurmalar, çocuklar ve gençler için de ideal atıştırmalıklardandır. Kahvaltıda, ara öğünlerde ve tüm yemeklerde yiyebileceğiniz atıştırmalığın farklı çeşitleri vardır. Medine hurmasının içine ceviz, badem ya da fındık eklediğinizde çayınızın ve kahvenizin yanında enfes bir atıştırmalığa sahip olursunuz. Kek ve kurabiye yerine tüketebileceğiniz hurma sayesinde glüten, rafine şeker, un gibi size yararı olmayan ve kilo almanıza sebep olabilecek gıdalardan uzak durmanız mümkün olur.

Hurmanın birçok açıdan yararı yer alır:

  • İçeriğindeki A, B, C vitaminleri ve magnezyum gibi mineralleri doğal yoldan elde etme fırsatı bulursunuz.
  • Hurmanın birçok sağlık sorununa karşı önleyici bir besin olduğuna dair bazı araştırmalar mevcuttur.
  • Antioksidan içeriğinin yardımıyla hurmanın bağışıklık siteminize katkısı sağladığına dair çalışmalar vardır.
  • Ürünlerin kalın ve ince etli seçeneklerinin yanı sıra yaş ve kuru olarak da alternatifleri bulunur.
  • Şeker oranının düşük olması nedeniyle diyet listelerinde de tercih edilen bir üründür.

 Kullanım Alanı Oldukça Geniş

Hafıza ve zekâ seviyesine de katkıda bulunan hurmalar kaliteli kalori kaynağı olarak yiyebileceğiniz ürünlerdendir. Bağırsak faaliyetlerinden şikâyet eden kişilerin de sıklıkla çare olarak başvurdukları yiyecek, birçok diğer gıdayla beraber tüketilebilir. Ürünleri kullanarak sağlıklı tatlı, kurabiye, kek gibi çeşitli yiyecekler hazırlayabilirsiniz. Hurmaları yulaf, çiğ kuruyemiş, Hindistan cevizi ile birleştirerek enfes atıştırmalık toplar hazırlama şansınız vardır. Üstelik bu lezzetleri pişirmeden sadece buzdolabı ya da derin dondurucuda bekleterek hazırlayabilirsiniz. Hurmaları sıcak suda bekletip rondodan geçirerek şeker alternatifi olarak değerlendirebilirsiniz. Çeşitli markalar tarafından size sunulan hurmalar ağzı açıp kapanabilen özel ambalajlarla karşınıza çıkar. Paketlerin içinden istediğiniz miktarda hurmayı alarak geri kalanını aynı pakette muhafaza edebilirsiniz. 

Kilitli ambalajların birçok faydası bulunur: 

  • Ambalajlarda oksidasyon düzeyi minimumda tutulur.
  • Ürünler paketlerde tazeliklerini uzun süre korur.
  • Hurmalar bu şekilde doğal nemini muhafaza eder.
  • Yiyecekler paket içinde tat ve kokusu değişime uğramaz. 
  • Ürünler bu şekilde korunduklarında asla sertleşmez. 

Medine Hurması Fiyatları 

Her yılın onuncu ayında Medine'de toplana ve lezzetiyle öne çıkan hurmaların birçok seçenekleri markalar tarafından sofralarınıza getirilir. Gövdesi kahverengi, uç kısımlarına doğru sarı-beyaz renge dönen hurmalar çok sık karşılaştığınız seçeneklerdendir. Hurmaları tahinle beraber de tüketebilirsiniz. Aşurelerin içine koyabileceğiniz hurmaları yiyeceklerinizin üzerini süslemek için de kullanma şansınız mevcuttur. Bitki çaylarının yanında kuru yemiş çeşitleriyle beraber yiyebileceğiniz Medine hurması diyet listelerinin de önemli ara öğünlerinden biri olarak daima ön plana çıkar.

Ürünlerin fiyatları miktarlarına, ambalajlarına ve ürünlerin kalitelerine göre değişiklik gösterir. Hurmaların çeşitlerini inceleyerek ihtiyaçlarınıza en iyi karşılık verecek alternatifleri değerlendirebilir, kolayca satın alabilirsiniz.

ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Medine Hurma

.
Türü
Payitaht Hurma Hurma
Fıstıkçı Zeki Bey Hurma
Kuruyemiş Marketim Hurma
Bulutlar Kuruyemiş Hurma
Haluk Aydın Kuruyemiş Hurma
SİFTAHSİZDEN Hurma
Arısan Gıda Hurma
Can kardeşler kuruyemiş Hurma
Medine
Mebrum
Kudüs
Acve
Medjoul
İran
Hudri
Sugay
Sukkari
Meşruk
Safavi
Hurma
Amber
Bağdat
Berni
Cezayir
Karışık
Tunus
.
Konumseçilmedi
Toplam 24 / 73 ürün
DSACategoryId/2147483619/28001469/28001473/80738003/80738003