Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Hvt Cam Filtre Medyası ( Orta - Havuz Kum Filtresi Cam Kumu 1,20-3,20 mm -25 kg )

Bu ürün şu an satılmamaktadır.
Loading interface...
DSACategoryId/60002705/2147483601/34001195/60003826

Cam Filtre Medyası - Kum Yerine Cam Kırığı

 

Havuzlarınızın makina dairelerinde bulunan filtrelerin içerisinde, bildiğiniz üzere, kuvars kumu vardır. Bu kum, pompa vasıtası ile havuzdan çekilen suyun içerisinde bulunan katı partikülleri, filtre eder. Havuz filtrelerinin içerisinde, kumdan çok daha etki ve verimli bir şekilde vazife gören, cam filtre medyası (CFM) ya da cam kumu diye adlandırılan, ileri teknoloji ürünü ufalanmış cam kırıklarıdır.

 

 

 

Cam filtre medyası (CFM), çok iyi bir şekilde öğütülerek inceltilmiş, tatlı ve tuzlu su havuzlarında mükemmel bir su filtrasyonu sağlayan, geri dönüşüm ürünü, kuvars kumu ve diğer zeolite mineraller yerine kullanılan, camdır.

 

FAYDALARI :

 

Cam filtre medyası, havuz suyunun filtrasyonunda, üstün temizlik, sağlık güvenliği ve düşük işletme maliyeti sağlar. %100 oranında, tüketicilerin atık cam ve şişelerinin geri dönüşümünden elde edildiği için, çok uzun kullanım ömürlü ve ters yıkamada çok kayda değer bir su tasarrufu sağlayan cam filtre medyası, son derece çevre dostu bir malzemedir.

 

NASIL ÇALIŞIR :

 

Çok daha fazla gözenekli, daha az yoğun ve elektriksel olarak yüklü olan cam partikülleri, mükemmel bir su filtrasyonu ve kolay ters yıkama imkanı sağlar. Bu özellikleri, sadece havuz suyunun, mükemmel bir şekilde filtre edilmesini değil, ayrıca ters yıkama işlemindeki su kullanımını kayda değer bir şekilde düşürerek, ciddi bir su tasarrufu sağlar.

Cam filtre medyası, kuvars kumu ve ona eşdeğer zeolite mineralleri ile karşılaştırılmasına göre, su bulanıklığını gidermedeki %25 oranındaki bir iyileştirmeyi, DE filtrelerin bakımını da kolaylaştırarak sağlar.

Kum ve kartuş filtreler (20-100 mikron seviyesindeki) bakterileri, giarda kistini, kan hücreleri ve insan derisi hücrelerini yakalayıp süzemezler. Diatomaceous Earth (DE) filtreler bu (8-10 mikron) boyutundaki çok küçük partikülleri yakalayabilirler fakat, kullanıcıya ciddi bir temizlik ve bakım maliyeti getirirler.

Cam filtre medyası, sadece DE/zeolite filtreler gibi, bakterileri ve insan kaynaklı hücreleri süzmekle kalmaz, size daha güvenli bir kullanım ve filtre işletme maliyetinizinde, düşmesini sağlar. Kum ve zeolite mineralli filtrelerin aksine, hiç bir uzun süreli kullanımda kansere ve solunum problemlerine yol açan, kum kristalleri ihtiva etmez.

Cam filtre medyası kullanımı, sadece ters yıkama suyu ile kaybedilen zeolite minerallerinin yarısını ve kumun 1/4 ünün kaybolmasına engel olmakla kalmaz, aynı zamanda klor, çöktürücü ve diğer kimyasalların tüketimini de, azaltır. 

Cam filtre medyasının ortalama 9 yıl ekonomik kullanım ömrü vardır.

Cam filtre medyası, her boyuttaki ticari ve bireysel kullanımlı havuzlarda kullanılan tüm filtreler için uygundur.

 

 

 

ÜSTÜNLÜKLERİ :

 • Çevre dostu,
 • 3 kat daha fazla kullanım süresi,
 • Yüklü iyonları ile daha küçük parçalar tutar,
 • Demir ve mangan parçacılarını tutar,
 • Kimyasal ihtiyaç ve kullanımı azaltır,
 • Kum gibi taşlaşma ve tünel oluşumu yapmaz,
 • Temizliği için tuz banyosu gerekmez,
 • Ters yıkamada çok daha az su kullanılır,
 • Kum ve zeolite gibi Class II kanserojen değildir,
 • Silikozis yani solunum hastalığına sebep olmaz,
 • Çok daha iyi bakteri süzer,
 • Dolayısı ile aynı zamanda, daha ekonomiktir.

 

 

 

Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön