Kaza, yangın, hastalık, deprem gibi olası durumlarda hastanın hayati tehlikeyi atlatmasını sağlamak ya da kalıcı bir zarar görmesini engellemek için yapılan tüm müdahalelere ilk yardım denir. Bilinçsiz kişiler tarafından bilinçsizce yapılacak ilk yardım, hastayı kurtarmak yerine hastanın sağlık durumunun daha da kötüleşmesine neden olabilir. Bu yüzden ilk yardım cihaz ve malzemelerinin bu konuda eğitim almış kişiler tarafından kullanılması hem gerekli hem de zorunludur.

İlk Yardım Cihazları

İlk yardım cihazları, hasta sağlığının ciddi riskler altında olduğu durumlarda hayati bir rol üstlenir. İlk yardım cihazları içerisinde cerrahi setler, taşınabilir kalp şok cihaz ve dolapları, alkol testleri, otomatik defibrilatör eğitim setleri vb. ürünler yer alır. Hastanın hayatını kurtarmak ya da olası tehlikeleri en aza indirgemek için ilk yardım cihazlarını olay yerinde kullanabilir ve hastaya ilk müdahaleyi gerçekleştirebilirsiniz.

İlk yardım cihazları içerisinde önemli bir yere sahip olan sahte alkol testleri, alkol üretiminde kullanılan etil alkolle sahte alkolde kullanılan metil alkolü birbirinden ayırmak için kullanılır. Sahte alkol içerisinde yer alan metil alkol oranını tespit eden alkol testinin kullanımı oldukça basittir. Sahte alkol testinin paketinden çıkan plastik tüpün içerisine birkaç damla tükettiğiniz alkolden damlatarak, alkolün sahte olup olmadığını kolaylıkla tespit edebilirsiniz. Bir süre bekledikten sonra alkolün renginin süt beyazına dönmesi durumunda sahte olduğu çıkarımında bulunabilirsiniz.

Ani kalp durması gibi hayati riskin oldukça yüksek olduğu durumlarda tercih edilen taşınabilir kalp şok cihazı, hastayı yeniden yaşama döndürmek için kullanılan önemli bir ilk yardım cihazıdır. Ambulans gelene kadar geçen süre içerisinde hastanın hayatını kaybetmemesi için hastaya elektroşok uygulamak için kullanılan taşınabilir şok cihazları; iş güvenliği ve sağlığı uygulamaları ve acil tıbbi müdahalelerinin de önemli bir parçasıdır. Doktorlar, diş hekimleri, acil müdahale ekipleri tarafından kullanılan şok cihazlarına; kalp krizi, solunum durması, elektrik çarpması ve boğulma gibi önemli durumlarda başvurarak hastanın hayati tehlikeyi atlatmasına yardımcı olabilirsiniz.

Otomatik defibrilatör eğitim ve simülasyon cihazı, taşınabilir kalp şok cihazının kullanımı hakkında bilgiler vermek amacıyla tasarlanmış olan özel bir cihazdır. İlk yardım eğitmenlerinin potansiyel kullanıcılara eğitim vermesi için üretilmiş bu ürün ile kalp durması, travma, kalp krizi vb. olası bütün durumlarda uygulamalı olarak, kalp şok cihazının nasıl kullanılması gerektiğini öğrenebilirsiniz. RF uzaktan kumanda ile kontrol edilen bu simülasyon cihazı ile farklı senaryolarda ne yapılması gerektiği konusunda eğitim alabilirsiniz.

İlk Yardım Cihazının Faydaları

Ambulans ve sağlık ekibi gelene kadarki süre içerisinde ilk yardım cihazları, hayat kurtarıcı bir göreve sahiptir. Hastaya yapılan erken müdahale ileride doğabilecek komplikasyonları azaltabileceği gibi, kalıcı hastalık ve organ kayıplarının da önüne geçerek hastanın ilerleyen dönemde ciddi sağlık sorunlarıyla karşılaşmasını da önler.

İlk yardım sahte alkol testleri, bireyleri sahte alkol tüketimi ile gerçekleşebilecek her türlü ölüm, organ kaybı ya da kör kalma gibi olumsuz durumdan kurtarır. Bu durum sahte alkol tüketen kişiye uygulanması gereken tıbbi müdahalenin tespiti açısından da oldukça önemlidir. Aksi halde 24 saat gibi kısa bir süre içerisinde hasta sahte alkol kullandığının farkında bile olmadan hayatını kaybedebilir. Kusma, baş ağrısı, tansiyon düşmesi ve görme bozukluğu belirtilerinin yaşanması durumunda sahte alkol testlerine başvurarak zehirlenip zehirlenmediğinizi geç olmadan öğrenebilirsiniz.

Otomatik kalp şok cihazlarını muhafaza etmek için tasarlanmış olan defibrilatör dolapları, özellikle iş yerlerinizde acil müdahale gereken durumlarda dakikalarca şok cihazını arayarak vakit kaybetmenizi engeller. İş yerlerinizde kullanabileceğiniz defibrilatör dolapları ile ulaşılması gereken acil anlarda defibrilatöre kısa süre içerisinde ulaşabilir ve ani kalp durması geçiren hastaya hızlıca müdahale edebilirsiniz.

İlk yardım cihazları içerisinde yer alan cerrahi setler; alçı, pansuman, sargı vb. uygulamalarda kullanılarak yaranın mikrop kapmasını ve ilerleyerek daha komplike durumların ortaya çıkmasını engeller. İş sağlığı ve güvenliği kapsamında iş yerlerinde bulunması gereken cerrahi setler; olası iş kazalarında başvurulması gereken ilk aletler olmalıdır. Trafik kazası, kalp krizi, yangın ve deprem vb. acil müdahale gerektiren tüm durumlarda ölümlerin yüzde 10’ u ilk 5 dakika, yaklaşık yarısı ise ambülans ya da sağlık personeli gelmeden gerçekleşir. Bu yüzden ilk yardım cihazlarını en kısa süre içerisinde doğru bir şekilde kullanarak olası ölümlerin önüne geçebilirsiniz.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

İlk Yardım Cihazları

6 ürün var
 1. Markalar
  1. Taç İlk Yardim Cihazları
  2. Duracell İlk Yardim Cihazları
  3. Minion İlk Yardim Cihazları
  4. Prestan İlk Yardim Cihazları
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001547/2147483633/26012170/26012179/60001366
Başa dön