Fransız markası Ipone, son dönemlerde ürünleriyle ve kalitesiyle Avrupa başta olmak üzere hemen hemen dünyanın bütün ülkelerinde faaliyeti bulunan köklü bir kuruluştur. Ayrıca, Ipone, dünyanın en büyük motosiklet üreticilerinden Yamaha'nın Avrupa'daki resmi motor yağı tedarikçisi olma unvanına da sahiptir. Ipone, her ne kadar motosiklet üzerine yoğunlaşmış gibi görünse de kurulduğu 1985 yılından günümüze motosiklet, bisiklet, jet ski ve ATV gibi birçok motorlu araç için yağ üretmekte ve uzmanlığını her gün artırmaktadır.

Ipone’un kısıtlı bir üretim alanı olması, sektörde uzmanlaşma ve üründe üstün kaliteyi beraberinde getimektedir. Bugün motosiklet ve ATV gibi hafif motorlu araçlar için yağ denildiğinde akla Ipone markasının gelmesinin en önemli sebebi de bu uzmanlaşmadır. Marka, kaliteyi sürekli hâle getirebilme yeteneği ile benzerleri arasından sıyrılmaktadır. Ipone'nun diğer markalardan farklı bir diğer yönü de ürünlerini hem son tüketiciye hem de yüksek miktarlarda toplu alım yapan müşterilere ayrım gözetmeksizin sunabilmesidir. Bunun anlamı, markanın 1 litreden 220 litre aralığına kadar hemen hemen her ölçüde yağı pazara sunmasıdır.

Marka hakkında güven verici bir diğer bilgi de uluslararası motosiklet yarışlarına sponsorluğu ve bu yarışlarda boy gösteren motosikletlerin Ipone yağlarını tercih etmesidir. Moto GP başta olmak üzere pek çok uluslararası yarışta ve ligde boy gösteren Ipone, ayrıca motocross yarışlarında da öne çıkan bir marka konumundadır.

Ipone Ürünleri Nelerdir?

Ipone ürün yelpazesinde motosiklet yağları (iki ve dört zamanlı), hidrolik yağları, amortisör yağları ve bakım ürünleri ile motosiklet zincir yağları bulunur.

Ipone Motor Yağlarının Özellikleri

Ipone, motosiklet yağlarında bir standart olan API SG sertifikasına sahiptir. Motor yağları, dört zamanlı ve iki zamanlı motorlar için ayrı ayrı üretilir ve bu ürünler, M4 ve M2 olarak ayrı ayrı sunulur. Cadde, off road, katana ve yarış kullanımı için uygun olan bu yağlar, motorunuzdaki yağ basıncını sabit tutar ve optimum yağlama sunar. Ipone motosiklet yağları, aşırı ısınmaya karşı mukavemete de sahiptir. Köpüklenmeyi önleyici özel bir karışımdan meydana gelen bu yağlar ile motorunuzda her zaman ilk günkü performansı hissedebilirsiniz.

Ipone, tüm bu özellikleriyle motorunuzu korumasının yanı sıra performansını da artırır ve motorunuzun bakım masraflarında gözle görülür azalma sağlar.

Ipone Bakım Ürünleri

Ipone, motosikletiniz ve ekipmanınız için bakım ürünleri de üretir. Kaskınızın içini ve dışını temizleyebilmeniz için üstün temizlik sunan iki ayrı kask temizleme ürünü bulunmaktadır. Ayrıca, kablo temizleme spreyi, hava filtresi bakım spreyi, lastik tamir kiti, gövde için yağ sökücü, tüm motosiklet tipleri için zincir temizleme ürünü gibi çok çeşitli bakım onarım ürünü de marka bünyesinde bulunmaktadır. Tüm bunlar, hem ekipmanınız için hem de motosikletinizdeki en küçük parçalar için temizlik ve bakım sunar.

Ipone Amortisör Yağı

Amortisör, motorunuzun en önemli aksamıdır. Ipone, her türlü amortisör çeşidi için farklı özelliklerde amortisör yağı üretir. Amortisör yağları, amortisörlerdeki sürtünmeyi azaltarak sürüş güvenliğinizi maksimuma çıkartır. Amortisörlerdeki yüksek ısınmaya karşı da Ipone amortisör yağları koruma sağlar.

Ipone Ürünleri Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle motosikletinizin türü ve kullanım amacını belirlemelisiniz. Ayrıca, resmî distribütör aracılığıyla güvenilir ve orijinal ürün alarak sürüş ve motor güvenliğinizi maksimuma çekebilirsiniz. Ipone ürünlerini alırken, ihtiyacınıza bağlı olarak kullanım miktarınızı da göz önünde bulundurmalı; seçiminizi bu doğrultuda yapmalısınız. İhtiyacınız olan ve kullanım süreniz boyunca size yetecek miktarda Ipone yağ ve bakım ürünü satın alarak tedariksiz kalmazsınız.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...