Isısal Cilt Kapakları

Isısal ciltleme, profesyonel sonuçların alınabildiği düşük maliyetli ve pratik bir yöntem olarak, en güçlü masaüstü ciltleme çözümlerinden biridir. Sayfalara herhangi bir delme veya ekleme uygulamadan; kaliteli sunumlar, raporlar, teklifler, belgeler ve daha fazlasını oluşturmanıza yardımcı olur. Hem yumuşak hem de sert ısısal kapak seçeneklerinin çeşitliliği, neredeyse ticari olarak ciltlenmiş bir kitapla aynı cilt kalitesini elde etmenizi sağlar. Isısal cilt makineleri ve ısısal cilt kapakları ile sadece birkaç dakika içinde profesyonel ciltleme yapabilir, eski doküman ya da kitaplarınızı onarabilirsiniz.

Isısal Cilt Kapağı Nedir?

Isısal cilt kapağı, termal ciltleme sistemleri için ısısal cilt makinelerinde kullanılabilen, kendinden yapıştırıcı şeridi olan cilt kapaklarıdır. Farklı stillerde tasarlanan ısısal kapaklar, her türlü belge için temiz ve profesyonel bir görünüm sağlar.1 mm’den 50 mm’ye kadar değişen ölçülere sahiptir. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak çeşitli tiplerde ısısal cilt kapağı bulabilir; mat, parlak, şeffaf, buzlu ve pencereli gibi farklı stiller arasından seçim yapabilirsiniz. Isısal ciltleme yöntemi, birçok yöntemden daha kolay uygulanır. Kapağın omurga kısmında yer alan yapıştırıcı, makinede ısıtılarak sayfaların kolayca yapışmasını sağlar. Ciltleme için uzun hazırlıklar yapmanıza gerek yoktur. Belgenizi doğru boyuttaki bir kapağa ve ardından ciltleme makinesine yerleştirmeniz yeterlidir. Makine, kapaktaki yapıştırıcıyı saniyeler içinde cilt oluşturacak şekilde ısıtır ve sıvılaştırır. Bir dakikadan az bir sürede ciltleme işlemi tamamlanır. Yapıştırma işleminden sonra, ciltlenen dokümanı birkaç dakika soğumaya bırakmanız yeterlidir. Birçok ısısal cilt makinesi belgeleri yeniden düzenlemenize izin verir. İşlem sırasında herhangi bir sayfa hatası yaparsanız; sayfa eklemek veya kaldırmak için dokümanınızı yeniden ısıtarak düzenleyebilirsiniz.

Isısal Ciltleme Nasıl Yapılır?

Isısal ciltleme, her türden dokümana profesyonel bir görünüm kazandırdığı için en popüler yöntemlerden biridir. Uygulaması kolay ve hızlıdır. Orta kalınlıktaki (yaklaşık 30 sayfa) bir belgenin ciltlenmesi ortalama bir dakika sürer. Isısal cilt kapakları; ofis belgeleri, ödevler, üniversite tezleri, dava dosyaları, aylık ya da yıllık şirket raporları gibi şık ve dayanıklı bir ciltleme çözümüne ihtiyaç duyulan, hemen hemen her doküman için kullanılabilir. Ofisinizde düzenli olarak broşürler ve kataloglar üretiyorsanız, dokümanlarınızın şık görünmeleri için ısısal ciltlemeyi tercih edebilirsiniz. Doğru boyuttaki ısısal cilt kapağını seçtikten sonra, belgenizi kapağın içine yerleştirin. Belgenizi çevirin ve yüzü aşağı bakacak şekilde cilt makinesine yerleştirin. Başlat düğmesine dokunun ve işlemin tamamlanmasını bekleyin. Makine işlemin tamamlandığına dair uyarı verdikten sonra, belgenizi soğutma rafına yerleştirin. Yapıştırıcı soğutulduktan sonra belgelerinizi kullanmaya başlayabilirsiniz. Termal ciltleme yöntemi ile sadece yeni dokümanlarınızı değil, cildi eskimiş kitaplarınızı da yenileyebilirsiniz. 

Isısal Cilt Kapağı Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Doküman ya da kitap ciltleme aşamasında istediğiniz sonuçları almanın en iyi yolu, doğru kapak seçimidir. Her bir kapak farklı bir görünüme ve hisse sahiptir. En yaygın tasarım, keten arka kapak ve şeffaf ön kapak tasarımıdır. Yardımcı kapak olarak adlandırılan bu bölüm, ısısal ciltleme için ekonomik bir çözüm sunar. Şeffaf ön kapağa şirket logosu ya da doküman tanıtımı gibi grafik baskıları yapılabilir. Kapak seçerken, doğru ebadı almak çok önemlidir. Yeterli kalınlığa sahip olmayan kapaklarda, sayfaların yerinden çıkması kaçınılmazdır. Benzer şekilde, sayfa kalınlığından daha kalın kapakların seçilmesi, sızdırma gibi tutkal sorunlarına ya da sayfalarda lekelenme gibi istenmeyen görünümlere neden olabilir. Isısal kapaklar çeşitli kalınlıklarda bulunmakla birlikte maksimum 500 sayfaya kadar ciltleme yapılabilir. Çok kalın dokümanlarla çalışırken, ayarlanabilir sıcaklık ayarına sahip bir cilt makineniz yoksa tutkalın tamamen sıvılaşmasını sağlamak için kapaklarınızı birkaç kez makineden geçirmeniz gerekebilir.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Isısal Cilt Kapakları

62 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 62 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?