Cilt Sistemleri Sarf Malzemeleri

Kırtasiyelerde ve fotokopi merkezlerinde sıklıkla kullanılan sarf malzemeleri, ciltleme işlemi için temel malzemelerden biridir. Cilt makineleri için gerekli olan malzemeler arasında cilt kapağından spiral tele kadar ihtiyaç duyulan her türlü ürün yer alır.

Sarf Malzemeleri Nedir?

Cilt sistemleri veya sarf malzemeleri olarak bilinen malzemeler fotokopi merkezlerinde, ofislerde veya kırtasiyelerde kaplama yapmak ve kitap oluşturmak için kullanılır. Ciltleme makinelerine yerleştirilerek kâğıtları kitap formatına dönüştürmek için kullanılan spiral çeşitleri ve cilt kapakları, çeşitli belgeleri veya notlarınızı düzenli bir şekilde muhafaza etmenizi sağlar.

Cilt kapakları ve spiraller dışında ısısal ciltler de sarf malzemelerinden biridir. Evrak yüzeyini kaplayarak önemli belgelerin zarar görmesini engelleyen ısısal cilt malzemeleri farklı ebatları ile şirketlerde ve resmi devlet dairelerinde sıklıkla kullanılır. Önemli belgeleri basit bir şekilde ısıyla sıkıştırarak bir dosya formunda saklamanıza imkân verir.

Sarf Malzemeleri Çeşitleri Nelerdir?

Sarf malzemeleri arasında plastik veya metal helezon, spiral tel, cilt kapağı, üçgen sırtlıklar ve ısısal cilt kapakları bulunur. Spiral çeşitleri tel spiral, helezon spiral ve klasik spiraller olarak değişir ve çoklu kutular halinde alıcıya sunulur. Helezon spiraller değişen uzunlukları ile A4 ebatlarının yanı sıra farklı ebatlarda kâğıtlara da ciltleme yapmaya imkân verir. Kalınlık açısından ise ortalama 160 ile 180 sayfa arasında kâğıt alabilir.

Metal spiraller ise dayanıklı tasarımı ile öne çıkar ve değişen ölçüleri ile farklı büyüklüklerde kâğıtlarda kullanılabilir. Spiraller modellerinin yanı sıra üçgen profil olarak da bilinen sırtlıklar da ürünler arasında yer alır. Kolay takılan biçimleri ile helezon çeşitlerinden ve spirallerden ayrılan sırtlıklar, dosyalama işlemi yaparken kullanılır ve ödev, sunum gibi belgeleri muhafaza etmek için idealdir. Cilt kapakları arasında ise şeffaf ve renkli kapaklar bulunur. PVC’den üretilen kapaklar, A4 boyutunda olup dayanıklı tasarımı ile kâğıtları korumayı sağlar. Tel spiral veya plastik helezon ile rahatlıkla kullanılabilen cilt kapaklarını çoklu setler halinde bulabilirsiniz. Isısal cilt malzemeleri ise kimlik, giriş kartı, evrak gibi önemli belgeleri muhafaza etmenizi sağlar.

Sarf Malzemesi Fiyatları Nasıl Değişir?

Ciltleme malzemeleri, farklı ürünleri içerdiği için ürün çeşidine göre fiyatlar değişiklik gösterir. Üçgen profilli sırtlıklar genişliği ile farklılaşır. 8 mm genişliğinde sırtlıklar standart 6 mm sırtlıklardan küçük fiyat farkları ile ayrılır. Genellikle 100’lü setler halinde satılan sırtlıklar, kalite ve marka açısında da değişir. Kutu tel spiraller ise üretildiği malzemeye uygun fiyat alır. Metal spiraller daha dayanıklı olduğu için tercih edilir ve fiyat açısından değişiklik gösterebilir. PCV spiraller ise sayfa alma kapasitesine göre değişen fiyatlara sahiptir. Plastik spirallerde ölçüler de önemlidir. 12 mm’den başlayan spiraller 16 mm’e kadar çıkabilir. Helezon şeklindeki spiraller ise daha cazip fiyatlara sahip olup 50 veya 100’lü paketler halinde alıcıya sunulur.

Cilt kapakları arasında PVC ürünler ve ısısal ciltlemeler farklı bütçelere hitap eder. PVC ciltler, kalınlık ve kalite açısından değişiklik gösterdiği için fiyat açısında da değişiklik gösterir. 100’lü paketler halinde satılan PVC ciltler arasında ise şeffaf ve renkli ciltleri aynı fiyatlara satın alabilir, farklı markalar arasında karşılaştırma yapabilirsiniz. Özellikle ofislerde kullanılan ısısal ciltler ise genişlik ve kalite ile değişiklik gösterir. Tutkallı ciltler daha üst bütçelere hitap eder ve kapak dizaynı ile farklılık gösterebilir. Standart ısısal cilt kapaklarını ise paket içeriğine uygun fiyatlar ile satın alabilirsiniz. 50’li ve 100’lü paketler arasında ihtiyacınıza uygun ürünü seçebilir, çoklu paketleri tercih ederek avantajlı fiyatlardan yararlanabilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Cilt Sistemleri - Sarf Malzemeleri

907 ürün listeleniyor
Kırtasiye / Ofis
Kırtasiye / Ofis
Ofis Teknolojileri
Ofis Teknolojileri
Ciltleme Makinesi & Malzemeler
Ciltleme Makinesi & Malzemeler
Cilt Sistemleri Sarf Malzemeleri
Cilt Sistemleri Sarf Malzemeleri
Üçgen Profiller-Sırtlıklar
Üçgen Profiller-Sırtlıklar
Kutu Tel Spiraller
Kutu Tel Spiraller
Plastik-Tel Spiraller
Plastik-Tel Spiraller
Cilt Kapakları
Cilt Kapakları
Isısal Cilt Kapakları
Isısal Cilt Kapakları
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 907 ürün
DSACategoryId/2147483643/15238/15245/271886