Plastik-Tel Spiraller

Plastik tel spiraller, çeşitli ölçülerdeki dokümanları hızlı bir şekilde ciltlemek için kullanılan en yaygın malzemelerden biridir. Kullanılacak kâğıt sayısına bağlı olarak çeşitli çaplarda üretilen ve geniş bir renk yelpazesinde sunulan tel spiraller arasından kolayca seçim yapabilirsiniz. Favori renkleriniz arasından seçeceğiniz tel spirallerle dosya arşivinizi ya da notlarını düzenleyebilirsiniz. Yıpranmış ve işlevini kaybetmiş spiralleri pratik bir şekilde yenileriyle değiştirebilirsiniz.

Plastik Spiral Ciltleme Nedir?

Spiral ciltleme, tüm sayfa boyutlarında kullanılabilecek, pratik ve hızlı uygulanan bir yöntemdir. Sayfaları bir ünite halinde birleştirmek için tel spiral adı verilen plastik bir yay kullanılır. Spiralin özel şekli sayfaların her çevrilişte serbestçe ve takılmadan dönmesini sağlar. Spiral ciltli bir doküman 360 derecelik bir açıyla açılabildiğinden, yüzeylerde tamamen düz durur. Sayfaları okumak için sürekli olarak elle açık tutmanız gerekmez. Her tür dokümanı tel spiral kullanarak kolayca ciltleyebilirsiniz. Eller serbest kullanım özelliği sayesinde; kullanma kılavuzları, yemek kitapları, rehberler, notlar, seyahat rehberleri, fiyat listeleri ve takvimler gibi referans dokümanlar için en işlevsel ‌ciltleme tipi olan spiral yöntemini tercih edebilirsiniz.

Plastik Tel Spiral ‌Ciltleme Nasıl Yapılır?

Çeşitli malzemelerden yapılan spiral teller, kitap ya da defterlerin sayfalarını ve kapağını yorucu işlemler olmadan, dakikalar içinde birleştirmenize yardımcı olur. Plastik, spiral yapımından en çok kullanılan malzeme olmakla birlikte, metal spiral çeşitleri de bulunur. Uzun bir yay gibi şekillendirilmiş ve oldukça esnek bir yapıya sahip olan tel spiraller, kapak ya da sayfaların sırt kenarı boyunca açılan küçük deliklerden bükülerek geçirilir. Bu nedenle sayfalardaki delik sıklığına göre uygun aralıkta bir tel seçmeniz önemlidir. Spirali tüm deliklerden geçirdikten sonra, her iki ucundan kıvırarak pratik bir şekilde sabitleyebilir, sayfaların spiralden çıkmasını önleyebilirsiniz.

Plastik tel spiraller dayanıklı ‌PVC malzemeden yapılır. Esnek bir yapıya sahip olduğundan şeklini kaybetmez. Zaman içinde yıpranmış spiral ciltli dokümanlarınızı, yeni teller kullanarak değiştirebilirsiniz. Dokümanların kapaklarıyla uyum sağlaması ve estetik bir görünüm oluşturması için ‌30'un üzerinde renk seçeneği ile satışa sunulan spiral tel modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Spiral tellerde siyah en yaygın kullanılan renk olmakla birlikte kırmızı, beyaz, sarı ve mavi gibi popüler renkleri de tercih edebilirsiniz.

Tel spiraller, farklı kalınlıktaki sayfaları bir arada tutabilmek için çeşitli çaplarda satışa sunulur. Sayfalar ne kadar fazlaysa, estetik bir görünüm ve kolay kullanım için satın alacağınız spiral çapının o kadar geniş olması gerekir. Çoğu durumda spiral ciltli bir kitabın kapağı, iç sayfalardan farklı bir kağıt destekten oluşturulur. Projeye bağlı olarak, kapak genellikle iç sayfalardan daha ağır, daha parlak ya da daha farklı bir dokuya sahiptir. Bazı spiral ciltli kitap projeleri, kitabın önüne ciltlenecek saydam bir asetat tabakası ve kitabın arkası için ‌vinil destek gerektirir. Bu koruyucu kapaklar özellikle el kitapları gibi belirli projeler için belgeye dayanıklılık ve estetik bir görünüm kazandırır.

Tel Spiralle Ciltlenebilecek Sayfa Sayısı Nedir?

Tel spiral kullanarak ciltleyebileceğiniz maksimum sayfa sayısı, spiralin kapasitesine ve kullandığınız kağıdın kalınlığına bağlıdır. Özel üretimler dışında standart olarak satışa sunulan en geniş tel spiral çapı yaklaşık 5 cm’dir. 5 cm çap, yaklaşık 4,5 cm civarında bir sayfa ‌blokunu (460 sayfa) bir arada tutabilir. Her sayfa iki sayfa olarak sayıldığından, ciltleyebileceğiniz sayfa sayısı 920’ye eşittir. Öte yandan, çok sayfalı kalın kitaplar, notlar ya da defterler için spiral teller en uygun ciltleme çözümü olmayabilir. 12 mm ve 22 mm gibi daha ince cilt seçenekleri için spiral teller daha iyi bir sonuç almanıza yardımcı olabilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Plastik Tel Spiral

577 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 577 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?