Satın aldığınız laptopların genel performansını belirleyen en önemli özellik işlemcidir. Güçlü işlemci özelliğine sahip bilgisayarlar kullanıcıları daha fazla memnun eder. Laptopun çalışmasını sağlayan tüm sistemlerin daha düzenli işlemesini sağlar. İşlemcilerin çekirdek sayılarının fazla olması laptopun daha güçlü bir performans göstermesine neden olur. İntel core i3 işlemci çift çekirdeklidir. Çift çekirdeğe sahip olması ile birden fazla görevi aynı anda yapabilir. Birden çok işlemi yapmamızı sağlayan çekirdekler aynı zamanda laptop üzerinden oyun oynayan kullanıcılar içinde büyük önem taşır. Yeni nesil bilgisayarlara baktığınızda tek çekirdekli olanlara daha az rastlarsınız. Tek çekirdekli olan bilgisayarlar ihtiyaçlarınızı karşılama noktasında zorlanır. Bu nedenle 2, 4 ve 8 çekirdekli laptoplar daha fazla tercih edilir. Performansı doğrudan etkileyen çekirdek sayısının fazla olması ile bilgisayar üzerinden çeşitli oyunlar oynayabilirsiniz. İşlemciler bilgisayarların anakartta yer alan soket kısmına takılır. Bu nedenle işlemcinin anakarta uyumlu olması gerekir. Bilgisayarların ekran kartı sahip olduğu işlemci kadar iyi olması gerekir. Ekran kartında yer alan verileri işlemek işlemciye bağlıdır. Bilgisayar satın alırken ihtiyaçlarınızı ve kullanım alanınızı belirleyerek araştırma yapmanız doğru olur. İntel Core i3 işlemci internet üzerinden haberleri takip etmek gibi basit işlerinizi halletmek için fazlasıyla uygundur. Çeşitli işlemcileri önbellekleri, hız seviyeleri ve çekirdek sayılarının özelliklerine göre inceleyerek satın alma kararınızı verebilirsiniz.

İntel Core İ3 İşlemci Fiyatları

İntel Core İ3 işlemci fiyatları hız seviyesine, önbelleğine, çekirdek sayısına ve soket seçeneklerine göre değişiklik gösterir. Temel işlemci hızı ve çekirdek sayısı Intel Core İ3 işlemci fiyatı üzerinde en etkili özellik olarak karşınıza çıkar. İşlemcilerin diğer laptop malzemeleri ile birlikte bir arada sunulmaları ve set şeklinde olmaları da fiyatların değişiklik göstermesine etki eden unsurlar arasındadır. Yaptığınız araştırma sonucu Intel Core i3 işlemci en ucuz nerede bulunur öğrenirsiniz. İndirim dönemleri işlemci fiyatlarının farklılık göstermesine etki ederken aynı zamanda başka ürünlerle birlikte alma durumu da belirli miktar indirimden yararlanabilmenizi sağlar. İntel işlemci çeşitlerinin fiyatları hakkında detaylı bilgiyi ürünler hakkında yapılan yorumlardan da alabilirsiniz. Yapılan yorumlar genellikle işlemcilerin özellikleri hakkındadır. Satın alan ve olumlu ya da olumsuz memnuniyet düzeylerini aktaran kullanıcılar ürünler hakkında fikir sahibi olmanızı sağlar. Kullananlar Intel Core i3 işlemci çeşitlerinin fiyatları hakkında da düşüncelerini aktarır. Kullanım alanınızı belirleyerek ihtiyaçlarınıza en uygun Intel Core işlemci çeşitlerinden birini tercih edebilirsiniz. İş yeriniz ve ev ortamında rahat bir kullanım elde edebilmeniz için talebinizi karşılayacak birçok özellik taşıyan Intel i3, daha çok olumlu yorumlarla öne çıkar. Tercih aşamasında farklı değerlendirmeler yaparak fiyat ve performans açısından seçim yapabileceğiniz ürünler arasında yerini alır.

İntel Core İ3 İşlemci Yorumları

Intel Core i3 işlemci çeşitleri arasından hangisini satın alacağınıza karar vermekte zorlandığınızda yorumlar yardımcı olur. İşlemcileri sahip oldukları farklı özelliklere göre satın alan kullanıcılar memnuniyet düzeylerini aktarırlar. Değerlendirme puanı işlemcilerin kullanıcılar tarafından beğenip beğenilmeme durumunu belirler. Değerlendirme puanları beş üzerinden verilir. İ3 Intel işlemci çeşitlerinin satın alanların ihtiyaçlarını karşılama noktasında puanları yüksek olur. Her açıdan donanımlı bir laptop kullanım ihtiyacınızı karşılayan işlemci hız bakımından sizi memnun eder. Fiyat değerlendirmesi olarak diğer işlemcilere göre daha alt seviyelerde yer almasına rağmen performans açısından oldukça üstün bir güç sergiler. Intel Core i3 işlemci yorumları arasından bazıları işlemci hızı, işlemci nesli, önbellek ve çekirdek sayısı gibi özellikleri aktarır. İşlemcileri araştırıp satın alma kararınızı verdiğinizde yorumları incelemeniz önerilir. Intel Core i3 işlemci çeşitlerinde yer alan yorumlar fiyatları hakkında da fikir verir. Ürünün fiyat performansını değerlendiren yorumlar satın almayı düşünen kullanıcılar için önem taşır. Çekirdek sayısı, frekansi, ısıyı yayma kapasitesi, sıcaklık derecesi sanal çekirdek sayısı gibi özelliklerin fiyat farklılıklarına yol açtığından da bahseden yorumlar görmek mümkündür. Yapılan yorumlar ürünlerin potansiyel müşterilerine fikir verir ve satın alma kararını kolaylaştırır. Satın alma kararınızı doğru vermeniz için gereken en önemli nokta doğru araştırma yapılmasıdır. Doğru araştırma yaparak ürün özellikleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Yaptığınız araştırmaya ek olarak yararlanabileceğiniz yorumlar size fikir verir.

Intel Core İ3 İşlemci Özellikleri

Intel Core i3 işlemci bilgisayarda günlük işlerinizi halletmeniz için en uygun işlemci çeşididir. Günlük kullanıma uygunluk göstermesi ile öne çıkan seri aynı zamanda oyun tutkunlarının da beklentilerini karşılar özelliklere sahiptir. Oyunda gerçek bir mücadelenin içinde yer alabilmek tutukluluk yapmadan tüm bölümleri yüksek puanlarla tamamlayabilmek için işlemcinin bu noktada etkisi oldukça büyüktür. İlk kullanım sağlandıktan sonra farkı hissedilen i3 model bu anlamda her açıdan tercih edilebilecek önemli özelliklere sahiptir. Kullanıcılar Core i3, Core i5, Core i7 ve Core i9 gibi işlemciler arasından kendi ihtiyaçlarına yönelik olanı tercih ederler. Düşük güç tüketimine sahip olan Intel Core i3 işlemci 2.4 Ghz ve 3.7 Ghz arasında değişen bir hıza sahiptir. Ay sonu bütçenize katkı sağlaması bakımından ve yüksek hız kapasitesi ile çalışma avantajından dolayı en çok tercih edilen modeller arasında i3 işlemci yerine alır. İş yerlerinde tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden biri de budur. Çift çekirdekten oluşur ve web üzerinde gezinmek için kullanılan en uygun işlemcidir. Intel Core her yıl işlemcilerini yeniler. Daha hızlı, az güç harcayarak daha az ısınan işlemcileri satışa sunar. Son dönemlerde bilgisayar satın almayı düşünenler için Intel Core i3 işlemci önerilir. Intel Core i3 3.3 Ghz temel frekans özelliğine sahiptir. Isıyı yayma kapasitesi 55W olup ısı sıcaklık derecesi 65’dir. 4 adet sanal çekirdeğe sahip olması da Intel Core i3 işlemci özellikleri arasında yer alır. 1600 Mhz bellek hızı ile kullanılır. 3.3 Ghz işlemci hızı ile sizi yarı yolda bırakmaz ve son derece yüksek bir performans gösterir. İşlem kapasitesinin geniş olması bilgisayar kullanımı sürecinde kasma ve donma gibi problemlerin önüne geçmesini sağlar. Hepsiburada üzerinden yer alan özellikleri göz önünde bulundurarak sizin için en uygun olacak Intel Core i3 işlemci satın alabilir, Intel soğutucu fan çeşitleri ile bilgisayarın daha konforlu ve güvenilir bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz.

İntel Core İ3 İşlemci Fiyatları Nelerdir?

İntel Core i3 işlemci fiyatları temel işlemci hızına, veri yolu hızına ve işlemci nesline yönelik olarak farklılık gösterir. Kampanya ve indirim dönemleri de fiyatların değişiklik göstermesini büyük rol oynayan unsurlardandır.

İntel Core İ3 İşlemci ile Neler Yapılabilir?

Elektronik tablolar, web içerisinde gezinme, ve kelime işlemcisi gibi gündelik işleriniz için Intel Core İ3 işlemci yeterli olur. Kullanım amacınızın belirlenmesinin ardından İ3 işlemci üzerinde yoğunlaşarak satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İntel Core i3 İşlemcinin Farkı Nedir?

İntel Core İ3 işlemcinin farkı 3MB ya da 4 MB önbelleğİ olmasıdır. İ5 işlemciler ise 4 MB ya da 6 MB önbelleğe sahipken, İ7 işlemcinin 8 MB önbelleği bulunur.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Core i3 İşlemci Fiyatları

51 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Marka
Toplam 24 / 51 ürün
DSACategoryId/2147483646/8/46/46